BB Sint ontmoet burgemeester en jeugdburgemeester Er werd gebridged... Moerkapelle 2 laat koppositie los Moonlight shoppen tijdens kerstmarkt Muziekavond Amateurmusici HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 17 NOVEMBER 2010 15 Schaken Zevenhuizen krijgt weekmarkt Bijl 11 Bakker Gerritsen Elgersma Media Fa. Schotte V Hoogendoorn optiek Fa. Bac Wonderlijke Verleiding Ü1 Bike Totaal Boode Blokker Zilverberk Versprille b.v. 't Karrewiel Restaurant De Viergang Atelier Kleinood Flowers and feelings DA Rodenburg Fa.Visser Brasserie 't Graanhuys De Roerdomp Snoep kado winkeltje Mekka Perdijk-Era makelaardij Veerman Diensten Toys 2 play Delft Books Gifts Look Tours Cafetaria Mainstreet Gall Gall De Strandgaper Apotheek zvh Chinees Indisch restaurant Jade Van Rijs Voorbrood Meubelen C1000 Wals Bengel Rabobank Masters tea coffee Fietsklaar Kast Moerkapelle/Zevenhuizen - Sint Nicolaas doet zaterdag 20 november alle kernen van de gemeente Zuidpias aan. Tenminste, als er niets misgaat. Een nerveuze Hoofdpiet kon geen antwoord geven op de vraag wat de kinderen van de Sint kunnen verwachten. "De pepernootsituatie baart me zor gen", was zijn raadselachtige ant woord. Ook is Piet nerveus voor de ontmoeting met de nieuwe burge meester van Zuidpias en de jeugd burgemeester. Sint Nicolaas wordt daar niet zenuwachtig van, hij heeft beiden jarenlang op schoot gehad om-een liedje voor hem te zingen. Moerkapelle Sint arriveert omstreeks 10.00 uur in Moerkapelle, begeleid door de Zwarte Pieten Band, op Americo, via de Dorpsstraat op het Raadhuisplein. Vervolgens vertrekt het gezelschap richting dorpshuis Op Moer, waar hij met alle kinderen een speciaal toneelstuk gaat bekijken. Het dorps huis is vanaf 10.30 uur geopend. Zevenhuizen Na Moerkapelle is Zevenhuizen aan de beurt. Daar wordt Sinterklaas rond 13.45 uur verwacht bij de krui sing Noordelijke Dwarsweg/Dorps straat. Meneer Geert, burgemeester Gert-Jan Kats en jeugdburgemeester Dilian Ritmeester verwelkom hem op het dorpsplein. Ook in Zevenhuizen gaat Sint na het algemene welkom door naar het dorpshuis, Swanla in dit geval, om met de kinderen te genieten van het grote Sinterklaasfeest. Het plein bij C1000 wordt als van ouds gevuld met vijftien kramen en daarnaast zullen verspreid in de Dorpsstraat nog 35 kramen staan. "Er zijn allerlei spulletjes voor de kerst en je kunt op diverse plekken eten. Bijvoorbeeld oliebollen, brood je beenham of snert", vertelt Wil van Logchem van Middenstandsvereni ging Zevenhuizen (MVZ). Naast de traditionele kerstmarkt, heeft MVZ dit jaar Moonlight shop- Zevenhuizen - Bij bridgeclub Zeven huizen werd vorige week de derde zitting van de tweede ronde ge speeld. Wil en Arie Blok wonnen in de A-lijn m 59,52%, tweede werden Didi van Vliet en Betty Zuiderwijk met 58,33% en derde Frits Lam- merts en Erik Mulder (57,74%) In de B-lijn eindigden Gerard van Boheemen en Mieke van der Lin den bovenaan met 59,82%, gevolgd door Peter en Marie Josée Smits met 59,23% en Henk en Riet Heemskerk met 56,55%. De C-lijn werd gewon nen door Bertha Bos en John van Straten met 64,58%, tweede wer den Bep Meijer en Riet Overgaag met 62% en op de derde plaats eindigden George Moonen en Adrie Perdijk met 61,25%. Na drie zittingen voeren Frits Lam- merts en Erik Mulder de A-lijn aan. In de B-lijn staan Seia van der Berg en Frank Niewold bovenaan en in de C-lijn zijn dat Yvonne Versteeg en Joke Wiebes. Moerkapelle - Het tweede team van Schaakvereniging Moerkapelle heeft afgelopen vrijdag een 2,5-5,5 nederlaag geleden tegen het Waddinxveense WSV2. Zevenhuizen - De gehele Dorpsstraat staat vrijdag 10 december in het teken van de kerstmarkt en Moonlight shopping. De kerstmarkt is met vijftig kra men groter dan ooit, Moonlight shopping is een nieuw element. De nederlaag die kopman Arno Luinenburg eerder die week al in casseerde zorgde ervoor dat Moer kapelle de avond in de min begon. Verliespartijen van Kevin Bakker en Jan Blok maakten dat de rest van de partijen in winst zouden moeten eindigen. André Nieuwlaat kwam aan deze eis tegemoet en won nadat hij een stukoffer tegen twee pionnen cadeau kreeg. Daarna verloren ook invallers Freek Hof man en Michiel Rensen. Winst zat er niet meer in, ondanks winst van Ad Voerman en een knappe remise van Jeremy van Haastert, die eerder op de avond nog een toren achter stond. Met deze nederlaag is het Moerkapelse team van de gedeelde eerste plek in de tweede klasse RSB verstoten. In de onderlinge competitie wist Hugo van Elteren een punt te pak ken tegen Arian de Bruijne. Daar mee staat hij nu op de eerste plek. Maarten Pilgram maakte het Wou ter Vroegindeweij lange tijd erg moeilijk, maar moest na een lange partij toch het onderspit delven. Ron Droog pakte een punt tegen Henk Doornhein, Jojanneke We- ijermars was uiteindelijk te sterk voor Jan Noorland. De strijd tussen de jeugdige Jurian van de Waal en Walter van den Berg werd beslist in het voordeel van Jurian. ping bedacht. Van Logchem: "Alle winkeliers doen mee en zullen hun zaak sfeervol verlichten. We gaan ook nog flyers in de bus doen bij bewoners van de Dorpsstraat met de vraag of zij hun huis ook willen verlichten. De straatlantaarns zijn die avond gedoofd." De kerstmarkt en Moonlightshop- ping zijn van 16.00 uur tot 21.00 uur. De Dorpsstraat wordt voor deze avond autoluw gemaakt. Programma Voor de pauze zijn er optredens van mezzosopraan Marianne Vink en van Peter Lelieveld en Edit Eckhart, beiden op de piano. Joke Verdoold bespeelt de shakuhachi, Vincent de Jong de cello en tot slot verzorgt Martijn van Dijk een optreden op de piano. Na de pauze is er een optreden van het Nieuwerkerks Vrouwenkoor on derleiding van Frank van Wingerden, bespeelt Guus Leufkens de piano, is er zang van Philomena Alakopsa en Vervolg van voorpagina De bedoeling met de markt is om weer meer mensen naar het dorp te trekken. Van Logchem: "Dit dorp is het enige in Zuidpias zonder markt. Onze aanvraag ligt er al twee jaar, maar de plannen werden telkens vooruitgeschoven." Nu is het dus tijd voor actie. "Het zal een aanvulling "op het dorp zijn. Er zal wel nog een aantal za ken moeten worden geregeld. We moeten bijvoorbeeld een markt meester aanstellen en er zijn vei ligheidsmaatregelen nodig, zoals ringstoeptegels, zodat een kraam kan worden verankerd." Ook moet voor een toilet worden gezorgd. "We zullen een horecabedrijf zoe ken, die de opvang van marktkoop- mannen op zich wil nemen. Dat levert het bedrijf ook wat op, want de mannen zullen heus niet alleen maar gebruikmaken van het toilet, maar ook wat drinken", aldus Van Logchem. Grootte De grootte van de markt is nog onbekend, maar MVZ heeft een duidelijke visie. Van Logchem: "We denken aan ongeveer veertig kra men. We willen een grote markt, maar begrijpen ook dat we niet meteen op die manier kunnen star ten. Het zal beginnen met vijftien kramen." Welke branche het wordt, is onbe kend. "Al is er al een aantal mensen bij de gemeente geweest met de vraag of er een markt komt en of ze een aanvraag konden indienen." Zevenhuizen - De Zeven Muzen organiseert, voor de 38? keer, een muziek avond waar opgetreden wordt door diverse amateurmusici. De avond vindt plaats op zaterdag 20 november vanaf20.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106. wordt het programma afgesloten door pianist Martijn van Dijk. Voor het maken van geluidsopna mes is, vooraf, toestemming van de uitvoerenden nodig. De toegang is vrij, maar een vrijwillige bijdrage als tegemoetkoming in de kosten is welkom. Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15