Adventstijd start met Oecumenisch Avondgebed Kerst-kinderkoor op Muziek school Alleen limonade Schrijfcafé Vrouwen van Nu duiken in operaverleden Informatieavond over leesproblemen Klikken mag Neva-ensemble brengt gevarieerd repertoire Veel belangstelling voor Explosion Street Dance HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJ5SEL 17 NOVEMBER 2010 29 Er werd gebridged... Lezing en expositie over ikonen dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Neva-ensemble uit Sint-Petersburg ver zorgt op donderdag 9 december om 20.00 uur een optreden in het Neder lands Hervormd Centrum aan deJ.A. Beijerinkstraat 53. Linda en Lisa temidden van hun pupillen. Het ensemble is gespecialiseerd in het zingen van Russische kerkmu ziek. Naast nieuwe liederen van Russische componisten staat ook het 'Ave Maria' van Schubert op het programma alsmede beroemde liederen uit de Russische folklore, zoals 'De Twaalf Rovers' en 'Avond klokken'. Voorts brengt het Neva- ensemble een aantal romances en operafragmenten uit het licht klas siek repertoire ten gehore. Deur open vanaf 19.30 uur. De toe gang is vrij. Na afloop van het con cert houden de leden van het en semble een collecte bij de uitgang. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Adventstijd gaat van start met een 'op weg naar advent' avond gebed. Avondgebeden kenmerken zich door momenten van inkeer en verstilling, zoals gebruikelijk bij de vespers in de kloosters. Het avondgebed van woensdag 24 no vember is voorbereid en wordt uit gevoerd door een werkgroep met leden uit de Rooms-Katholieke St. Josephparochie en de Protestante Gemeente te Nieuwerkerk aan den IJssel. Thema van de viering is 'van duister naar Licht'. Belangstellen den zijn om 21.30 uur welkom in kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16. Nieuwerkerk aan den IJssel - De St chting Nieuwerkerkse Muziek school start vrijdag 26 november, als vervolg op de cursus kinderkoor van BRAinS, een korte cursus Kerst kinderkoor (voor kinderen van zes tot tien jaar) onder leiding van Corry Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Linda Cramer en Lisa van Lent kan men op de maandag tussen 18.30 en 22.30 uur street- dance lessen volgen in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. De groepen worden naar leeftijd ingedeeld. Vanwege de groeiende belangstelling wordt gekeken of een tweede avond in de Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt voor zaterdag 20 no vember om 20.00 uur een Frisfeest gehouden voor de jeugd vanaf groep acht tot veertien jaar. Er wordt deze avond geen alcohol Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek wordt donderdag 18 no vember van 14.15 tot 16.15 uur het schrijfcafé gehouden. Centraal staan het uitwisselen van ervaringen en het schrijven aan de hand van con crete korte schrijfopdrachten. en energydrink geschonken, alleen frisdrank. Een aantal volwassenen is aanwe zig om het feest in goede banen te leiden en een dj zorgt voor de mu ziek. De toegang is vrij. De bijeenkomsten staan op zichzelf, schrijfervaring is niet nodig, ook aanmelden niet. De kosten voor deelname bedragen 7,50 euro. Voor meer informatie: www.luisterennaarjezelf.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vrou wen van Nu, afdeling Nieuwerkerk, organiseert voor donderdag 25 no vember om 20.00 uur een avond over operamuziek. De heer J. Vinger hoed verzorgt deze avond een lezing over de geschiedenis van de opera, daarbij gebruik makend van diverse operafragmenten. Belangstellenden zijn vanaf 19.30 uur welkom in het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beije rinkstraat. Voor leden is de toegang vrij; niet-leden betalen 3,50 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nanda Geuzebroek, consulente leesproblemen bij ProBiblio, verzorgt op dinsdag 30 november om 20.00 uur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein een lezing voor ouders en leerkrachten over het thema 'leesproblemen bij kinderen'. de Klepper. Het kinderkoor zal op treden op het jaarlijkse kerstconcert op 15 december van de muziek school en op een concert van het symfonisch blaasorkest Da Capo op 18 december. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. Sinds enkele jaren beschikt de Open bare Bibliotheek over materialen die gericht zijn op kinderen met lees problemen, het zogenaamde Mak kelijk Lezen Punt. Hier vinden kinde ren toegankelijk materiaal voor het maken van werkstukken. Ook staan hier aantrekkelijke en eenvoudig te lezen boeken. Het Makkelijk Lezen Punt is echter meer dan een verza meling makkelijk te lezen materia len. Ouders worden er geholpen met adviezen over materialen, hulpmid delen en andere mogelijkheden voor hun kind. Geuzebroek geeft deze avond uitleg over de materialen en draagt tips aan voor het helpen van kinderen met leesproblemen. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.makkelijklezenplein.nl. week mogelijk is. Kennismaken met Explosion Street Dance kan door middel van het volgen van een eer ste gratis proefles. Meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van de Nieuwerkerkse Bridgeclub speelden vorige week de vierde ronde van de tweede competitie. Marijke Blok en Gerda Goedhart wonnen de A-poule met 64.93%, tweede werden Michiel- de Korveren Rita Krouwel (59.38) en op de derde plaats eindigden de koppels Irene den Hollander/ Joan Sipman en Renate Tournier/ Betsy Kuiper met 53.33%. In de B-poule eindigden Martha Verhoeven en Freek Bijlsma bo venaan met 65.83%, gevolgd door Martha Boers en Joke van 't Hoen met 63,75% en Anneke en Ruud Rijks met 55.00%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ton- ny de Munck verzorgt op maan dag 29 november om 20.00 uur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein een lezing over de ontstaansgeschiedenis van iko nen. Sinds enkele jaren schildert De Munck ikonen, hierbij geïnspireerd door haar Russische afkomst. Het schilderen van ikonen is een aan strenge regels gebonden, religi euze kunst. Er wordt gewerkt op een houten paneel dat geprepa reerd is met een mengsel van krijt en lijm en er wordt geschilderd met ei-tempera. Vaak wordt er bladgoud in de ikonen verwerkt. Hiervoor is een speciale techniek vereist. De toegang is vrij. In de bibliotheek is een selectie van het werk van De Munck te bezichti gen. Het Neva-ensemble.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29