De Mond Vol STIPPENKORTING! 1n Op alle kinderschoenen- 'o"nfo 20O/? en laarzen! Samen door in Zuidplasontwikkeling Internationale gasten bij De Mond Vol Bezoek aan concentratiekamp Vugt Nieuwe metingen naar bromtoon Br emmer Hotel vos deHaij van derWende advocate n wwWLBr em m eflSa ddi' nxveeflnl HART VAN HOLLAND REGIO 17 NOVEMBER 2010 3 Talkshow Informatieavond bewoners Thuis in de regio. v.d. Mee Jansen hoveniers Voor. tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Alle KINDER Topmerken o.a.: schoenen en schoenreparatie Kerkweg Oost 177-2741HD Waddinxveen Tel. (0182) 61 20 12 Zuidplas - Met de continuering van de gemeenschappelijke regelingen Regi onale Ontwikkelorganisatie Zuidplas (ROZ) en de Grondbank is er weer een stap gezet in de ontwikkeling van deZuidplaspolder. Hiermee hebben alle be trokken partijen, de Provincie en de gemeenten Zuidplas, Waddinxveen, Rot terdam en Gouda, aangegeven in deze ontwikkeling te blijven participeren. De leden van de commissie ruimte toonden zich dinsdag 9 november blij met deze stap, al zijn er nog wel zorgen over de consequenties van de economi sche crisis voor dit project. Door Marlonneke Willemsen Voor de gemeente Zuidplas is het belangrijk dat ook de andere part ners in de gemeenschappelijke re geling blijven participeren en zo een deel van de risico's op zich nemen. Claudia Wolff (D66)"Ik ben blij te lezen dat alle partijen blijven parti ciperen. We hebben solidariteit no dig, al maak ik me wel een beetje zorgen over de nieuwe stemverhou ding." Peter Molenaar (Christen- Unie/SGP) deelde deze zorg. Johan Helmer (PvdA) hecht veel waarde aan de voortzetting van de samen werking. "Samen uit, samen thuis is nu heel belangrijk." Wethouder Henk van der Torn kon zich in deze woorden vinden. "We moeten de partners bij elkaar houden om de risico's aanvaardbaar te houden. U kunt hier iets aan doen, door u een betrouwbare partner te tonen. Aan de stemverhouding kunnen we wei nig doen, want als we meer invloed willen, zouden we ook grotere ri sico's moeten lopen en dat lijkt ons niet wenselijk." Realiteit Er waren ook zaken waar de leden van de commissie zich zorgen over maakten. Martien Zijderhand (GBZ): "We zijn nu in een cruciale fase beland, maar de crisis zorgt voor zorgen." Ginus Aalderink (WD) en Helmer (PvdA) zeiden zich vooral zorgen te maken over ontwikkeling van de Rode Waterparel. Aalderink: "Ik zet vraagtekens bij het realiteits gehalte van de Rode Waterparel. Dit project levert een grote bijdrage in de hoofdplanstructuur. Wat zijn de consequenties als het mis gaat? Gaan we dan ook niet bewegen?" Mare Lansink (CDA) en Claudia Wolff (D66) vroegen aandacht voor de consequenties van de Wet Voor keursrecht Gemeentes (WVG). Lan sink: "We moeten oppassen dat we geen ondernemers gaan gijzelen." Wethouder Van der Torn deelde de zorgen van de commissie, maar was toch positief over de toekomst. "Het gaat er nu om dat we uit de situatie met kasten vol papier ko men en overgaan naar zandwagens en heipalen. Het feit dat we geen actief verwervingsbeleid meervoe ren, wil niet zeggen dat we volledig in de remmen gaan. De Grondbank zal, in opdracht van de gemeente, gronden verwerven op die plaatsen waar de ontwikkelingen plaatsvin den. Dat geldt voor alle projecten. Ook de Rode Waterparel staat nog steeds op de lijst. We zijn op dit moment in gesprek met private partijen over de ontwikkeling van dit gebied en mocht dat niet luk ken hebben we ook nog een plan B als vangnet. We willen in ieder geval verder. Mocht de Rode Wa terparel niet het verwachte geld binnenbrengen, zou een deel van de parallelstructuur van de A12 mogelijkerwijs gefaseerd kunnen worden aangelegd. We hopen dat er snel duidelijkheid komt over de WVG, want dat is een doorn in ons oog. We willen de periode zo kort mogelijk maken, dus zodra er de finitief duidelijkheid komt over de bestemmingsplannen, zullen we ook zorgen voor duidelijkheid over de WVG." Zevenhuizen - Presentator Geert van der Burg zit zondag 21 november met drie internationale gasten aan tafel tijdens de talkshow De Mond Vol. Van der Burg wordt bijgestaan door 'losse lip' Marloes Pet. Zangeres Verena Heinz, docent zang van popschool The Fox - zorgt voor het muzikale intermezzo en Gerard Baaij geeft zijn uitgesproken me ning in zijn gesproken column. De gebruikelijke hapjes, die uit gedeeld worden tijdens de nazit, worden gemaakt door de kok van restaurant Hit Eten Et Drinken uit tutlnreie vereniging Marloes Pet. Nieuwerkerk aan den IJssel. De Mond Vol vindt plaats op zondag 21 november van 12.00 tot 13.15 uur in de pub van theater Swanla in Zevenhuizen. De entree bedraagt 5,-. Voor meer informatie: www.demondvol.nl en reserveren: demondvol@planet.nl. Vugt/Nieuwerkerk aan den IJssel - Na eerder dit jaar een bezoek gebracht te hebben aan concentratiekamp Bergen-Belsen en aan vernietigingskamp Auschwitz, ging een aantal belangstellenden, op,initiatief van Stichting Vedj zondag 14 november naar Kamp Vugt, een van de vijf concentratiekampen in Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog. Nesselande - De gemeente Rotter dam start begin december met nieu we metingen die uitsluitsel moeten geven over de bromtoon in Nesse- lande. Hierbij worden twaalf zeer gevoelige microfoons als een raster in het gebied van de klachten aan lantarenpalen gehangen. Tegelijker tijd worden er ook in een woning constant metingen verricht. Om bewoners te informeren over deze metingen en hun rol daarbij, wordt een bewonersbijeenkomst ge houden op donderdag 18 november. De informatieavond is in De Kristal aan de Cypruslaan 404 en duurt van 19.30 uur tot 22.00 uur. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «fax 010-2204499 Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Wij, als klein bedrijf, staan garant voor een mooie, maar ook betaalbare tuin, die geheel op üw wensen is afgestemd. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633690 of06-51610493 10 tot 60% Hortin?'- Superfit - Cherie - Ceox - Twins Ciga - Lowa - Bo-Bell - Freaks Esprit - Meindl - Compagnucci Gaastra - Piedro - Jochie Petit Shoes - Tommy Hilfiger Romagnoli - Petasil - Bunnies Pantofola d'Oro - Lumberjack Develab - Naturino - Renata Yellow Cab - Brakkies - Red-Rag Trackstyle - Australian Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 8.30 - 12.30 13.30 - 18.00 uur, zaterdag 8.30 - 17.00 uur, donderdag koopavond 19.00 - 21.00 uur

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3