i Marathon T Mogelijk eerder ontwikkeling Ringvaartdorp D66 vergadert in Oud Verlaat Nieuw onderzoek naar ontsluiting weede Tochtweg HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 17 NOVEMBER 2010 9 den HAAG I dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl info@scnz.nl Theater Ijfl) Beeldende kunst S Muziek Overi Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Nu heb ik nog nooit een mara thon gelopen, maar ik kan me zo voorstellen dat het gevoel dat ik vrijdag had vergelijkbaar is met het halen van de finish van de le gendarische afstand. Deze week was het immers 'begrotingsweek'. Als woordvoerder Langdurige Zorg heb ik de afgelopen periode enorm toegewerkt en toegeleefd naar het moment van de begrotingsbehan deling. Na Prinsjesdag worden in de weken tot aan Kerst één voor één alle ministeries behandeld. Vorige week was het de beurt aan de begroting van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De mailboxen ontploften bijna, de telefoon stond rood gloeiend en alle lobby organisaties wilden op het laatste moment hun punten nog onder de aandacht brengen. Aan mij als volksverte genwoordiger de taak om daar een stevig liberaal verhaal van te maken en naast de inzet van de Kamerleden van de andere partij en in te brengen. Het begrotings debat vindt plaats in de plenaire zaal, wel een heel bijzondere plek om te debatteren. Zo'n debat ver loopt in termijnen en duurt meer dere dagen. In ons geval duurde het dit jaar drie dagen. De eerste dag wordt gebruikt voor de eerste termijn van de Kamer. Alle partijen brengen dan hun punten in. Er wordt stevig gedebatteerd tussen de partijen onderling. De tweede dag zijn de Minister en de Staatssecretaris aan de beurt voor hun eerste termijn. Zij geven dan antwoorden op alle vragen die zijn gesteld door de Kamer. Op de derde dag wordt alles in tweede termijn doorgenomen. Partijen dienen moties in en laten met deze oproep dus zien waar zij na dere actie op willen. Je hoeft niet altijd een motie in te dienen, als je een toezegging hebt gekregen van een bewindspersoon, kun je ze daar ook aan houden. Er wordt ook nog gestemd over de moties, dat gebeurt een week later. Dan kan iedereen in zijn of haar fractie nog eens terugkijken op het debat en bediscussiëren welke moties wel of niet gesteund worden. Zelf heb ik ook twee moties ingediend. Twee oproepen aan het Kabinet, die vooral gaan over het persoons gebonden budget. Daar is nu nog veel onduidelijkheid over, vooral voor mensen met zwaardere zorgvragen. De moties zijn mede ondertekend door CDA, PW en ook andere partijen heb ben aangegeven hun handteke ning te willen geven. Het ziet er dus naar uit dat er in meerder heid vóór gestemd zal worden. Ik hoop ook dat dit gebeurt. Dat betekent dat de staatssecretaris een opdracht van de Kamer krijgt. Het was dus een heel bijzondere week, waarbij een aantal nieuwe Kamerleden hun vuurdoop had met het eerste grote debat. Ook de staatssecretaris van VWS be leefde haar eerste optreden in de Tweede Kamer. We kijken terug op achttien uur debatteren in de ple naire zaal. En met deze begroting is het startschot gegeven voor vele debatten en discussies die hieruit zullen volgen. Maar ja, zo zal het marathonlopers ook vergaan. Als je weer bent bijgetankt, ga je al weer uitkijken naar de volgende afstand! Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl. Zuid plas - In de nieuwe plannen voor de Zuidplaspolder is de mogelijkheid opgenomen dat er eerder begonnen wordt met de ontwikkeling van het Ring vaartdorp. Dit werd dinsdag 9 november duidelijk tijdens de vergadering van de commissie Ruimte. In de oorspronkelijke plannen zou erin eerste instantie gebouwd worden aan de dorpen en zou het Ringvaartdorp alleen dan ontwik keld wordenrals er vanuit de omliggende gemeenten behoefte zou ontstaan naar extra woningbouw. In het kader van de huidige economische ontwik kelingen wil men hier nog eens opnieuw naar kijken. Door Marlonneke Willemsen De partners in de Regionale Ontwik- keiorganisatie Zuidpias (ROZ) willen de aanleg van het Ringvaartdorp en Nieuwerkerk-Noord omdraaien om het risico te beperken, aangezien men een betere grondpositie heeft in het Ringvaartdorp dan in Nieu werkerk-Noord. Niet alle leden van de commissie Ruimte waren blij met deze ontwikkeling. Ginus Aalderink (WD): "Dit is een verschuiving in de prioriteiten, die alleen wordt inge geven door grondposities. Naar mijn mening is dit strijdig met de uit gangspunten van het ISP, het Inter gemeentelijk Structuurplan. Er dreigt een situatie waarbij de financiën lei dend worden over de planologie. Ik maak mij hier zorgen over. De twee gebieden hebben een andere functie, zowel planologisch als demografisch en kunnen dus niet zomaar worden uitgewisseld." Ook Martien Zijder hand was van mening dat de plano logie ondergeschikt werd gemaakt aan de financiën. "Op deze manier komen we aan de wortels van onze basis, het ISP en dat is zeer kwalijk." Volgens wethouder Henk van der Torn is deze constatering niet juist. "Er is sprake van een functieveran dering, omdat Nieuwerkerk-Noord een bouwlocatie is en het Ring vaartdorp wordt gezien als een addi tionele bouwlocatie, op basis van de ventielfunctie. Deze functies worden nu omgedraaid, maar verder is het alleen een kwestie van fasering." Oud Verlaat - De maandelijkse openbare fractievergadering van D66 Zuidpias wordt gehouden op woensdag 24 november in Oud Ver laat. De fractieleden van de gemeen teraad bespreken vanaf 20.00 uur aandachtspunten in de gemeente Zuidpias. De vergadering is in Cafe Oud Verlaat aan de Rottekade 37 in Zevenhuizen. Rik van Woudenberg en Claudia Wolf nodigen inwoners van Oud Verlaat en de rest van Zuidpias uit mee te komen doen aan de besprekingen. Burgers kunnen eigen onderwerpen aandragen, die kunnen-i+worden behandeld binnen de vergadering. Daartoe is--truimte vrijgehouden in de agenda. l\l euwerkerk aan den IJssel - Het college van burgemeester en wethouders gaat opnieuw kijken naar de ontsluiting van de Tweede Tochtweg in Nieu- '■'erkerk. Dat is duidelijk geworden tijdens de commissie ruimte op dinsdag 9 november. Door Marlonneke Willemsen Door het besluit van ProRail om alle gelijkvloerse kruisingen af te slui ten, zal het gedeelte van de Tweede ochtweg, dat tussen het spoor en de IJssel ligt, op een andere manier ontsloten moeten worden. Enige tijd geleden heeft een college voorge steld om een verbinding tussen de weede Tochtweg en de Van Gen- oepweg aan te leggen. Hiertegen zijn zoveel bewaren ingediend, dat het college besloten heeft om ook oog andere opties te onderzoeken. boor de afsluiting van de spoor- overgang aan de Tweede Tochtweg, noet er een nieuwe ontsluiting ge realiseerd worden, zodat de wonin gen en bedrijven ten zuiden van het spoor bereikbaar blijven. Volgens onderzoek zou het niet mogelijk zijn om een tunnel aan te leggen, omdat bij de aanleg van een tunnelbak van 4,2 meter er een aantal erven ge blokkeerd zou worden. Daarom is er gekozen voor een verbinding tussen de Tweede Tochtweg en de Van Gen- nepweg. Tegen deze variant zijn veel bezwaren ingediend. Onder andere door de Scouting Nieuwerkerk. Vol gens Anneloes de Bruin, die namens de Scouting insprak in de commissie ruimte, verliest de scouting door de aanleg van de weg een aanzienlijk gedeelte van de speelweide en zul len er onveilige situaties ontstaan. Voordat de commissie toekwam aan de inhoudelijke behandeling van het stuk stelde wethouder Arjen Hazele- bach voor om de discussie voorlopig nog even op te schorten. "Er is nog geen sprake van besluitvorming. Het gaat hier om een herstelde informa tienota, die inmiddels alweer tien weken oud is. Op basis hiervan heb ben we een informatiebijeenkomst voor de betrokkenen georganiseerd en de daar gemaakte bezwaren en opmerkingen worden op dit moment verwerkt. Maar op basis van wat we nu al gezien hebben, moeten we de conclusie trekken dat deze variant geen grote goedkeuring kan weg dragen. Een aantal van de door de bewoners ingediende alternatieven, zoals een verschoven ondertunne ling, zijn nog niet uitgewerkt. Ik heb deze doorgegeven aan ProRail en deze varianten worden op dit mo ment onderzocht. Daarom lijkt het me beter om dit onderwerp door te schuiven naar een volgende com missie." Vrijdag 19 november - 20.15 uur Femmage met 'Wegens omstandig heden' Theater Swanla, Burg. Klinkhamerweg 86, Zevenhuizen Entree: 14,- euro Voor informatie en reservering: www.theaterswanla.nl Zondag 21 november 12.00-17.00 uur Open Atelier en Galerie Nieuwerkerkse Birgitta Sundström Jansdotter Nieuwe Gouwe W.Z. 3a in Gouda Meer informatie: www.zweedsekunst.nl 2 november - 6 december tijdens openingsuren Expositie Huisdieren - Tineke van Hattem Bibliotheek De Groene Venen, Moor drecht 4 november - 6 december tijdens openingsuren Expositie Objecten en kleur - Suzanne Kort Bibliotheek De Groene Venen, Moor- decht Vrijdag 19 november - 19.30 uur Advocaatconcert Stichting Nieuwer kerkse Muziekschool De Meander, Boslaan 1 Nieuwerkerk aan den IJssel Entree: 2,- euro Zaterdag 20 november - 20.00 uur 38e Muziekavond door amateurmusici Ontmoetingskerk, Dorpsstraat 106, Zevenhuizen Entree gratis, vrijwillige bijdrage wordt gewaardeerd Meer informatie: www.dezevenmuzen.nl Woensdag 24 november - 16.30 uur Limonadeconcert Stichting Nieuwer kerkse muziekschool in samenwerking met BRAinS Aula Muziekschool, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel Donderdag 18 november 20.00 uur Hoezo mislukt?' Maatschappelijk Debat over Integratie met Frans Verhagen. Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 20 november 10.00-12.00 uur Taxeren van antiek Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 3,- euro Zondag 21 november 12.00 uur Talkshow De Mond Vol Pub van dorpshuis Swanla, Zevenhuizen Entree: 5,- euro Zaterdag 20 november 12.45 uur Sinterklaas intocht Stichting Evene ment Oude Dorp Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9