GENDIJK Overal respect: 'Het zou een fantastische wereld zijn' Sinterklaasrit Bijzondere zwemwedstrijd Getuige achterhaalt doorrijder na aanrijding Talent aan zet in Matinee concert SUCCESVOL AANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN fSm-- WfWEV [ft HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL I 17 NOVEMBER 2010 25 Kats in de klas Vinzwemmen Afspraakje met Sint en Piet op 4 december? Bel 06-27556127 De opbrengst van de Sinterklaascentrale gaat naar het Schoolhulp- project te Suriname. Kcrkluan 53b Nieuwerkerk aid IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.maMnarlaaendiik.nl Arjan Lagendijk met ZONNIGE TUIN T' INWWI Vervolg van de voorpagina Hangjongeren "Mensen hebben vaak last van jon geren die hangen", vertelde de bur gemeester. "Ze willen nog wel eens schreeuwen of herrie maken met hun brommertjes. Maar hoe zou Burgemeester Kats laat leerlingen nadenken voor respect. het komen dat de jeugd soms niet zo respectvol bezig is", vroeg Kats in de klas. Even moest er nagedacht worden, maar vervolgens kwamen Wethouder Verbeek kreeg 'respectvolle' ingeleide. de suggesties in bosjes tegelijk: om dat ze in de puberteit zitten, stoer willen doen, chagrijnig zijn of mis schien thuis niet genoeg aandacht krijgen. "Ik denk dat ze zich vooral in een groep zo gedragen", aldus de burgervader. "Jullie weten goede re denen, maar wat denken jullie van alcohol? Je weet dan niet meer wat je doet. En het is ook gevaarlijk als je nog jong bent; het zorgt voor schade aan je hersenen." Als laatste vroeg de burgemees ter zich af of het mogelijk is altijd respect te hebben. "Dan ben je dus nooit meer ondeugend. Je liegt ook niet meer, want dat is iemand voor de gek houden, je steelt niet meer en zo kun je een heel rijtje afgaan. Het zou ook een fantastische wereld zijn." Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto mobielclub The Skymasters houdt vrijdag 19 november de traditionele Sinterklaasrit. Voor diegene die eens kennis willen maken met een autopuzzelrit is er een beginners reglement. C-klasse) .Voorafgaan de wordt er uitleg gegeven omtrent het rijden van een puzzelrit. Ook is het inschrijfgeld voor diegene die voor het eerst een rit komen rijden gratis. Voor de A en B-klassers geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR regle ment. Inschrijving vindt plaats in Sport complex Parkzoom (bij zwembad) tussen 19.45 en 20.30 uur. Voor meer informatie: 0182 374106 of www.skymasters.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vin zwemmers van 0rka97 komen zon dag 28 november om 15.00 uur in actie in het water van het Polderbad. Plet vinzwemmen is de snelste variant binnen de zwemsport in Nederland en levert spectaculaire resultaten en tijden op. Publiek is welkom om de vinzwemmers in actie te zien. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Politie Hollands Midden heeft woensdag 10 november rond 17.10 uur een 62-jarige man uit Nieuwerkerk aangehouden nadat hij was doorgereden na een aanrijding met een 15-jarig meisje op een fiets. Het meisje doet aangifte. De politie kreeg rond 16.45 uur de melding van de aanrijding. Het 15-jarige meisje fietste over de Eu ropalaan en kwam uit de richting van de lersestraat. Ter hoogte van het zebrapad stak zij over en werd aangereden door een auto. Het meisje viel van haar fiets. Volgens een getuige reed de auto verder. De getuige zat op dat moment als pas sagier in een auto. Zij stapte uit en belde de politie, terwijl de bestuur der van de auto achter de wegge reden auto aanreed. De man reed door naar zijn woning. De getuige die achter hem aan had gereden, stapte uit om te vragen waarom de man was doorgereden. Kort daarna kwam de politie en de man werd aangehouden. Het meisje werd ter plekke nage keken door ambulancepersoneel. Zij had last van haar schouder en verwondingen aan haar gezicht, ar men en benen. Zij is voor controle meegenomen naar het IJsselland Ziekenhuis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Matineeconcert op zondagmiddag 14 november in de Nieuwerkerkse Muziekschool stond in het teken van de presentatie van talentvolle leerlingen van de muziekschool. De Lisanne Overduin op piano. aula van de muziekschool was goed gevuld met liefhebbers van muziek die een uur lang genoten van muziek van onder andere Vivaldi, Brahms en Albeniz. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Je moet je afvragen hoe jij behandeld wilt worden.Burgemeester Gert-Jan Kats wond er geen doekjes omheen toen hij leerlingen van De Wingerd toesprak over respect tijdens zijn gastles op donderdag 11 november. Kats liet de jongeren nadenken over respectvolle en -loze zaken om hen heen. De kinderen staken in het be gin aarzelend maar later vol vertrou wen hun vinger op. Wat te denken van een automobilist die doorrijdt na een aanrijding of jeugd die bier flesjes kapot gooit tegen een muur?

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25