7. "We moeten woekeren met de centjes die we hebben" Opbrengst collecte Alzheimer Nederland Stichting Dier Retour Petra Berger ster op Voorjaarsconcert O.S.S. teleurgesteld 16 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 17 NOVEMBER 2010 Letteractie Dorpsstraat Dorpshuis Swanla op de schop Opbrengst Diabetes collecte Man/Vrouw-avond Wilt u dat wij u komen bezoeken? Bel dan snel om ons te boeken. Niets is ons te dol, Maar wacht niet te lang, want vol is vol 06-20861140 of zeparosinterklaas@live.nl Zevenhuizen - De etalages van winkeliers in de Dorpsstraat han gen deze week vol met letters. Kin deren moeten de letters verzame len en er een zin van maken. Het gaat om een zin met 33 let ters. De oplossing kan zaterdag 20 november samen met naam, adres en leeftijd worden ingeleverd bij de zwarte piet in Dorpshuis Swanla. Oud-Verlaat - Bij de onlangs ge houden collecte van het Diabetes Fonds is een bedrag van 449,62 euro opgebracht. De organisatie dankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - Alie Hoek-van Kooten spreekt donderdag 25 no vember over 'Je lichaam, zo mooi gebouwd'. De avond wordt gehou den in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 157. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Door Marianne Vermaat Zevenhuizen - Het deels nieuwe be stuur van Dorpshuis Swanla heeft grootste plannen voor de toekomst. De keuken is geheel vernieuwd en naar eigen zeggen 'restaurantwaar dig'. Wat nu nog rest is het moderni seren van de foyer en de pub en het opknappen van de toiletten. "Deze keuken is nu restaurantwaar dig in de zin van grootte en appara tuur", vertelt beheerder Qert Weste- rik. "De oude keuken deed wat die moest doen", vult Hans Sytsema van het bestuur van het Dorpshuis aan. "Nou ja, het hangt er vanaf wat je wilt dat de keuken kan. Maar zodra er een behoorlijk feestje was, liepen we klem. We konden een patatje bakken, maar Gert (Westerik, red.) wilde meer." Na een snelle berekening bleek de keuken twintig jaar oud te zijn. Er werd wel eens wat opgeknapt, maar alleen wat hoogst noodzakelijk was. Tot nu. Sytsema: "Het was ama teuristisch. Toen we echt moesten opknappen, besloten we meteen de kans te grijpen om verbeteringen aan te brengen." Nieuwe kaart Met de komst van de nieuwe keuken is er ook meteen een nieuwe kaart gekomen. Westerik: "We kunnen nu tenminste uitsmijters bieden. Dat ging eerst niet omdat we gebruik maakten van twee elektrische kook- plaatjes." Het is niet de bedoeling dat Dorps huis Swanla nu ook dienst kan doen als restaurant, maar voor het the ater en feesten en partijen wil het bestuur nu alles vanuit eigen huis kunnen bieden. "We hebben ook het idee om een soort van theatercafé te introduceren. Dat mensen eerst een Hans Sytsema en Gert Westerik in de compleet vernieuwde keuken van Swanla. hapje eten en vervolgens op al ge reserveerde stoelen zo door kunnen naar hun voorstelling. Op die manier maak je het geheel hoogwaardiger", meent Sytsema. Facelift Andere plannen die in het verschiet liggen, zijn een facelift voor de foyer en de pub en het opknappen van de toiletten. "De foyer stamt uit de tijd van na de brand (negentien jaar ge leden)", aldus Sytsema. "We vinden het allemaal net iets te min." Het zelfde geldt voor de toiletten. Vol gens het bestuur kan het nog wel, maar het kan ook veel beter, zeker als het gaat om theaterbezoekers, zo wordt gemeend. Sytsema: "Het dorpshuis was vroeger een huis houdschool dat in de zeventiger jaren is overgenomen en getrans formeerd tot dorpshuis. Eigenlijk is alles een beetje aan elkaar geplakt. Het is aan ons te zorgen dat alles up-to-date blijft. Zeker in deze tijd moet je zorgen voor het behouden van klanten. Het betekent datje een product van deze tijd moet aanbie den." Het bestuur heeft voortdurend wen sen om het gebouw en faciliteiten te verbeteren. "We moeten daarbij woekeren met de centjes die we hebben", aldus Sytsema. "De kunst is om het slim te doen." Of Swanla de gevolgen van de bezui nigingen op zowel gemeentelijk als landelijk niveau in de portemonnee gaat voelen, is afwachten. Sytsema: "We nemen een belangrijke plaats in in het dorp en ik kan alleen maar hopen dat de consequenties van het snijden in subsidies voor cultuur mee zullen vallen. En we zullen zui nig aan moeten blijven doen." Nieuw bestuur Het bestuur van Dorpshuis Swan la bestaat uit voorzitter Kees de Groot, penningmeester Henk Hogebrug, techneut Eef van den Berg, PR-dame Margreet Ver waal, secretaris Hans Sytsema en Inge Dalderup is van het perso neel en het theater. Sytsema vertelt dat het vorige bestuur de taak had orde aan te brengen in de chaos. "Zij moest de financiën in beeld brengen, de relatie met de gemeente vernieu wen en nam de beheerderswis selingen voor haar rekening. Wij kunnen nu voortborduren op het werk van het oude bestuur en de burger meenemen in onze vaart der volkeren." De opbrengst komt ten goede aan Stichting ROPARUN. Het geld wordt ingezet voor zorg aan mensen met kanker. Zevenhuizen - Bij de onlangs ge houden collecte van Alzheimer Nederland is een bedrag van 1.700 euro opgebracht. De organisatie be dankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - Het negende Lions- Voorjaarsconcert wordt gehouden op vrijdag 18 maart 2011. De grote ster die voor deze avond is gestrikt, is Petra Berger. Berger zal samen met haar- begeleider en De Kleine Trompetter zorgen voor een muzi kale avond in de Hervormde Kerk. Het Voorjaarsconcert begint om 20.00 uur en is een benefietcon cert, waarbij de opbrengst ten goede komt aan lokale en regionale goede doelen. De voorverkoop van kaarten start naar verwachting eind januari/be gin februari. Wie zeker wil zijn van een plek, kan echter al reserveren via lions@zevenhuizen.nl. De entree bedraagt 15 euro. Vermist Gecastreerde cyperse kater, witte voetjes, één witte sok, witte bef, hapje uit oor, knikje in staart, gechipt, 10 jaar, Kersengaarde Boskoop. Zwarte poes, witte voeten voor, sokken ach ter, bef, buik, stip op rechterkant neus loopt door naar bef, kleine poes, 4 jaar, Tweemanspolder Zevenhuizen. Witte poes, één blauw en één groen oog, 6 jaar, Acaciastraat Waddinxveen. Schildpadpoes, witte kin en borst, geel bandje en koker, 1 jaar, Souburghlaan Waddinxveen. Gevonden Zwart kitten, witte sokken, bef, vlek tussen poten, ca. 7 weken oud, Schie- landstraat Moordrecht. Zwart-bruine kat, Zuidkade Waddinxveen. Grijze poes met een licht cyperse tekening, wit aan poten, bef, snoet, vlekje op neus. politiebureau Nieuwerkerk. On- gecastreerde zwarte kater, loopt neger maanden rond, Tuin van Bier Moor drecht. Rood-wit kitten, ca. 9 weken oud, Noordeinde Waddinxveen. Twee zwart-witte kittens, ca. 9 weken oud, Sluislaan Moordrecht. Zwart-witte poes, zwart dek, witte onderkant, po ten, bef, in snoet, jonge poes. Zuidelij ke Rondweg Waddinxveen. Grijze kat. Eerste Tochtweg Zevenhuizen. Cyper se kat, geen wit, loopt ca. één maand rond, Graanakker Waddinxveen. Cyperse kat, witte voorkant, poten, wangen, buik, bruin vlekje op neus, jonge kat. Middelweg Moordrecht. Info: 0184-661509 en www.dierretour.nl Petra Berger wordt de ster op het Voorjaarsconcert. Zevenhuizen - O.S.S. trad zaterdag 13 november in Alphen aan den Rijn bij de groepswedstrijden aan met bijna een hele nieuwe ploeg turn sters in de categorie D junioren 12+. Hoewel de 'jonkies' zich allemaal hebben verbeterd op de wedstrijd was het eindresultaat een plekje in de achterhoede. Problemen met het materiaal en inschrijvingen van groepen met selectieniveau in deze categorie die bedoeld is voor gym nasten die maar één uur per week trainen waren hier debet aan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 16