Zuidpias Bestemmingsplan Gouweknoop vastgesteld door de gemeenteraad Geen blauwe zorte op de Doortocht Wie maakt de mooiste foto van Zuidpias? aX l 1 Agenda Programmaraad ABCNZ 1% w gemeente WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN S; m i HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 17 NOVEMBER 2010 Algemene Plaatselijke Verordening Verkeersbesluit Bekendmaking Agenda Welstandscommissie ter inzage Gemeente stimuleert voorlangparkeerders gebruik aangrenzende P+R terrein Bg-UE- Evenementenvergunning Commissie Intocht Sint Nicolaas, in verband met het organiseren van de Sinterklaasintocht in de Dorpsstraat op zaterdag 20 november 2010 van 10.00 tot 12.00 uur in Moerkapelle en van 14.00 tot 16.00 uur in Zevenhuizen. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. 10180)330 491. Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 149 Wegenverkeerswet 1994 en artikel 87 van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens 1990 ontheffing verleend: Aan mevrouw Van Tol te Zevenhuizen voor het rijden over het fietspad tussen de Molenweg en het perceel Molenviergang 6 te Zevenhuizen (verkeersbesluit 10 novem ber 2010). Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht is het voor belanghebbenden (dit zijn degenen die direct in hun belang zijn getroffen], mogelijk tegen dit verkeersbe- - sluit bezwaar in te dienen. Bezwaarschriften moeten schriftelijk worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders en wel binnen 6 weken nadat de vergunning aan de aanvrager bekend is gemaakt. In het bezwaarschrift moet worden aangegeven op welke wijze men meent in zijn belang te zijn getroffen. Tevens kunnen de degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend bij bur gemeester en wethouders om een verzoek tot voorlopige voorziening aanvragen bij de Voorzieningenrechter van de rechtbank, Postbus 20302, 2500 EH s-GRAVENHAGE. ZUIDPLAS Inspraakconcept subsidiebeleid en -verordening Burgemeester en wethouders maken op grond van artikel 2 lid 1 van de inspraakverordening bekend dat de volgende stukken met ingang van maandag 22 november 2010 gedurende 6 weken ter inspraak worden gegeven: het concept 'Notitie Subsidiebeleid Zuidpias'; het concept 'Algemene Subsidieverordening Zuidpias 2012' en de concepten 'Uitvoeringsregels Subsidies Basisvoorzieningen', 'Uitvoeringsregels Sport en Cultuur' en 'Uitvoeringsregels Sociale voorzieningen, maatschappelijke dienstverlening en Volksgezondheid'. Inhoud van de stukken Op 29 juni 2010 heeft de gemeenteraad de Kadernota Subsidiebeleid gemeente Zuidpias aangenomen. Hiermee werden de kaders van het nieuwe subsidiebeleid vastgelegd. De conceptdocumenten die nu ter inspraak worden gegeven, borduren voort op de uitgangspunten uit de Kadernota en op de inhoudelijke punten die tijdens de informatie avond (op 2-9-2010) door vertegenwoordigers van diverse maatschappelijke organisaties werden geuit. Proces De stukken liggen van maandag 22 november 2010 tot en met vrijdag 31 december 2010 ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Belanghebbenden kunnen gedurende de inspraakperiode schriftelijk een zienswijze indienen. Op donderdag 9 decem ber wordt een inspraakavond georganiseerd. Tijdens deze avond kunnen belanghebbenden ook mondeling hun zienswijze indienen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor om op 1 maart 2011 een definitief besluit te nemen over het subsidiebeleid en de -verordening. De zitting van de afgevaardigden van de Welstandscommissie vindt plaats op dinsdag 23 november 2010 van 10.00 tot 14.00 uur. Deze afgevaardigden behandelen de bouw- aanvragen van de gemeerde Zuidpias op het raadhuis, Raadhuisplein 1-in Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda voor de zitting ligt vanaf maandag 22 november 2010 10.00 uur voor een ieder ter inzage in het raadhuis. Wilt u de zitting bijwonen? Meldt u zich dan vóór 9.45 uur aan bij de receptie. Om de zitting niet te verstoren, worden na 10.00 uur géén belang stellenden meer toegelaten. Klachten over fout parkeren en hoge parkeerdruk waren reden om een parkeeron- derzoek uit te voeren op de Doortocht in Nieuwerkerk aan den IJssel. Parkeeronderzoek Het parkeeronderzoek is in september 2010 uitgevoerd na het afronden van de herin richting van de buitenruimte van de Doortocht (inclusief de nieuwe parkeerplaatsen langs het spoor). Zo konden de resultaten van het parkeer onderzoek een duidelijk beeld geven van de huidige situatie. De ingediende reacties en de resultaten van het parkeeron derzoek zijn voorgelegd aan het college van burgemeester en wethouders. Geen blauwe zone Op 9 november 2010 heeft het college besloten om geen blauwe zone in te voeren op de Doortocht. Het parkeer onderzoek heeft uitgewezen dat er op een gemiddelde werkdag voldoende lege parkeerplaatsen binnen een acceptabele loopafstand zijn. Op een gemiddelde werkdag is de bezettingsgraad van de parkeerplaatsen op de Doortocht maximaal 70%. Uitzondering hierop is de vrijdagochtend, dan ligt de bezettingsgraad tijdens de weekmarkt op 90%. Stimuleren gebruik P+R terrein De parkeerplaatsen op de Doortocht worden voor een deel gebruikt door werkers en treinreizigers. De gemeente zal de komende periode langparkeerders, die nu gebruik maken van de par keerplaatsen op de Doortocht, stimuleren om te parkeren op het P+R terrein aan de Kleinpolderlaan, direct aan de andere kant van het spoor. Doe mee met de fotowedstrijd 'In Zuidpias staat een huis!' Wij zoeken vijftien mooie foto's van Zuidpias voor de gemeentegids van 2011. Maak een foto van uw ideale, mooie, typische Zuidplashuis/-buurt/-plek. Dat kan uw eigen huis, voordeur, tuin, buurt, sloot, uitzicht zijn maar ook dat van een ander. Fotografisch sterk en herken baar met scherptediepte, perspectief of interessant standpunt. Mail de foto vervol gens naar fotowedstrijdiazuidplas.nl. Voorwaarden - De foto's moeten in de gemeente Zuidpias gemaakt zijn; - Digitale aanlevering (resolutie vanaf 4 megapixels en in JPEG-bestand); - Uw foto moet voorzien zijn van naam, adres en telefoonnummer; - Met vermetding van onderwerp, locatie/ dorp van de foto; - Maximaal 3 foto's per deelnemer. Beoordelingscriteria De foto's worden op de volgende criteria beoordeeld: - Herkenbaarheid van de foto in relatie tot het thema; - Originaliteit; - Kwaliteit, compositie, scherpte. Inlevertermijn U kunt meedoen tot en met 1 januari 2011. Drie prijswinnaars De gemeente verloot drie prijzen onder de vijftien beste inzenders. De fotowinnaar van de eerste prijs komt op de voorkant van de gemeentegids 2011. Alle uitgekozen foto's worden gebruikt ter illustratie van de nieuwe gids en zijn vrij van auteursrechten. Bij gebruik op de gemeen telijke website, tentoonstellingen, publica ties en in de nieuwe gemeentegids wordt altijd uw naam vermeld. Wij gebruiken uw foto's niet voor commerciële doeleinden. i f5^rrrTr"'L WÊP Op 2 november 2010 heeft de gemeente raad het bestemmingsplan Gouweknoop vastgesteld. In dit bestemmingsplan wordt onder andere de aanleg van de Moordrechtboog moge lijk gemaakt, een belangrijke verbinding tussen de verkeersaders de A12 en de A20. Daarnaast wordt in het plan de aanleg van het Boogpark mogelijk gemaakt, de groenverbinding tussen de Vredeburghzone in Waddinxveen en groenblauwe zone Westergouwe. Met de vaststelling van Gouweknoop zijn nu alle bestemmingsplan nen met betrekking tot de ontwikkeling van de Zuidplaspolder in onze gemeente nu vastgesteld. Provinciale Staten hebben op 10 november 2010 ingestemd met het inpassingsplan Gouweknoop, dat betrekking heeft op het grondgebied van Waddinxveen, waar een klein deel van de Moordrechtboog komt te liggen. Alblasserdam, Bergschenhoek (Gem. LansingerlandT Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle (Gem. Zuidpias) Agenda 34e vergadering Datum: woensdag 24 november 2010 Tijdstip: 20.00 uur Plaats: Gemeentehuis Capelle aan den IJssel Voorzitter: Nico Donker Notulist: volgens rooster 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken: 3. Vaststellen notulen 33e openbare vergade ring van 11 november 2010 4. Vaststelling TV advies 2011 - bespreking bijeenkomst kabelraden van 26 oktober jl - bespreking reacties na concept advies 5. Stand van zaken kwaliteitsproject kabelra den.nl 6. Rondvraag 7. Sluiting

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 6