Zuidpias Vacatures vriiwilliaerswinkei Start werkzaamheden Ringvaartkade Moordrecht Dorpsavond Oud Verlaat 16 november 2010 gemeente WEEK 45 Werkzaamheden aanleg bruggen in Essezoom Hoog WERK AAN DE WEG RAADSINFORMATIE 6 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 10 NOVEMBER 2010 Het afbouwen van de bruggen in de woonwijk Essezoom Hoog is gestart en naar verwachting zijn deze werk zaamheden voor de feestda gen klaar. Met de aanleg van de fiets- en voetgangersbrug tussen de Lek en de Dieze wordt half november begonnen. Het streven was de brug open te stellen voor het nieuwe jaar, zodat de scholieren na de kerstvakantie gebruik konden maken van de schoolroute door Esse. Helaas wordt deze planning niet gehaald. De prefab betonnen liggers zijn niet op tijd geleverd. Daardoor kan de brug pas begin februari open gesteld worden, eventu ele vertraging door vorst niet meegerekend. De werkzaamheden worden zo uitgevoerd dat de Dieze en de Donge voor al het ver keer opengesteld blijven. Op sommige momenten in de bouwfase is het echter voor de veiligheid gewenst de weg tijdelijk af te zetten. Dit zal slechts enkele uren duren zonder dat de bereikbaarheid van de woningen en de school wordt belemmerd. Wij vragen uw begrip voor de eventuele overlast die de werkzaamheden met zich meebrengen. Het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard (HHSK) hoogt nog voor het einde van dit jaar de kade langs de ringvaart op om de kade voldoende veilig te houden. Het gaat om het gedeelte dat grenst aan de Koningin Julianastraat en aan de Narcisstraat. Voor de werk zaamheden worden een aantal bomen gerooid en parkeerplaatsen langs de Koningin Julianastraat (zijde Ringvaart) verwijderd. Een deel van deze parkeer plaatsen komt terug. Planning Vanaf deze week worden de werkzaamhe den uitgevoerd. Deze bestaan uit: Rooien van 10 moerascipressen en 3 rechtopgaande eiken. De 6 wilgen blijven staan. Verwijderen parkeerplaatsen aan de zijde van de Ringvaartkade. Aanleggen 3 extra parkeerplaatsen ter hoogte van Koningin Julianastraat 16, A parkeerplaatsen in de Beatrixstraat en A parkeerplaatsen op de rijbaan tegenover de Bernhardbrug in de Ambonwijk. 0 Ophogen van de kade, gedeelte van Koningin Julianastraat 16 tot aan de nieuwbouwlocatie naast de Ambonwijk. ^EAL— Ophogen van de kade, naast de begraafplaats aan de Koningin Julianastraat. Ophogen van de kade gedeelte Narcisstraat bij de Schoolbrug. Terug aanbrengen van 3 parkeerplaat sen tegenover Koningin Julianastraat 16 en A parkeerplaatsen naast de Bernhardbrug. De werkzaamheden zullen eind december 2010 zijn afgerond. Voorbereiden extra parkeerruimte Op 26 augustus 2010 is er een inloopmid dag gehouden voor de omwonenden. Naar aanleiding van de reacties werkt de gemeente op dit moment aan een plan om in de toekomst parkeren op de rij baan mogelijk te maken. Hiermee wordt extra parkeerruimte geschapen en ook de snelheid teruggebracht op de Koningin Julianastraat. Inlichtingen Voorvragen over de ophoging kunt u contact opnemen met het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, tel. 010-653 72 00. Heeft u vragen over de parkeerplaatsen? Belt u dan met de gemeente, afdeling k Openbare werken, tel. (0180) 330 300. Leiding Kabouters en Welpen De Kabouters en Welpen zijn de meisjes en jongens in de leeftijdgroep 7 t/m 11 jaar. Iedere zaterdag wordt er een leuk en afwisselend programma neergezet met een link naar een thema. Een paar maal per jaar overnachten de Kabouters en Welpen in het eigen gebouw. Het hoogtepunt van het scoutingjaar is natuurlijk het zomerkamp. Dan gaan ze een weekje logeren in een ander scoutinggebouw in Nederland. De leiding kan wel een aanvulling gebruiken. Wil jij leiding geven bij de ochtendgroep, middag- groep of beide en ben je tussen de 17 en 35 jaar, meld je dan snel aan! Vac. Nr. 276-2 Inspirerende toppers voor Tientjes Tientjes is een sociale onderneming die mensen met minder geld mogelijkheden biedt om werk te maken van passie. In september is Tientjes officieel van start gegaan in zeven gemeenten. Wil jij je talent inzetten voor Tientjes? Je kan aan de slag als webmaster of als administratieve kracht. Of zetje liever de Tientjes-afdeling op in de gemeente Zuidpias? Je ontmoet nieuwe mensen, het werk is afwisselend en je maakt mensen heel erg blij. Vac. Nr. 665-1 Technische Dienst Binnen onze groep hebben we een enthousiast klusteam. We zoeken iemand die ons wil helpen om ons pand weer op orde te krijgen/houden. Met name op het gebied van elektra, houtbewerking en verfwerk kunnen we nog wat hulp gebruiken. Samen kijken we naar uw mogelijkheden en inzetbaarheid. U kunt de technische dienst namelijk al helpen met 6 uurtjes per maand. Wij vragen een vrijwilliger die ouder dan 18 jaar is. Vac. Nr. 276-5 Vrijwilligerswinkel locatie raadhuis: Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel, Openingstijden: donderdag van 13.00 tot 15.00 uur Tel. (0180)330 300 Vrijwilligerswinkel locatie Bibliotheek: Reigerhof 32, Nieuwerkerk aan den IJssel, Openingstijden: dinsdag en woensdag van 16.00 tot 17.00 uur Tel. (0180) 316 201 Meer informatie: Kijk voor meer vacatures en informatie op www.vrijwilligerswinket.nt of kom langs in de vrijwitligerswinkel. Het bestuur van de gemeente Zuidpias wil graag bereikbaar zijn voor al haar inwoners. Een van de manieren waarop ze dat dit jaar duidelijk maken is met het houden van dorpsavonden. Alle inwoners van Oud Verlaat zijn uitgenodigd om op dinsdag 16 november naar de vijfde dorpsavond van Zuidpias te komen. Graag vooraf aanmelden De dorpsavond vindt plaats in De Vierkap, Vlietkade 37 in Zevenhuizen op 16 novem ber, van 20.00 uur tot 21.65 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Om 20.00 uur start het programma. Wilt u zo vriendelijk zijn om u vooraf aan te melden in verband met de capaciteit van de zaal? Voor uw aanmelding kunt u bellen naar (0180) 330 300 of e-mailen aan: dorps- avondOzuidplas.nl Besluitenlijst van de raadsvergadering van 2 november 2010 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt deze eveneens terugvinden op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl. 1. Programmabegroting 2011-2016 Jaarlijks dient voor 15 november de Programmabegroting' voor de komende jaren door de gemeenteraad te zijn vastgesteld en aan de Provincie ter goedkeuring te zijn aangeboden. Voor de begroting is het belangrijk dat de laatste mutaties in de algemene uitkering worden verwerkt. De aanleiding voor deze laatste mutaties is de septembercirculaire van het Ministerie van BZK. De raad is met de Programmabegroting akkoord gegaan. 2. Vaststelling bestemmingsplan Gouweknoop Het bestemmingsplan Gouweknoop en de MER Moordrechtboog hebben vanaf 17 juni 2010 gedurende 6 weken ter inzage gelegen. In deze periode zijn zienswijzen ingediend. De beantwoording hiervan is opgenomen in de Notitie Zienswijzen. Tevens heeft de commissie MER een advies uitgebracht inzake het MER Moordrechtboog met inachtneming van de ingediende zienswijzen. Op basis van het ontwerpbestemmingsplan, het MER Moordrechtboog, het advies van de commissie MER en de Notitie Zienswijzen kan een besluit over vaststelling van het bestemmingsplan genomen worden. De raad heeft het bestemmingsplan vastgesteld. 3. Aanschaf ambtswoning burgemeester Met betrekking tot de aanschaf van een ambtswoning ligt ter besluitvorming een voorstel voor. De raad heeft met het voorstel ingestemd. Indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: - Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht (individuele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; - Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; - Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt (tel. (0180) 330 311).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 6