Vedj in debat met D66 Bosman: "De gemeente voelt zich niet gechanteerd" Vier het Leven van start in Zuidpias Burgemeester maakt kennis met glastuinbouw Zuidpias Meer glas in Wilde Veenen Genomineerden Ondernemers prijs allen uit Zuidpias 10 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 17 NOVEMBER 2010 Aankoop woning Moerkapelle voor bouw supermarkt Moerkapelle - Een aantal leden van de commissie Ruimte heeft vraagtekens gezet bij het voornemen van de gemeente om een woning in Moerkapelle aan te kopen:In de achtertuin van de woning is een nieuwe supermarkt gepland en om de bewoners tegemoet te treden, wil de gemeente de woning aan kopen om deze later weer te verkopen. Een aantal leden van de commissie vond dit een vreemde gang van zaken; ze zijn bang dat hierdoor het beeld ontstaat dat de gemeente angst heeft voor juridische procedures. Wethou der Rinus Bosman deelt deze zorg niet. 'We verkeren niet in de macht van iemand anders. V\/e doen deze aankoop om het proces te versnellen, niet om de eigenaren hun zin te geven." Zuidpias - De werkgroep Politiek van Stichting Vedj, Voor en door Jongeren, ging maandag 15 novem ber in debat met D66. Zoals ook in gesprekken met andere partijen had Vedj zich goed voorbereid door vooraf een aantal vragen op te stel len, welke soms tot een verhitte dis cussie leidden. Na afloop was Vedj tevreden over het feit eens met deze partij van gedachten gewisseld te hebben. Zuidpias - Stichting Vier het Leven is vanaf deze maand ook actiefin de ge meente Zuidpias. Onder het motto 'samen uit, samen genieten' houdt Vier het Leven theater- en concertbezoeken voor senioren, die niet graag alleen op stap gaan. Senioren uit Nieuwerkerk aan den IJssel worden voorstellingen in het Isala Theater in Capelle aan den IJssel aangeboden. De senioren uit Moordrecht worden door de vrijwil ligers van Vier het leven meegeno men naar de voorstellingen in De Goudse Schouwburg in Gouda. Programma Mensen die het programma willen aanvragen of kaarten willen reser veren, kunnen op werkdagen tussen 9.00 uur en 12.00 uur bellen met 035-5245156. Het overzicht met de geselecteerde voorstellingen is ook te vinden op www.4hetleven.nl. De begeleiding van de Vier het Leven 'uitjes' is in handen van vrijwilligers. Voor de gemeente Zuidpias en om liggende gemeenten is de stichting op zoek naar vrijwilligers. Zij kunnen zich aanmelden via 06-58899173. Wilde Veenen ligt ten noorden van Moerkapelle, langs de Herenweg. De provincie heeft dit gebied nu aan gemerkt voor uitbreiding van glas. Al enige jaren is er de discussie over het verspreide glas ter grootte van 17,5 hectare in deze polder. De overheid sprak de voorkeur uit voor slopen van het areaal in het kader van 'open polders'. De tuinders daar voelden echter meer voor uit breiding. Zij zitten nu 'op slot' met een maximale uitbreiding van 2,5 hectare per bedrijf. Door Marlonneke Willemsen Volgens Bosman is de bouw van de supermarkt in Moerkapelle al een langlopend proces. "Het liep al een tijdje, toen ik in 2006 wethouder in Zevenhuizen-Moerkapelle werd. Ik had de verwachting dat de super markt in 2006 of 2007 in de steigers zou staan, maar nu in 2010 is nog steeds niets minder waar. Dit project vraagt veel energie. Dat komt door de plek waar de supermarkt gepland is. Het kost veel energie om met de betrokkenen tot overeenstemming te komen. Dit is een klein stapje in de goede richting. De bewoners staan niet te juichen over een su permarkt in hun achtertuin en in 2009 is duidelijk geworden dat het verstandig is om de woning aan te kopen. Hierdoor kan, als alles verder goed gaat, in het voorjaar van 2011 Zuidpias - De Kamer van Koophan del Rotterdam reikt ieder jaar de Ondernemersprijs Midden Holland uit. Voor de editie van 2010 heb ben zich 23 bedrijven aangemeld. De jury heeft drie bedrijven genomi neerd voor de Ondernemersprijs. De drie genomineerden komen al lemaal uit de gemeente Zuidpias, te de eerste paal de grond in." Een aantal leden van de commissie zet hun vraagtekens bij deze gang van zaken. Wim Janse (CDA) vroeg zich af waarom de 'normale' proce dures niet doorlopen zijn. "We kun nen niet iedereen, die het ergens niet mee eens is, uitkopen. Dan kan wet houder van der Torn zijn portefeuille wel open houden." Minou Woeste- nenk (D66) zei dat haar een vreemd gevoel bekroop. "Het lijkt wel of de financiën hier ondergeschikt zijn aan de planologie. Ik begrijp er niets van en ik vind het zelfs een beetje rieken naar omkoperij." Zo ver wil de Dirk Uittenbogaard (Trots) niet gaan, maar hij vroeg zich af waarom er niet gewoon planschade vergoed kon worden. Martien Zijderhand (GBZ) had enigszins begrip voor de situatie. "Ik begrijp het dilemma van de wethouder wel, want het gaat om een bijzondere situatie. Welke zekerheid krijgen we nu dat het ook echt door kan gaan." Ed Diersman (PvdA) en Peter Molenaar (Christe- nUnie/SGP) vroegen zich af in hoe verre het te betalen bedrag juist is. Volgens Bosman is het belangrijk dat de supermarkt op korte termijn gerealiseerd wordt. "Het is een be langrijk element van de revitali sering van Moerkapelle. Er moet een volwaardige winkel komen. De gesprekken, die al een aantal jaren lopen, hebben te maken met het be stemmingsplan, waar de supermarkt niet in past. We zijn nu aan het ein de van de procedure en met de ken nis van nu hadden we het besluit in het verleden misschien wel anders genomen. De WOZ-waarde van het pand is 322.000 euro en we ver wachten het voor 70 a 80 procent van de inkoopprijs weer te kunnen verkopen. Dit voorstel is een kwa liteitsslag voor Moerkapelle en als we de bestemmingsplanprocedures zouden volgen is het niet ondenk beeldig dat dit nog jaren gaat duren. We verkeren dus niet in de macht van iemand anders. We doen deze aankoop om het proces te versnel len, niet om de eigenaren hun zin te geven." Moerkapelle - Provinciale Staten heeft polder Wilde Veenen aangewezen als gebied waar meer glas mag komen. Het besluit van de provincie is bedoeld om de terugloop van het areaal glastuinbouw te compenseren. De Raad van State sprak eerder dit jaar - na een beroepsschrift van LTO tegen bestemmingsplan Tweemans polder/Wilde Veenen - uit dat de tuinders recht hebben op uitbrei dingsruimte en het eerder opgestel de bestemmingsplan voor dit gebied per mei 2011 moet zijn aangepast. De provincie heeft nu besloten de polder officieel de bestemming glastuinbouw te geven. De zittende tuinders hoeven dan ook niet meer weg. De gemeente Zuidpias wil aan deze verandering een betere ont sluiting van het gebied koppelen. Burgemeester Kats (derde van links] luistert naar uitleg over het kweken van tomaten. Zuidpias - Burgemeester Gert-Jan Kats en zijn vrouw Jantine hebben vrijdag 5 november kennisgemaakt met de glastuinbouw in Zuidpias. Het initiatief hiertoe kwam van Koos Hoogendoorn namens LTO-Noord en Tuindersvereni ging Zuidpias (TVZ). weten Peter Thun van de BRS Groep uit Moerkapelle, Maurice Woesthoff van de Binair Groep, eveneens uit Moerkapelle en Rob Ernst van Array Industries uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Op maandag 3 januari wordt in de Goudse Schouwburg bekend ge maakt wie de prijs gewonnen heeft. Bij de grootste kwekerij van potorchideeën. De kennismaking met de glastuin bouw bestond uit twee bedrijfsbe zoeken, waarbij een bloemen- als een groentekweker werden bezocht. Het eerste bezoek was aan So Na tural, de grootste kwekerij van po torchideeën ter wereld. Het tweede bedrijf dat bezocht werd was het bedrijf van Gebroeders Zwinkels, net als So Natural een familiebe drijf. Bij Zwinkels worden tomaten gekweekt. "De kennismaking met de glastuin bouwsector in Zuidpias was zeer boeiend", reageerde Kats na afloop. "Het is een voor onze gemeente krachtige sector met zelfs interna tionale allure."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 10