Jongeren leren volwassenen fijne kneepjes Kennismaken met hyves, van het computervak twitter en facebook Lezing over integratie Inloopspreekuur Wervelkolom Volleybalclinic van BRAinS ANBO naar Kerstmarkt Advocaat- en limonadeconcert Kunst of Kitsch? HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 17 NOVEMBER 2010 27 Cool Moves Volley Lezing Mexicoproject Thorbecke College Nieuwerkerk aan den IJssel - In de week van de Media Wijsheid, van woens dag 24 november tot woensdag 1 december, staan sociale media als hyves, twitter en faceboek centraal. Wie meer wil weten over het gebruik hiervan is welkom in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein, waar in sa menwerking met het Jongerenwerk, een aantal informatiemiddagen worden georganiseerd. Programma Op woensdag 24 november wordt aandacht besteed aan facebook, twitter en sms; op donderdag 26 november aan hyves, facebook en sms; op vrijdag 27 november aan twitter en sms; op maandag 29 no vember aan hyves, facebook, twitter en sms en op dinsdag 30 november aan hyves, facebook, twitter en sms. Voor het sms-en dient men een ei gen mobiele telefoon mee te nemen. Op genoemde dagen is men welkom tussen 15.15 en 17.00 uur. Kinderen publiceren onder begeleiding van leraar Kees Bouter zelfstandig op de website. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vijftig leerlingen die elkaar ict-opdrachten aanleren en op deze manier kennis en vaardigheden verspreiden over scho len. Met dit idee als basis werd woensdag 10 november een i-middag gehou den in Brede School Esse-Zoom. De leerlingen van de school verwel komden verder 130 gasten, die van de jongeren les kregen in digibete zaken. Martijn en Mark vertelden bij voorbeeld over de door kinderen ont wikkelde stemkastjes-lessen, die zijn ontwikkeld voor het digibord. In een ander lokaal hielpen jongeren elkaar met bruikbare ideeën voor het digi bord, weer verderop waren leerlingen berichten aan het schrijven voor een website. Als laatste kon er een work shop fotobewerking worden gevolgd. Ook gehouden door jeugd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Publicist Frans Verhagen verzorgt op donderdag 18 november om 20.00 uur een lezing met als thema 'Integratie', in de Open bare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Verhagen is hoofdredacteur van amerika.nl en auteur van diverse boeken. Dit jaar verscheen van zijn hand 'Hoezo Mislukt? De nuchtere feiten over de integratie in Neder land'. Verhagen gaat graag met zijn publiek in discussie over dit onder werp. Gemeenteraadslid Marnix de Romph zal in de bibliotheek de discussie leiden. Veel mensen heb ben door hun werk te maken met het onderwerp integratie, en als burger raakt dit maatschappelijke onderwerp iedereen. De commissie die de maatschappelijke debatten organiseert hoopt dan ook veel be langstellenden te mogen begroeten. Zaal open om 19.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nederlandse Vereniging van Rug patiënten, De Wervelkolom, organi seert voor 23 november van 14.00 tot 15.30 uur een inloopspreekuur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Het doel van deze vereniging is de individuele en ge- meenschappelijke belangen van rugpatiënten te behartigen en hen, indien mogelijk, een houvast te bieden om 'overeind' te blijven. De vereniging werkt samen met andere organisaties en is aangesloten bij de Chronisch Zieken en Gehandicap tenraad Raad Nederland. Nieuwerkerk aan den IJssel - Altijd al willen weten of het schilderij dat op zolder staat echt is? Of dat het vaasje dat u van oma gekregen heeft echt zoveel waard is als zij zei? Zaterdag 20 november is mevrouw Roozendaal van 10.00 tot 12.00 uur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein aanwezig om uw kostbaarheden te taxaren. Zij is be ëdigd taxateur en aangesloten bij de Federatie van Taxateurs Makelaars Veilinghouders in Roerende Zaken. De kosten bedragen 3,- euro. Vooraf aanmelden is gewenst. Dit kan, tij dens kantooruren, telefonisch via 0180-316201 of via info@biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel.nl Er kunnen maximaal dertig mensen deelnemen die ieder niet meer dan twee voorwerpen mee mogen ne men. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een zestigtal kinderen was vrijdag 12 november actief bezig met volleybal in de Parkzoomhal. In het kader van BRAinS werd daor een volleybalclinic gehouden bij volleybalvereniging King Software VCN. De jeugd kon met circulatie mini-volleybal kennismaken met de sport. De deelnemers werden in groepjes van tien verdeeld en kregen vervol gens uitleg over het spel. De kers verse volleyballers begonnen met de basis: het gooien en vangen. Toen iedereen flink warm was geworden, kwamen de echte oefeningen, zoals passen en bovenhands spelen. Na het oefenen van al deze onderdelen was het tijd voor een partijtje. Ter wijl de kinderen vanaf de zijlijn wer den aangemoedigd door hun ouders, speelden zij een wedstrijdje. Nieuwerkerk aan den IJssel - Twee leerlingen van het Thor becke College, Luke en Merel, zijn onlangs naar Mexico geweest om met eigen ogen te zien hoe het is gesteld met het hulpproject dat daar in 2005, op initiatief van Ro- taryclub Nieuwerkerk tot stand is gekomen en waar sindsdien veel aandacht aan besteed wordt door de leerlingen van het Thorbecke College. Sinds 2005 wordt ieder jaar getracht een bedrag van circa 4000 euro bijeen te Brengen door middel van allerlei sponsor acties. Dit geld is bestemd voor een onderwijsproject voor vuil nisbeltkinderen in de Mexicaanse plaats Millpilas. Tijdens een lezing op donderdag 25 november in de Openbare Bi bliotheek aan het Raadhuisplein vertellen Luke en Merel over hun indrukwekkende belevenissen in Mexico. Eveneens op donderdag 25 no vember verzorgt dierenarts Mo nique van der Meer een lezing over de Afrikaanse Wilde Hond. Als vrijwilliger is zij betrokken bij het Painted Dog Conserva tion Project, een stichting die in het Hwange Nationaal Park in Zimbabwe de Afrikaanse Wilde Hond beschermd. De Afrikaanse Wilde Hond is een door uitster ven bedreigde diersoort. Dieren arts Van der Meer vertelt een en ander over het project, over haar vrijwilligerswerk daar en over het project wat de Rotary club Nieu werkerk dit jaar voorogen heeft, namelijk het aanleggen van een waterput voor de inwoners van Mabale. De eerste lezing gaat om 20.00 uur van start. Nieuwerkerk aan den IJssel - De reiscommissie van de ANBO Nieu werkerk organiseert voor vrijdag 10 december een busreisje naar de kerstmarkt in het Arboretum Trom penburg, een uniek stiltegebied te midden van de grootstedelijke hec- tiek. Men kan er vers kerstgroen uit de Trompenburg Tuinen en leuke snuisterijen kopen, iets lekkers proe ven, een heerlijke wandeling maken of het theehuis bezoeken. Ook niet- leden en begeleiders zijn welkom. De bus vertrekt om 13.00 uur, en treeprijs Arboretum 5,50, busretour 7,00. Aanmelden op 0180-318097. Lex van Vianen (gitaar) en Senny Vegter Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van het Zuidpias Muziek Festival organiseert de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool een aantal concerten, waaronder het Advocaatconcert en het Limona deconcert. Het Advocaatconcert vindt plaats op vrijdag 19 novem ber in de Meander aan de Boslaan 1. Deze avond heeft als motto 'jon geren voor ouderen' meegekregen. De avond begint om 19.30 uur. Het Limonadeconcert is op woensdag 24 november in de aula van de muziek school. Het motto van deze activi teit is 'kinderen voor kinderen', dus alle jonge kinderen zijn van harte welkom. Kinderen die via BRAinS de cursus 'kinderkoor' gevolgd hebben laten tijdens dit concert horen wat zij bij juf Corry de Klepper in de les geleerd hebben. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27