Zuidpias Val op! gemeente Regels voor fietsverlichting RAADSINFORMATIE a WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 17 NOVEMBER 2010 komen Om op te vallen heeft u niet veel nodig. Een voor- en achterlicht en reflectoren op de fiets zijn voldoende. Als fietser moet u 's nachts en overdag, als het zicht ernstig wordt belemmerd, voorlicht en achterlicht aan hebben. Uw fiets moet altijd een reflector hebben op de achterkant van de fiets, reflectoren op de trappers en op de wielen (velgen) of banden. Wat zijn de regels voor fietsverlichting? De regels voor vaste verlichting: Wit of geel licht voor, rood licht achter; De lampen moeten recht vooruit en recht achteruit schijnen; De lampen mogen niet knipperen. De regels voor losse lampjes: Alleen op het bovenlichaam bevesti gen, dus niet op het hoofd, armen of benen; Bevestigen ze aan uw kleding of op uw tas; Ze moeten goed zichtbaar zijn, er mag dus niets overheen hangen; Ze moeten recht vooruit en achter uit schijnen. En niet teveel bewegen; Wit of geel licht voor, rood licht achter. Als u gebruik maakt van lamp jes op batterijen, denk dan aan reservebatterijen! Welke reflectie is verplicht? Een rode reflector [niet driehoekig) op de achterkant van de fiets; 4 gele reflectoren op de trappers; witte of gele reflectoren op de wie len (velgen) of banden; Bij een fiets met meer dan 2 wielen, die breder is dan 0,75 meter en 1 voorwiel heeft, moet ook een naar voren gerichte witte reflector op de fiets. Wanneer moeten uw lichten aan? Als het donker is; Bij slecht licht overdag [bijvoor beeld bij mist). Wanneer krijg u een boete? Rijden in het donker, bij schemer en overdag bij slecht zicht zonder het voorlicht en/of achterlicht aan te hebben: Kosten: 35. Rijden zonder reflectoren. Kosten: €20. Rijden met fietslicht in een afwij kende kleur, dat knippert of op een verkeerde plek is bevestigd. Kosten 35. Vergadering: Gemeenteraad Datum: Dinsdag 23 november 2010 om 20.00 uur Locatie: Raadhuis (raadzaal) Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Vergaderpunten 1. Opening 2. Vragenhalfuur actualiteit (indien er vragen zijn ingediend) 3. Spreekrecht 4. Vaststelling agenda 5. Ingekomen stukken 6. Verslag van de vergaderingen van 26, 27 oktober en 2 november 2010 Hamerstukken: 7. R 10174 Woonvisie gemeente Zuidpias (startnotitie) In de notitie worden de bouwstenen weergegeven voor het opstellen van de woonvisie voor de gemeente Zuidpias. Tevens wordt aangegeven op welke wijze de diverse belanghebbenden bij dit proces zullen worden betrokken en de selectiecriteria die gehanteerd zullen worden om het bureau te selecteren die de werkzaamheden om te komen tot de woonvisie gaat uitvoeren. Portefeuillehouder: M. Bosman 8. R 10177 Vaststellen Archeologiebeleid Erfgoedverordening Medio 2007 is de Wet op de Archeologische Monumentenzorg vastgesteld. Op basis van de nieuwe wet zijn gemeenten verplicht om archeologisch beleid te voeren en de archeolo gische waarden en verwachtingen binnen het gemeentelijk grondgebied voor een ieder inzichtelijk te maken. Daarnaast krijgt de gemeente de plicht in een verordening te regelen hoe met rijks- en gehneentemonumenten wordt omgegaan. De monumentale en de archeologische verplichtingen zijn samen in een erfgoedverordening gegoten en deze wordt ter vaststelling aangeboden aan de raad. Portefeuillehouder: M. Bosman 9- R 10175 Nota Ruimtelijke Kwaliteit en Welstandsnota (startnotitie) De Nota Ruimtelijke Kwaliteit beschrijft hoe in de gemeente Zuidpias het kwaliteitsbeheer van bebouwde en onbe bouwde ruimte gestalte krijgt. Het verbindt diverse bestaande en nieuwe instrumenten op het gebied van kwaliteitbeheer en duidt waar verbetering of een andere koers op zijn plaats is. Het is een parapludocument waaron der ook de welstandsnota valt. Voor de welstandsnota geldt dat deze dient worden geharmoniseerd en aangepast aan de behoefte van bestuurders, burgers en plantoetsers. Portefeuillehouder: M. Bosman 10. R 10185 Lig- en standplaatsen gemeente Zuidpias Per 1 juli 2009 is de wet Basisregistratie Adressen en Gebouwen (wet BAG) in werking getreden. Deze wet verplicht gemeenten om de lig- en standplaatsen aanwezig binnen de gemeentegrenzen op te nemen in de BAG registratie. Hiervoor dient de gemeente een aanwijsbesluit voor lig- en standplaatsen te nemen. Portefeuillehouder: M. Bosman Bespreekstukken: 11. R 10184 Zuidplaspolderontwikkelingen 2011 Om tot continuering van de gemeenschappelijke regelingen Regionale Ontwikkelorganisatie Zuidpias (ROZ) en Grondbank te kunnen overgaan zijn door het AB van deze gemeenschappelijke regelingen besluiten genomen waarvan de gemeenteraad van Zuidpias nu een z.g. zienswijzenprocedure moet doorlopen. Deze zienswijzen- procedure moet per november 2010 worden afgerond zodat de beide Algemeen Besturen op 2 december 2010 een definitief besluit kunnen nemen. Daarbij komt dan inhoude lijk ook het Ontwikkelstrategiekader 2011 (OSK) aan de orde en het daarmee verband houdende Uitgiftestrategiekader 2011 (USK) van de Grondbank. Portefeuillehouder: H. van der Torn 12. R 10187 Aankoop pand Kerkstraat 8 te Moerkapelle Het belangrijkste onderdeel van het ISV project Revitalisering centrum Moerkapelle is de supermarkt. De vrijstellingsprocedure is reeds eind 2008 gestart. Met alle indieners van zienswijzen is tot overeenstemming geko men. Door de aankoop van dit pand kan ook deze zienswijze worden opgelost. Portefeuillehouder: M. Bosman 13. R 10178 Herziene nota reserves en voorzieningen 2010 Op 4 januari 2010 is de "Nota reserves en voorzieningen 2010" vastgesteld in de eerste raadsvergadering van de gemeente Zuidpias. Gelet op het prille stadium van de fusie en de op dat moment nog onvoorziene ontwikkelingen is een - op onderdelen - herziening van de nota een noodza kelijk en logisch vervolg. Portefeuillehouder: H. van der Torn 14. R 10181 Invulling rekenkamercommissie Ingevolge de Gemeentewet is het verplicht om een rekenkamerfunctie in te stellen. Inmiddels zijn er in de commissie BFB twee notities besproken met betrekking tot de invulling van een rekenkamerfunctie. Tijdens de commissiebehandeling is aangegeven dat het presidium zich verder zal buigen over het vervolgproces. Een en ander heeft geleid tot het nu voorliggend voorstel. Portefeuillehouder: Presidium 15. R 10197 Benoemingen in diverse gremia De fractie van GBZ heeft de heer M. Uitbeijerse voorgedra gen als plaatsvervangend lid van de raadscommissie BFB. De SP-fractie heeft de heer H.A. Muller voorgedragen om plaats te nemen in de werkgroep Planning Control. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 16. Sluiting De voorstellen van de voornoemde agendapunten liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www.zuidplas.nl. Spreekrecht gemeenteraad: Na de opening van de bovengenoemde vergaderingen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan, benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede fe delen op tel. nr. 0180-330313 (Josette van Houwelingen) of via e- mail: griffie(3zuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7