Zuidpias De gemeente is klaar voor de winter, u ook? Levensgebeurtenissen Definitief ontwerp oude N219 Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht gemeente Verkeerskrant gemeente Deze week: Begraven in Zuidpias WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 10 NOVEMBER 2010 Opwiriteren! sbkph Winterse weersomstandigheden leveren vaak mooie schilderach tige taferelen op. Maar de keer zijde van het winterse weer is dat gevaarlijke gladheid van wegen kan optreden. Wanneer het door winterse omstandigheden glad wordt, rukt de gemeente uit om te strooien. Waar en wanneer wordt precies gestrooid? Het gladheidbestrijdingsteam strooit op de belangrijkste doorgaande wegen en fietspaden en in de omgeving van openbare gebouwen, scholen, bushaltes, bejaardenhuizen, pleinen, winkel centra en brandweerkazernes. De periode van gladheidbestrijding voor de winter loopt van 1 novem ber tot 1 april. Gratis strooizout ophalen Voor de inwoners die hun steentje willen bijdragen aan het bestrijden van gladheid op eigen stoep stelt de gemeente strooizout ter beschik king. U kunt dit in de maand novem ber ophalen bij de gemeentewerven in Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen, geopend op 13, 20 en 27 novembervan 9.00 uur tot 12.00 uur. Neemt u zelf een zak of een emmer mee! Mocht het aanhou dend of herhaaldelijk glad zijn, dan volgen meerdere gelegenheden om strooizout op te halen. Deze week vindt u bij Hart van Holland meer informatie over gladheidbestrijding. Deze week ontvangen alle f) -m inwoners van Zuidpias de tweede editie van de Verkeerskrant in hun brievenbus. De gemeente Zuidpias bestaat uit ■verschillende dorpen met ieder hun eigen karakteristieke ver keerssituaties. Bereikbaarheid van voorzieningen, verbetering van fietspaden, veiligere kruis punten, dat zijn zaken die de p^^^^5s||iiïi iiiSfH|js gemeente de komende periode jwl zal onderzoeken. U wordt hier- over onder andere op de hoogte -. gehouden met de Verkeerskrant die twee maal per jaar uitkomt. In deze tweede editie staat de fiets centraal. Voortaan krijgt u elke twee weken in de nieuwe rubriek Levensgebeurtenissen informatie over een onderwerp of gebeur tenis waar elke inwoner wel eens mee te maken krijgt. U leest wat de gemeente in zo'n situ atie doet en wat ze voor u kan betekenen. Deze eerste rubriek gaat over het onderwerp begraven. Begraafplaatsen van Zuidpias De gemeente Zuidpias heeft zeven gemeentelijke begraafplaatsen. Een overzicht hiervan vindt u op www. zuidplas.nl. In de gemeente Zuidpias is geen crematorium. Cremeren is daarom in deze gemeente niet mogelijk. Keuzes Na de keuze voor een begrafenis of crematie volgen verschillende mogelijkheden om de overledene een laatste rustplaats te geven. Omdat het niet eenvoudig is hier achteraf nog in te wijzigen, is het belangrijk de mogelijkheden vooraf goed te overwegen. Rechten en plichten Zowel uw rechten en plichten als die van de gemeente staan in de zoge naamde beheersverordening. Op dit moment zijn er nog drie verordenin gen van kracht, die in de voormalige gemeenten zijn opgesteld. Vanaf 2012 komt er een nieuwe verorde ning voor de gemeente Zuidpias die geldig is voor alle begraafplaatsen in de gemeente Zuidpias. Vergunning voor gedenkteken Vooreen gedenkteken, bijvoorbeeld een steen, vraagt u een vergunning aan bij de afdeling Publiekszaken. Ruimen van graven Er bestaan algemene graven en eigen graven of koopgraven. Algemene graven zijn graven waarin meerdere overledenen komen te liggen die geen (familie)band met elkaar hebben. De begraafplaats bepaalt wie bij wie komt te liggen. De wet kent een grafrusttermijn van 10 jaar. Na die tijd mag een algemeen graf eventueel geruimd worden. De stoffelijke resten van de overlede nen worden na de ruiming herbe graven op een apart deel van de begraafplaats, dat afgesloten is voor publiek. De gemeente gaat over tot het ruimen van algemene graven als er capaciteitsgebrek ontstaat. Ruimen in Moordrecht en Zevenhuizen Belanghebbenden of contactperso nen van graven op de begraafplaat sen in Moordrecht en Zevenhuizen hebben half oktober een brief ontvangen, waarin staat dat de gemeente in 2011 start met het rui men van algemene graven. De aankondiging Allereerst kondigt de gemeente het ruimen van de graven ver van tevoren aan. De tijd tussen de aankondiging en het daadwer kelijke ruimen is in Moordrecht vastgesteld op zes maanden en in Zevenhuizen-Moerkapelle op één jaar. De gemeente maakt het ruimen ook bekend via publicatieborden op de begraafplaatsen. De nabestaan den krijgen, voor zover de adressen te achterhalen zijn, een brief van de gemeente over de ruiming van de graven. Wat gebeurt er bij ruiming? De gemeente haalt eventueel aanwe zige gedenktekens op het graf weg. Nabestaanden kunnen deze indien gewenst ophalen. De stoffelijke res ten in het graf worden geruimd. Herbegraven stoffelijke resten uit algemene graven U kunt bij de ruiming ook de stof felijke resten apart laten houden. U kunt deze daarna opnieuw laten begraven of cremeren. Hier zijn wel kosten aan verbonden. Meer informatie en tarieven Meer informatie over de begraaf plaatsen in de gemeente Zuidpias en de actuele tarieven vindt u op www.zuidplas.nl. U kunt ook contact opnemen met de afdeling Publiekszaken op telefoonnummer (0180)330 300. Volgende keer in deze rubriek: geregistreerd partnerschap en trouwen. Het definitief ontwerp van de 'oude N219' is gereed. Op de inloopbij eenkomst van 22 september 2010 konden omwonenden en andere belangstellenden het voorlopige ontwerp inzien en een reactiefor mulier invullen. Aan de hand van de reacties heeft het college van burgemeester en wethouders op 26 oktober 2010 besloten om een aantal wijzigingen in het ontwerp aan te brengen De tekeningen met het definitieve ontwerp liggen tot en met 19 novem ber 2010 ter inzage op het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. U kunt de stukken ook bekijken op de website van de gemeente. Alle omwonenden zijn per brief gei'nformeerd. Van het definitieve ontwerp wordt nu een bestek gemaakt. Tegelijkertijd zal er ook een groenplan en een verlichtingsplan opgesteld wor den. Als het bestek gereed is zal de aanbestedingsprocedure opgestart worden. De werkzaamheden voor de herinrichting starten naar verwach ting in maart 2011. Gageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen einnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel. Land voor Water 20, Moordrecht 2-kamer seniorenwoning (galerijflat met lift, 1e verdieping) Beschikbaar per 3 november 2010 Huur: 538,33 Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Maximum bruto jaarinkomen 46.047,-- Doorstromers vanuit een huurwoning genie ten voorrang. Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 15 november vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenver klaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brieven bus doen van het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5