Biebnight Optredens Eyes PJ contest 2010/2011 Can't See Süurtyzre&eti&Ufce Seéad 7%ctfceéc(it4f>t4d4a/ki, *7W Black and OORDOPPEN LIMONADE- IN! DISCO Een verfrissende blik L V*?T> ;-r w HET NADERENDE EINDE VAN TWEE HANDEN VOL TIENERJAREN 34 HART VAN HOLLAND PEPTALK 17 NOVEMBER 2010 ■~n Door Pepijn de Groot Binnenkort word ik twintig. Zo 'n tien jaar geleden kon ik de avond voor mijn verjaardag moei lijk de slaap vatten. Nu zie ik de datum met lede ogen aan: maandag, half 6 opstaan, ontbij ten met een Vifit. Geen slingers, geen pakje dat uit een gaatje tevoorschijn wordt getoverd, geen snoeptaart om van te trakteren. Maar dat doet er niet toe, ik heb in ieder geval nog een mueslireep. Wie het kleine niet eert... Vraagje het jezelf wel eens af als een van je grootoudersjarig is: wat moet ik die mensen geven? Vijftien jaar lang een fles Bols jonge jenever op 16 februari, het idee ging me te gen staan. Tot voor kort had ik voor mezelf altijd wel een denkbeeldig lijstje. Uit wan hoop heb ik een keer om een Wil gevraagd, toen was ik nog net in het domein van het materialisme. Na dozen Knex, fopartikelen, gezelligheidsspellen en miniatuurwagentjes ben ik door de inspiratie heen. Nu verlang ik alleen nog naar dingen die niet te halen zijn bij Dille en Kamille of Toys R Us. Een betere concentratie bijvoorbeeld. Geen week van toetsvoorbereiding gaat voorbij zonder frustraties: de letters in de readers, boeken en uittreksels nodigen mij niet uit. Een vogel hoeft maar te tjirlpen en de con centratie is foetsie. Vandaag de dag werk ik met een oorbeschermer die bedoeld is voor mensen die met een drilboor of ket tingzaag aan het werk gaan. Grof geschut. Maar een betere concentratie past niet op een verlanglijstje, zowel de kring van intimi als Sinterklaas kan er niks mee. Daarnaast wil ik graag gitaarvirtuoos zijn (het liefst zonder al te veel inzet), een betere conditie zou geen kwaad kunnen. Om nog maar niet te spreken van een beter gebit. Als ik dat op mijn verlanglijstje voor de Sint zet, wordt hij vast gekrenkt in zijn eer. ledereen weet uiteindelijk dat de kindervriend geen fluorpepernoten heeft. Nee, verlanglijstjes maken ben ik gaandeweg verleerd. Het draait mij tegenwoordig ook niet meer om de middelen maar het doel op zich. Als kleine etter kreeg ik een doos Lego en ik was gelukkig en een tijdje zoet. Nu weet ik wel wat ik wil bereiken maar niet waar ik het mee in moet vullen. Boeken met vage titels als 'De weg naar geluk: bieden vooralsnog geen strohalm; het invullen van geluk moet ik zelf doen. "Ik ben Sinterklaas toch niet!" is in wezen dus geen uitspraak die ik kan citeren. Mijn schoen vullen moet ik vanaf nu zelf doen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leer lingen v.an Sebas' Muziekworkshop laten zondag 28 november vanaf 13.00 uur in 't Blok zien en horen wat ze gedurende de afgelopen vijftien lessen van Sebas Vugt geleerd heb- Nieuwerkerk aan den IJssel - Tradi tiegetrouw organiseert het Jongeren Informatie Punt (JIP) van Stichting Jeugdwerk Zuidpias in December 'Biebnight'; een toffe avond voor jongeren welke plaatsvindt in de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein. Het is de bedoeling, dat deze avond door de jongeren zelf wordt georganiseerd en dat zij zelf bedenken wat hen nou leuk lijkt om Nieuwerkerk aan den IJssel/Alphen aan den Rijn - De band Eyes Can't See verzorgt op vrijdag 19 november een optreden tijdens de halve finale van 'De Grote Prijs van het Groene Hart, welke plaatsvindt in 't Kasteel aan de Concertweg 1 teAlphen aan den Rijn. Deur open om 20.00 uur. De eerste band betreedt om 20.30 uur het po dium. De toegang bedraagt 5,- euro. Opname live cd in 't Blok Op 26 november is de band te zien en te horen in 't Blok waar ze samen met Second7 een optreden verzor gen. Deur open om 20.30 uur. Ook hier bedraagt de toegang 5,- euro. Deze avond vindt tevens de opname plaats van de nieuwe live cd/dvd. Phoenix Sinds kort is het album 'Phoenix', naast in 'vaste vorm' bij optredens, ook als digitale download te krijgen via iTunes, Amazon en CdBaby.com. Voor meer informatie: www.eyescantsee.nl. Rotterdam - In 'Get Back' aan het Stadhuisplein gaan donderdag 18 november de voorrondes van start van de zoektocht naar de meest ta lentvolle dj. Op deze avond en op 25 november, 2 en 9 december draaien de deelnemers vanaf 20.00 uur een set van dertig minuten voor een deskundige jury. Belangrijk is dat de dj's breed georiënteerd zijn in ver schillende muziekgenres; van een gezellig Après Ski-nummertje of een Hollandse meezinger tot aan lekkere house beats. De kwartfinale vindt plaats op donderdag 16 december, de halve finales op donderdag 23 en 30 december. c VJ) Waddinxveen - Wijk- en Speeltuin vereniging De Paddestoel orga niseert voor vrijdag 19 november een 'Black and White Party' voor jeugd van negen tot en met vijf tien jaar. De entree voor dit feest, dat duurt van 19.30 tot 22.00 uur, bedraagt 1,50 euro. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18. Voor meer informatie: www.wsv-depaddestoel.nl, Nieuwerkerk aan den IJssel - Ga los in 't Blok, maar breng eerst je oordop pen in! Vrijdag 19 november wordt het dak eraf geblazen van jongeren centrum 't Blok. De avond begint om .20.30 uur en eindigt om 00.30 uur. Wat betreft muziekstijlen komt deze avond van alles voorbij, 'als het maar groovy is'. Schroom dus niet om je fa voriete nummers aan te vragen en los te gaan op de muziek. De toegang is vrij. ben op het gebied van gitaar, basgi taar, drums en zang. Kom kijken, de toegang is vrij. Aan melden voor een nieuwe reeks lessen is deze middag ook mogelijk. te doen in de bibliotheek. Dit leidde voorgaande jaren tot zeer uiteenlo pende activiteiten als stand-up-co medy, capoeira en handlezen. Lijkt het je leuk om mee te werken aan de editie van 2010? Neem dan contact op met Kim van het JIP via kim@jeugdwerkzuidplas.nl. De de finitieve datum van de Biebnight wordt binnenkort bekend gemaakt. Door Pepijn de Groot Sinterklaas heeft weer voet op Nederlandse bodem gezet. Tot 5 december is er feestvreugde dankzij de goedaardige Sint. Hoe vieren de panelleden thuis Sinterklaas en vinden ze de manier van vieren goed, of mag er wel eens iets anders? Dilian Ritmeester (11 jaar) uit Moerkapelle Battle Degenen die het publiek het beste kunnen entertainen met hun draai- kunsten, staan tegenover elkaar in een 'battle' tijdens de finale op don derdag 6 januari. De hoofdprijs is een optreden voor een groot publiek tijdens Go Après Ski 2011. Bovendien maakt de winnaar kans op een vaste baan als dj in één van de horecaza ken aan het Stadhuisplein. Voor de runner-up ligt een cheque ter waarde van 350,- euro klaar, terwijl de derde prijswinnaar een bedrag van 150,- euro in ontvangst mag nemen. Voor meer informatie en aanmelden: www.getback.nl. Ik vind Sinterklaas een erg gezellig feest, dat moet zeker blijven. Het is een leuke traditie voor thuis en ook voor op school. Voor mij draait het bij Sinterklaas niet alleen om de cadeautjes maar ook om de gezel ligheid. Met surprises en gedichten kan je iemand er eens even goed tussen nemen. Bastian Stolk (13 jaar) uit Waddinxveen tevoren trekken we lootjes met de hele familie. Je mag een gedicht schrijven en een surprise maken, verder neemt elk gezin een doos met cadeautjes mee. We zetten al les in een rondje neer en dan pak ken de kinderen een willekeurig pakketje en geven het aan diegene voor wie het is. Eerst lezen we het gedicht en dan uitpakken maar! Dat is onze Sinterklaasviering en het gaat allemaal prima, duser hoeft bij ons niets te veranderen. Max van Mullem (16 jaar) uit Zevenhuizen Moordrecht - Stichting Jeugd en Jon gerenwerk organiseert voor vrijdag 19 november van 19.30 tot 23.00 uur in De Zespunt aan de Molenlaan 1a een 'limonadedisco' voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar. Thema van de avond is 'de zomer voorbij'. Als welkomstdrankje is er voor ieder een een glas alcoholvrije champagne. Drankjes kosten 0,50 euro. In samen werking met de dj wordt op zoek ge gaan naar zang- en danstalent. Wij vieren Sinterklaas altijd op 6 december omdat mijn zusje op 5 december jarig is. Een aantal weken daarvoor zetten we onze schoen (elke zondag). Een aantal dagen van Sinterklaas is altijd een gezellige tiu - ook door de kerst erna - dus de Sint moet sowieso blijven komen. Thuis vieren wij het meestal met surprises met gedichten en meestal ook nog iets uit de zak van de Sint. Dit jaar vieren we Sinterklaas ook met mi oom en tante en nichtjes erbij, dat wordt weer een gezellige boel. Op school doen we er niets meer aan. De vorige twee jaren nog wel, toen ik nog in Nieuwerkerk op school zat. Vorig jaar hebben we op school lootjes getrokken en dan gewoon een gedicht maken en zelf een ca deau verzinnen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 34