W Vil Spectrumleerlingen vullen dozen voor Afrika Wij hebben volop winter- banden/sets Goedkeuring well nesshotel aan Zevenhuizerplas Kerstmarkt Expositie wandkledenkunst Kerstbrunch en kerstmarkt in Kristal Kinderen maken gezonde traktaties Tevens zorgen wij ook voor de opslag Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 BOVAG HART VAN HOLLAND NESSELANDE 17 NOVEMBER 2010 Zitting Raad van State Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Door Marianne Fortuin Nesselande - Een buurtbewoner dacht woensdag 10 november even dat Sinterklaas al in het land was; honderden kinderen van basisschool Het Spectrum liepen met prachtig versierde dozen over straat. Ze de den mee met de Actie Schoenmaat jes van Stichting Edukans en brach ten hoogstpersoonlijk de door hen gevulde en versierde schoenendozen naar de vrachtwagen van Edukans. De Actie Schoenmaatjes is bedoeld om kinderen bewust te maken van de omstandigheden waaronder kin deren in andere landen leven. In de schoenendoos hebben ze thuis schoolspullen, toiletartikelen en speelgoed kunnen doen, waarna de doos versierd kan worden. Stichting Edukans vindt dat ieder kind in de wereld recht heeft op onderwijs en wil de Nederlandse kinderen hierbij betrekken. Op Het Spectrum zitten bijna zes honderd leerlingen; er werden 495 dozen gemaakt. Klas na klas bracht die dozen zelf naar de vrachtwagen, waar Walter Opschoor van Edukans stond om ze aan te pakken. De do zen gaan via het verwerkingscen trum in Zevenhuizen naar kinderen in Afrika. Ouders konden contant of per bank een bijdrage leveren aan de transportkosten. Juf Alie Peet, leerkracht van groep 1D"De kinderen krijgen een folder met een begeleidende brief mee naar huis. Hierin staat wat het doel van de actie is en wat je zoal in de doos kunt doen. Op 1 november is de actie in de klassen behandeld. In de kringgesprekken wordt verteld waarom de kinderen in Afrika er blij mee zijn. In groep 7 en 8, en soms Nesselande/Den Haag - De vesti ging van een wellnesshotel met een jachthaven aan de Zevenhuizerplas kan vooralsnog doorgaan. Dat is het gevolg van een uitspraak van de Raad van State. De Raad wees een verzoek om schorsing van het plan woensdag 17 november af. Of het hotel er ook echt komt, is nog niet duidelijk. Een exploitant daar voor is nog niet gevonden. Wel is de gemeente Rotterdam in gesprek met enkele kandidaten. Voor de jachtha ven is wel een gegadigde gevonden. Die wil zo snel mogelijk aan de slag. Enkele omwonenden van het plan gebied maakten bezwaar tegen het Nesselande - In De Kristal wordt zondag 12 december een kerstmarkt gehouden van 10.00 uur tot 17.00 Nesselande - Kunstenaar Nel van der Poel exposeert een aantal van Haar wandkleden in de Kristal aan de Cypruslaan 404. Met naald en draad creëert Van der Poel met de kleur en structuur van de stoffen een schilderij alsof ze werkt met verf penselen. De wandkleden zijn Helder van kleur en tonen verschil lende onderwerpen als bloemen, het ook groep 6, worden opnamen ge toond van het uitdelen van de do zen, waarbij kinderen geïnterviewd worden. Het kan gaan om oorlogs gebieden of andere slechte leefom standigheden en dan zijn de beelden niet geschikt voor jongere kinderen. In groep 4 en 5 lezen ze daarom het boekje 'Maatjes' en groep 1, 2 en 3 Op weg naar de Edukans-vrachtwagen. werkt met het boekje 'Snuffie gaat op reis.' Daarmee wordt het duide lijk hoe het voelt om je eigen knuf fel weg te geven. Elk kind in mijn groep mag vertellen wat er in zijn of haar schoenendoos zit. Het is een hele concrete actie, waarbij het kind centraal staat; ook het kind in een ander land." plan. Zo is er kritiek op de massali teit van het hotelcomplex dat maxi maal vijftien bouwlagen krijgt. Ook wordt parkeeroverlast gevreesd aan de Wollefoppenweg. Verder spreekt men over aantasting van het bosge bied in het oeverpark bij de Kosbou- levard. Maar volgens de Raad van State is de vrees voor parkeerproblemen op de Wollefoppenweg onterecht. Be zoekers van het hotel en de jacht haven kunnen daar alleen komen via de Kosboulevard. Ook de andere bezwaren zijn volgens de Raad niet gegrond. uur. De kramen zullen volstaan sieraden, stoffen doosjes, kaarten, cakejes en meer. Een tafel huren kan voor 5 euro en kan tot vrijdag 3 de cember via 010-2862760. De Kristal staat aan de Cypruslaan 404. Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander organiseert voor zondag 12 december in de Kristal een kerst- brunch voor inwoners van Nesselan de. Tijdens de brunch, welke duurt van 11.00 tot 14.00 uur, kan men een keuze maken uit diverse warme en koude gerechten. De muziek wordt deze middag verzorgd door zanger/ pianist Martin Beukers. Tegelijker tijd vindt in de centrale hal van de Kristal een kerstmarkt plaats. De toegang tot de brunch bedraagt 12,50 euro. Reserveren kan tot vrij dag 3 december aan de balie van de Kristal. Een tafel huren voor de kerstmarkt kan via manouck.kwa- kernaat@buurtwerk-alexander of 010-2862760. noorderlicht of een vrouwenportret met hoed. Een klein gedeelte van de expositie is gewijd aan Lia van der Poel. Ter nagedachtenis wordt haar werk samen met dat van haar zus geëxposeerd. De expositie is tot ja nuari te zien op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 010-2862760. Nesselande - Onder leiding van sta giair Bas van Leeuwen van Stich ting Buurtwerk Alexander ging een groot aantal kinderen woensdag 10 november in de keuken van De Kristal aan de slag om gezonde traktaties te maken. Deze hadden Jaap Fmdhoven Hoofdeinde 25a y" Zevenhuizen pakkende namen als 'vakantiegan ger', een mandarijn met parasol en sombrero of 'stoplicht', gemaakt van een snoeptomaatje, worteltje en komkommer. Na afloop kregen de kinderen een receptenboekje mee naar huis. Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37