1 Leerlingen bewijzen het: 'Sint Jozef got talent!' Werkzaamheden Ringvaartkade Kunstlessen voor kinderen Blunderfestival in competitie de IJssel Kerstmarkt voor Roemenië Tussen kunst en kitsch Sinterklaas en Dikke Pieten in Moordrecht Moet heel Moordrecht het weten? HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT I 17 NOVEMBER 2010 13 Schaken Bingo in Zespunt Praise Moordrecht The Kid Lazy Band in East End Mail redactie@hart-van-holland.nl Moordrecht - In Sporthal Zuidpias kwamen alle leerlingen van de Sint Jozef school donderdag 11 november samen voorde talentenwedstrijd 'Sint Jozef got talent'. Vanaf de tribunes keken vaders, moeders, oma's en opa's toe. Er waren zestien deelnemende acts en een deskundige jury bepaalde wie er uit de onder-, midden- en bovenbouw met een beker naar huis ging. Door Marianne Fortuin De Moordrechtse zangeres/entertai ner Angeline Vrijlandt presenteerde de jaarlijkse talentenwedstrijd. Er werd gezongen en gedanst, er was blokfluitmuziek, toneel, judo en een diabolo-act. Het enthousiast publiek klapte en zong van harte mee. De kinderen haalden alles uit de kast om de jury ervan te overtuigen dat zij de beste waren. De jury bestond uit Trudi Bos, muzieklerares, Tineke Hoving, voormalig leerkracht van de Sint Jozefschool, tevens juryvoor zitter, en Diana Alblas, trainer bij turnvereniging Tumo. De kinderen werden beoordeeld op lef en durf, muzikaliteit, verstaanbaarheid en originaliteit. Na afloop van de acts gaven de juryleden aan, wat ze ervan vonden en op welke punten eventu eel nog verbeterd kon worden. Winnaars De juryleden hadden een zware taak, want er werd geweldig gepresteerd. Alle deelnemers kregen een medaille, omdat ze volgens de jury allemaal een beetje gewonnen hadden. Wes- sel uit groep 1-2 blauw kreeg de be ker voor de onderbouw. De jury vond dat hij het heel goed deed op het podium. Hij zou daar eigenlijk met Thijmen een judodemonstratie ge ven, maar Thijmen was ziek. Gitta uit groep 4 werd als beste gekozen uit de leerlingen van de middenbouw. Zij deed het nummer 'Kom van dat dak afl'en had een originele gitaar: een bezem. Merel en Tjarda uit groep 7 speelden een humoristisch, door hen zelf bedacht en geschreven toneel stukje, waarmee zij de prijs voor de bovenbouw in de wacht sleepten. De talentenwedstrijd werd georga niseerd door Karin van Gameren en De winnaars van de beker: Wessel, Gitta, Merel en Tjarda. Sandra van Noort van de Ouderen- raad, samen met juf Inge. De wed strijd werd vooraf gegaan door voor ronden. Juf Inge: "Uit alle groepen deden kinderen mee, van vier tot tien per groep. We hadden een jury, waarin ook een ouder en een leer ling van groep acht zaten." Dit jaar is ervoor gekozen drie aparte bekers uit te reiken. Van Gameren: "Het is ontzettend veel werk, maar het is het absoluut waard." Moordrecht - Het Hoogheemraad schap van Schieland en de Krimpe- nerwaard (HHSK) hoogt nog voor het einde van dit jaar de kade langs de ringvaart op om de kade voldoende veilig te houden. Het gaat om het gedeelte dat grenst aan de Koningin Julianastraat en aan de Narcisstraat. Voor de werk zaamheden wordt een aantal bomen gerooid en parkeerplaatsen langs de Koningin Julianastraat (zijde Ring vaart) verwijderd. Een deel van deze parkeerplaatsen komt terug. De werkzaamheden zullen eind de cember 2010 zijn afgerond. Moordrecht - Amper een half uur na aanvang stonden diverse spelers van schaakvereniging De IJssel in hun partij voor de negende compe titieronde al een stuk achter. Peter Koolmees gaf tegen Jan Vink al in de opening een stuk weg en dat on heil kwam hij niet meer te boven. Het overkwam ook Willem Schou ten tegen Lotte van der Wouden. Cor IJsselstijn kwam tegen Bastiaan Rietveld ook een stuk voor, maar hier ging het mis met de concentra tie. Rietveld heroverde het stuk en daarna nog veel meer. Marten Even- groen kwam tegen Marian Schoon- derwoerd eveneens een stuk achter. Maar hier was er bewust voor ge- Kozen, een offer dus. De verdediging rond de koning sneuvelde en al snel had de jeugdkampioen de winst binnen. Sjaak in 't Veld had geen verweer tegen het favoriete ope- ningsspel van Léon Jacobse, kwam daarvoor spoedig in de problemen en verloor. Winst was er verder voor Rien Duine tegen Aad van den Berg, voor Ad Multem tegen Leen Boonstra en voor Aad van der Meer tegen Frank Renders. Moordrecht - In de Zespunt aan de Molenlaan 1a kunnen kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar op de woensdag, met ingang van 24 no vember, van 13.45 tot 15.15 uur vier kunstlessen volgen. Tijdens de eer ste les wordt een kijkdoos gemaakt, waarbij de inspiratie gehaald wordt uit een zelfverzonnen verhaal. Voor meer informatie: deborah@kunstles.nl. Moordrecht - De plaatselijke afde ling van de Stichting Hulp aan Roe menië organiseert voor vrijdag 10 en zaterdag 11 december een kerst markt in de Hervormde Kerk aan de Kerklaan 12. Op vrijdag is men wel kom tussen 14.00 en 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur en van 17.00 tot 21.00 uur. Op de markt kan men onder meer terecht voor kerststukken, gebak, glühwein, kerststollen en erwtensoep. De op brengst is bestemd voor diverse pro jecten in Roemenië. Bij Pane Vink tegen Teus Boere werd er van weerszijden fors gestreden om de winst. Het kwam er niet van, geen van beiden won. Een punten- deling leek ook lang het resultaat te worden bij Gerard van der Wouden tegen Frank Visser. Met een kwali teitsoffer schiep Visser in het eind spel winstkansen. Die konden echter pas na een foutje van zijn tegen stander worden gerealiseerd. In de totaalstand blijft Pim tye Lin- telo aan de leiding met een nipte voorsprong op Hans Lodeweges. Op forse achterstand volgen d Multem, Frank Visser, Leen Boonstra, Léon Jacobse, Gerard van der Wouden en Rien Duine. RSB beker Een 2,5-1,5 winst was er voor het viertal van De IJssel tegen Moerka- pelle in de strijd om de RSB beker. Minder goed verging het het tweede en derde team. Het tweede leed een nipte 4,5-3,5 nederlaag tegen het tweede van Nieuwerkerk aan de IJssel. Het derde team leed in Rot terdam een 1,5-6,5 nederlaag tegen Charlois Europoort 6. Moordrecht - Adri van Niferik houdt woensdag 24 november een lezing voor de Vrouwen van Nu over kunst en kitsch. De lezing wordt gehouden in De Zespunt aan de Molenlaan. Aanvang 19.30 uur. De entree be draagt 2,10 euro. Moordrecht - Het avontuur van de Dikke Pieten die op zoek zijn naar de gezonken schat van goud loopt langzaam ten einde. De schat moet nu ook vlug gevonden worden, want Sinterklaas is zaterdag 20 november in Moordrecht. Hij komt om 10.45 uur aan bij de kanaalbrug tegenover de Mazda. Het belooft hier spannend te worden, want de geruchten gaan dat boeven zullen proberen hun slag te slaan. De intocht wordt afgesloten met de liedjes van de Dikke Pieten zoals het grote Strooilied en de Pietenjump. Het groot Sinterklaasfeest wordt gehouden op zaterdag 27 november in de Zuidpias. De show heet Inpak ken en Wegwezen en gaat over de inpakfabriek van Sinterklaas. Kaarten kosten 2 euro en zijn ver krijgbaarbij Boekhandel Moordrecht en Fit Et Fun Sports. Moordrecht - In gebouw De Zes punt aan de Molenlaan 1a wordt voor vrijdag 19 november om 20.00 uur een bingoavond gehou den. Prijswinnaars maken kans op gevulde boodschappentassen, op bedtextiel, speelgoed en huis houdelijke apparatuur alsmede op huis-, tuin- en kerstdecoraties. Moordrecht - Spreker op de twee de Praise Moordrecht zondag 21 november is Setkin Sies. Het thema is 'Vriend van prostituees en par keerwachters'. Locatie is het mu- ziekgebouw van de Harmonie aan de Sportlaan 5. De zaal is open om 18.30 en de Praise start om 19.00 uur. Moordrecht - Terug van wegge weest en met een nieuwe line up; de uit Gouda afkomstige The Kid Lazy Band verzorgt zaterdag 20 november een optreden in Eetcafé East End aan het Oosteinde 7a. Met hun geheel eigen sound van stevige blues en vette rhytmEtblues gaat het dak er misschien wel af. Het optreden begint om 21.00 uur; zaal open om 20.00 uur. De toe gang bedraagt in de voorverkoop 7,50 euro; aan de deur 10,- euro. Voor meer informatie: www.eas- tendmoordrecht.com en www.kid- lazyband.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13