PODIUMKUNSTEN IN GORISSEN-GENEN tiK YRUMC "Geef me een woord en ik maak een gedicht Rotterdam Beats M HART VAN HOLLAND PEPTALK 17 NOVEMBER 2010 35 Dichter Malou Groeneveld (13) Cotntinentalzusjes Anouk, Joëlle en Wendy Nieuwerkerk aan den IJssel - Dat meisjes van dertien graag sms'en, msn'en en hyven is geen nieuws. Maar een dertienjarige die dicht is niet alledaags. Malou Groeneveld bracht dit jaar een gedichtenbundel uit genaamd '30 gedichten de wereld rond'. "In de klas werd er goed op gereageerd. De jongens lachten me eerst uit: 'Een gedichtenbundel, hartstikke saai!' Toen ze het lazen waren ze trots. Ik ben een normale pubermeid, eigenlijk had niemand verwacht dat ik dit zou maken." Door Pepijn de Groot "Het liefst wil ik uitspatten in iets. Als ik iets instuur vind ik het prettig om iets terug te horen. Kritiek en com mentaar zijn fijn, daar groei je alleen maar van. Hoewel veel kritiek tegelijk vervelend kan zijn. Vroeger werd ik er onzeker van en paste ik alles aan in mijn gedichten. Nu heb ik dat niet meer, het moet eigen blijven", zegt Malou. Haar bundel bevat gedichten die ze in groep acht maakte. Jong geleerd... "Ik hou gewoon van schrijven", zegt Malou. Op de basisschool was al dui delijk dat ze zich flink kon uitleven met een pen. "In groep zes moest iedereen over de vakantie schrijven. Mijn klas genoten leverden iets in op één A4'tje, ik kwam met een verhaal van zes kantjes." Ook gedurende Sinterklaas vieringen liet Malou zien dat ze graag inkt liet vloeien. In groep acht kreeg ze een nieuwe computer. "Ik heb alles overgetypt. Het geheugen van mijn computer was bijna vol. Stiekem heb ikzelf Boekscout YOI benaderd, zonder dat mijn ouders het wisten. Een paar dagen later kwam mijn vader naar me toe: 'Ze hebben gebeld dat ze je boek uit willen brengen'." Boekscout YO! is een boekenuitge- verij voor kinderen tussen tien en vijftien jaar. "Per stap word je bege leid. 'Wat voor kaft wil je?', 'Is je spel ling in orde?'. Boekscout YO! gaf een goede uitleg. Op school ben ik goed geholpen. Mijn mentor heeft de kaft gemaakt, met mijn leraar Nederlands heb ik naar de spelling gekeken. Het boek bundelen was snel gebeurd, toch duurde het uitwerken van de gedich ten best lang", aldus Malou. Naast schrijven leest Malou graag. Als tweedeklasser havo op het Em- maus College heeft ze daar nu minder tijd voor. "Als ik op vakantie ga lees ik graag. Belangrijk vind ik dat ik een boek vaker kan lezen. Carry Slee vind ik erg goed. Ze schrijft veel over pu- berdingen, haar boeken snap ik." ...oud gedaan? Een favoriet uit haar bundel kan ze zo snel niet noemen. "Het gedichtje 'Jon gens'!", klinkt uit de huiskamer. "Mijn zusje heeft wél een favoriet", verzucht Malou. De concurrentie van het boek door in ternet vindt Malou niet vreemd. "Jon geren lezen niet graag een dik boek. Een bundel vinden ze fijn: als ze wei nig tijd hebben, lezen ze drie gedich ten." Het internet gebruikt Malou om te zoeken naar iemand die hetzelfde doet als zij. Ze betreurt het dat niet "Ik ben een normale pubermeid. meer jongeren gedichtenbundels uit brengen. De plannen van Malou zijn er niet minder om: er is een nieuwe bundel in de maak. "Ik ben nu ouder, ik schrijf over andere dingen dan in groep acht. De bundel zal zo'n hon derd gedichten bevatten, nu zit ik rond de vijfendertig. Geef mij een woord en ik maak een gedicht." Dat is een flinke uitspraak die getest wordt. En ja, binnen een mum van tijd schrijft Malou een gedicht over het interview: de armbanden gaan af en er kan ge schreven worden. Over haar toekomst als schrijver is ze voorzichtig. "Dichten doe ik graag. Soms help ik ook iemand die ik ken die rapt. Wat ik later ga doen weet ik nog niet, maar de kans is groot dat ik ernaast blijf schrijven." De gedichtenbundel van Malou Groe neveld is te koop via de boekwinkel van Boekscout YO! op http://www. boekscout-yo.nl/ Malou maakt desgevraagd een ge dichtje tijdens het interview Mijn eerste gedichtenbundel was uit, ik was natuurlijk helemaal van slag. Tot mijn grote trots, maakte Hart van Holland een verslag. Ik in de krant, als een dertienjarige meid. Super vond ik het, dat wou ik even kwijt. Waddinxveen - Wat krijg je als je de Olsen Twins, de 3J's en de Nicholas Bro thers in de figuurlijke blender gooitHet komt in de buurt van de drie zussen Gorissen: Joëlle, Anouk en Wendy (respectievelijk 12, 12 en 13). De drie zussen maken deel uit van de Continental Kids, een groep kinderen tussen de acht en dertien die hun stuk 'Zeker Weten' door Nederland opvoeren. Joëlle, Anouk en Wendy zitten bij een van de vijf afdelingen en treden gedurende het schooljaar regelmatig op. Door Pepijn de Groot En dat allemaal zonder echt te oefe nen. Wendy: "In de zomer gaan we op kamp en daar oefenen we het stuk. Voo; het kamp krijgen we de cd met de edjes, zodat we die alvast kunnen doornemen." Anouk heeft haar zusjes aangestoken. "We zijn een keer naar een concert van de Continental Kids gegaan. Ik vond het zo leuk dat ik me heb opgegeven", vertelt Anouk. Dat is drie jaar geleden: een jaar later kwamen ook Joëlle en Wendy bij de {ATERDAG 27 NOV WADDIN De zusjes Gorissen, klaar voor 'thuiswedstrijd'. Continental Kids. Wennen, een twee ling op het podium. "Een keer tikten ze me aan dat ik me snel om moest gaan kleden omdat ik bijna mijn solo moest doen. Ze bedoelden Anouk maar spraken de verkeerde aan", zegt Joëlle. Zingen in de kleedkamer De drie dames zitten op de Driestar: Wendy in de tweede klas, Anouk en Joëlle in de eerste. Hun eindmusical op de basisschool was anders dan de uitvoeringen die ze nu hebben. "Ik was een oude oma in mijn musical. Er zijn nog steeds mensen die me daar aan herinneren als ik ze tegenkom", vertelt Wendy. Op school wordt er goed gereageerd op de carrière van de meiden. "Soms zing ik in de kleed kamer", zegt Joëlle, "en dan zeggen klasgenootjes: 'Je hebt een stem als een actrice.'" Vorig jaar viel de ver jaardag van Wendy samen met een uitvoering. "De hele klas had ik uit genodigd. De helft kwam, ze vonden het allemaal leuk." Continental Kids is een fantastische ervaring, alles is strak geregeld. Het kamp. was hard werken. "Op het kamp, dat een week duurde, stonden we elke dag om zeveh uur op. Om half acht moesten we aanwezig zijn in de aula: je had drie minuten om te douchen. Daar hebben we ons niet Rotterdam - 'Rotterdam Beats' orga niseert voor vrijdag 26 en zaterdag 27 november een evenement dat zich richt op onder meer hiphop, rEtb, dubstep, soul en reggae. Met een conferentie, een muziekfestival en een talentenprogramma wordt ingespeeld op de groeiende behoefte naar een platform voor deze muziek stromingen, die sinds jaar en dag een prominente rol spelen in de nationale en internationale muziekwereld. Voor meer informatie: www.buma-rotterdam-beats.nl. altijd aan gehouden", verklapt Joëlle. Er was weinig pauze en contact met het thuisfront was er amper. Het is ook niet niks om binnen een week een opvoering van zo'n twee uur in elkaar te zetten. De moeder van de drie zussen was dan ook beretrots toen ze aankwam bij het toneelstuk voor ouders, aan het einde van het kamp. "Je weet niks: opeens hebben ze alle drie een solo! Dan krijg je wel tranen, ik wist niet dat ze er zo goed in waren." Duitsland Op 27 november staan de zussen met negentien anderen in de Bethel-kerk in Waddinxveen: een thuiswedstrijd. Dat maakt het er niet makkelijker op. "Er komen kinderen uit mijn klas, als je iets fout doet zien ze het gelijk", aldus Anouk. Binnenkort staan de zussen nog op de planken in onder meer 's Gravenzande en Gouda. Voor Wendy lonkt het grote avontuur: zij gaat binnenkort met de Young Con tinentals - de tak van Continentals voor jongeren - op tour naar Duits land. "Net als nu ga ik een week op kamp en dan twee weken door Duitsland", zegt Wendy. Maar eerst nog optredens in de buurt tot eind maart. Een jonge telg uit de familie Gorissen kruipt achter het orgel in de woonkamer. Muziek zit hier blijkbaar in de genen. Nieuwerkerk aan den IJssél - De uit de Haagse regio afkomstige band PBII verzorgt op zondag 12 december van 15.00 tot 17.00 uur een optreden in 't Blok. Dit is het tweede concert in de reeks van progressieve rockconcerten op zondagmiddag, georganiseerd on der de naam Progfrog. PBII is in feite de doorstart van het fameuze Plackband uit de jaren '70 en '80. Zij waren zo'n beetje de grondleg gers van het symfonische rocktapijt in Nederland. Niet voor niets werden ze ook wel eens het Haagse Genesis genoemd. Inmiddels heeft de band een flinke muzikale koerswijziging ingezet, mede door de komst van het basbeest Harry den Hartog. Met zijn inbreng en met toetsenist Michel van Wassem als leadzanger is de band de weg ingeslagen van de moderne progressieve roc-k. De band wordt bij gestaan door de zangeressen Heidi Jo Hines en Mariska van der Krul. Zaal open om 14.00 uur. De toegang be draagt 10,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gezellig met vrienden de schoolweek afsluiten en plannen maken voor het weekend; dat kan iedere vrijdag van 15.00 tot 18.00 uur in 't Blok. Veelal is het mo gelijk om muziek te draaien vanaf een eigen mp3 speler, kunnen er allerlei spellen gespeeld worden en worden er regelmatig speciale activiteiten ge organiseerd. Alle jongeren van twaalf jaar en ouder zijn welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kroeg Taverna van 't Blok is vanavond, woensdag 17, én woensdag 24 no vember geopend voor een gezellig avondje halverwege de week. Kom langs voor een praatje of voor een spelletje op het nieuwe tafelvoetbal spel. Sinds kort beschikt de kroeg te vens over een Photoplay met diverse spellen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35