Nieuwerkerk in boeddhistische sferen Burgemeester spreekt met omwonenden Essepark Net geen winst voor JBC Oecumenisch Avondgebed Coole raples bij muziekschool 12 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 24 NOVEMBER 2010 Politie onderzoekt brand Lezing ikonen Er werd gebridged... 'Zaai goede zaden en je zult een goede oogst hebben' Jeu de Boules Judo Trollen overspoelen Kroonkruid Afspraakje met Sint en Piet op 4 december? Bel 06-27556127 De opbrengst van de Sinterklaas- centrale gaat naar het Schoolhulp- project te Suriname. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft op woensdag 17 no vember een onderzoek ingesteld naar een brand in een achtertuin van een woning aan de'Korst mos. Vermoedelijk is er sprake van brandstichting. De politie kreeg 17 november rond 20.00 uur de melding dat er een half uur eerder een schut ting in brand had gestaan in een achtertuin. De bewoner zelf had de brand geblust. Ter plaatse leek het erop dat de brand was aan gestoken. De bewoner heeft aan gifte gedaan. Getuigen kunnen contact op nemen met de politie via 0900- 8844 of Meld Misdaad Anoniem. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse Tonny de Munck houdt maandag 29 november een lezing over de ontstaansgeschie denis van ikonen, de technieken, kleuren, bladgoud en de inwij ding. De lezing begint om 20.00 uur in de bibliotheek aan het Raadhuisplein. De Munck schildert ikonen, waar van een selectie de komende tijd te bezichtigen is in de biblio theek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd vorige week de vijfde en voorlaatste ronde van de tweede competitie gespeeld. In Poule A eindigden Michiel de Korver - Rita Krouwel 60.71) bovenaan, gevolgd door Peter Bijsterveld en Maarten Goedhart (55.65) en Wil Blok en Wil Valk (53.57). Martha Boers en Joke van 't Hoen wonnen in de B-poule met 64.24%, gedeeld tweede werden Elly Timmerman en Wil Note- boom en Lucy Eldering en Freek Bijlsma met 59.03%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Ontmoetingscentrum in Nieuwerkerk heeft in het verleden de deuren geopend voor verschillende westerse godsdiensten, maar zaterdag 20 november werd. daar een niet-westerse godsdienst aan toegevoegd: in het gebouw werd het boeddhistisch feest Kathina gevierd. Door Marlonneke Willemsen De viering werd gehouden door een groep Birmese vluchtelingen, die sinds een aantal jaren in Nieu werkerk woont, in samenwerking met Stichting Vluchtelingen Werk Nieuwerkerk. Hoogtepunt van het feest was een lezing van Dr. Ashin Ghosita, boeddhistische monnik en docent aan de Humboldt universi teit in Berlijn. Het onderwerp van de lezing was: oorzaak en gevolg in het boeddhis me. Ghosita probeerde op deze ma nier het begrip Karma uit te leggen. "Het gaat om oorzaak en gevolg. Elke actie leidt tot een reactie en wij noemen dit Karma. We geloven dat een goede actie leidt tot een goede uitkomst en dat een slechte reactie leidt tot een ongewenste uitkomst. Zaai goede zaden en je zult een goe de oogst hebben. Zaai slechte zaden en de oogst zal,mislukken. Het zijn de mensen die Karma maken, maar Karma beïnvloedt weer de mens. Het gaat om de consequenties van onze daden. Sommige merken we al in dit leven, maar andere openbaren zich pas in een volgend leven. Om slecht Karma uit het verleden goed te ma ken, moetje niet bidden, maar extra goed doen om het slechte Karma te compenseren. Je kunt het Karma uit het verleden dus niet veranderen, maar alleen maar managen." Ghosita raadde ook niet-boeddhis- ten aan om volgens deze regels te leven. "Karma is een universele wet. ledereen die niet volgens deze wet spreekt of handelt, zal de conse quenties moeten aanvaarden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Hon dertwintig trollen bezetten zater dag 20 november gymzaal Kroon kruid. De Trollen van 3 tot en met 9 jaar deden mee aan het jaarlijks terugkerende Trollentoernooi van Budoclub Geisha. Het toernooi was alleen voor judoka's met een witte en/of gele band met slippen om het wedstrijdjudo te stimule ren voor de jonge en pas begin nende judoka's. Robin van de Mark, clubscheïds- rechter van Budoclub Geisha, leidde zijn eerste wedstrijden na het behalen van zijn licentie. De winnaars van BC Geisha zijn Finn Verschoor, Joran Groene- weg, Mick Röer, Lucas Nuhaan en Reinout den Boer. Voor meer informatie: 0181-314563 of www.budoclubgeisha.tk. Ghosita: "Je kunt het Karma uit het verleden niet veranderen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Burgemeester Gert Jan Kats heeft maandag 15 november een constructief gesprek gehad met de omwonenden van het Es separk, zo meldt de burgemeester zelf. Door Marlonneke Willemsen De bewoners ervaren al enkele ja ren overlast en hebben dit vorige maand wederom onder de aandacht van het gemeentebestuur gebracht. Naar aanleiding hiervan heeft de gemeente op maandag 15 novem ber een bijeenkomst georganiseerd, waarbij vijftien omwonenden aan wezig waren. Daarnaast is er ook een aantal schriftelijke reacties in gediend. Kats is tevreden over het verloop van de gesprekken. "We hebben ruim honderd uitnodigingen ver stuurd en er waren maandagavond vijftien mensen aanwezig. Waarom de andere omwonenden niet zijn gekomen blijft gissen, maar we hebben in elk geval geen negatieve reacties van mensen ontvangen, waarin ze zeiden dat ze niet wilden komen omdat het toch geen zin zou hebben. De bewoners gaven een ge nuanceerd beeld van het probleem. Ze ervaren overlast, maar toonden ook begrip en gaven aan niet voor elk klein dingetje meteen te gaan bellen. Ze willen dat er aandacht is voor de echte problemen. Ik vond het een constructief gesprek, dat zal dienen als input voor onze integrale aanpak van de jeugdproblematiek." Kats meent-dat er ook is geleerd van het verleden. "Er is al veel gebeurd, maar watje ziet is dat het stokt op de aanpak. Als er een incident is, wordt er ingegrepen, maar zodra er niets gebeurt, doen we ook niets. Ik wil nu een goede aanpak in onze organisatie borgen, zodat we met een kunnen handelen en niet weer eerst moeten nadenken. Daarnaast wil ik het accent nog meer op het aanspreken van de ouders leggen en vind ik dat de politie'vaker de grenzen moet gaan opzoeken. Als er bijvoorbeeld een blikje op de grond ligt, maar men heeft niet gezien dat iemand het daadwerkelijk op de grond heeft gegooid, moet er toch proces-verbaal opgemaakt worden. Laat.de rechter dan maar uitzoeken hoe hierverder mee omgegaan moet worden." Nieuwerkerk aan den IJsssel - Ook de tweede wedstrijd om de WVTC heeft het team van JBC Nieuwerkerk niet winnend kunnen afsluiten. In het boulodrome van Allez Tirez in Maas sluis werd, net als de eerste wed strijd, nipt verloren. Dit keer waren Les Francophiles uit Rotterdam net iets gelukkiger en wonnen met 4-3. Nieuwerkerk 2 zal er de komende wedstrijden vol voor moeten gaan om nog enigszins aansluiting te vinden met de koplopers. Komende week speelt Nieuwerkerk 1, dat aan de leiding gaat in de strijd om het re gionale verenigingskampioenschap. Nieuwerkerk aan den IJssel - Aan het begin van de Adventstijd is er een 'op-weg-naar-advent' avondgebed. Een dergelijk gebed kenmerkt zich door momenten van inkeer en ver stilling, zoals gebruikelijk bij de ves pers in de kloosters. Dit avondgebed is voorbereid en wordt uitgevoerd door een werkgroep met leden uit de Rooms-Katholieke St. Josephpa- rochie en de Protestante Gemeente te Nieuwerkerk. De viering vindt vanavond, woens dag 24 november om 21.30 uur, plaats in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16 en heeft als thema 'van duister naar Licht', le dereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Vet cool' vonden de leerlingen van de Gideonschool de les 'rappen' die zij vorige week in het kader van cul tuureducatie op basisscholen volg den op de muziekschool. Met passie werd het popinstrumentarium uit geprobeerd en een rap ingestudeerd. Aan het eind van de les, die werd verzorgd door een drietal docenten van de muziekschool klonk de rap 'Keep Cool'.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 12