«8» WALS NI DG 1 I WEEK Et t <1 28 november Opknapbeurt Hollandse IJssel 'gaat als een speer' >a uuj NEFIT-DEALER CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL VERSTOPT? SERVICE Gewoon even bellen!!! editie: zuidpias Zorgregisseur in Zuidplas 3 3 e jaargang nummer 1414 24 november 2010 Boeddhistisch Nieuwerkerk Pagina 12 Zie ginds kwam... Oud Verlaat en gemeente in gesprek Nieuw onderzoek naar bromtoon UW DROOMHUIS! 0180-332222 Welkom Sint! Kerstmarkt voor Roemenië bij Intratuin Pijnacker en Zoetermeer van 11.00 tot 17.00 uur. Onze kerstshow is geopend! intratuin reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen 1 "1 unlJV Cumputercursus vijftigplusser bel: 0180-631206 Zevenhuizen =5HART VAN HOLLAND Pagina 3 Pagina 19, 23,25, 47 Pagina 30 Paqina 49 Portugesezoom 8 te Nieuwerkerk aan den IJssel Twee onder een kap woning met garage, een dakkapel en een tuin op het zuidwesten. Vraagprijs 399.000,= k.k. www.vdpanne.nl Zuidpias - In alle kernen van Zuid- plas werd Sinterklaas zaterdag 20 november hartelijk verwelkomd door zowel burgemeester Gert- Jan Kats als kinderburgemeester Dilian Ritmeester. Niet alleen deze ambtsdragers maar ook vele honderden kinderen waren op de been om een glimp - en een pe pernoot - van Sinterklaas en zijn vele pieten op te vangen. R Moordrecht - De plaatselijke af deling van de Stichting Hulp aan Roemenië organiseert voor vrij dag 10 en zaterdag 11 december een kerstmarkt in de Hervormde Kerk aan de Kerklaan 12. Op vrij dag is men welkom tussen 14.00 en 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur en van 17.00 tot 21.00 uur. Op de markt kan men onder meer terecht voor kerststukken, gebak, glühwein, kerststollen en erwtensoep. De opbrengst is bestemd voor diverse projecten in Roemenië. In het project werken elf overheden samen, waaronder Rijkswaterstaat, de provincie Zuid-Holland en de gemeente Zuidpias. Gezamenlijk wil men van de IJssel een schone rivier in een groene omgeving maken, waar het goed wonen, werken en re creëren is. In totaal wordt er twintig kilometer vaarweg, 45 zellingen en vervuilde oevers gesaneerd en her ingericht. De schoonmaak is in 2008 gestart en heeft inmiddels de laatste fase bereikt. "In het voortraject hadden we wat problemen, want er lag meer vuil in de rivier, dan we verwacht hadden", vertelt Vervoorn. "Normaal kunnen we het vuil goed scheiden, maar het was zo veel en zo divers, dat de spe cie moest worden afgevoerd naar het baggerdepot Holljndsch Diep. Inmiddels hebben we sinds septem ber de gashendel aangetrokken en wordt er vol gas doorgewerkt. Het is ons streven om voor eind maart klaar te zijn met de sanering en de inrichting van de zellingen. Het hele project hopen we voor 1 juni 2011 te hebben afgerond." Nalatenschap Bij het baggeren worden allerlei soorten vuil aangetroffen. Vervoorn: "Vroeger gebruikten de schippers de rivier als een soort vuilnisbak en er ligt nu een hele nalatenschap van al die jaren in. We komen van alles te gen, zoals ankers, kabels, maar ook motorblokken, wasmachines en hele schepen en muren. Soms moeten we daar heel voorzichtig mee omgaan. Zo hebben we bijvoorbeeld twee vaten gevonden, die helemaal dicht gekit en in plastic ingepakt waren. Normaal voeren we het vuil in een container af, maar omdat we niet wisten wat er in de vaten zat en we geen risico wilden lopen, hebben we de hulp van een specialistisch be- Intratuin Pijnacker Rijskade la, 015-3610000. Donderdag en vrijdag koopavond. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl De sanering van de IJssel moet volgend voorjaar afgerond zijn. drijf ingeroepen. Zij hebben de va ten op een veilige manier afgevoerd. Doordat dit vuil uit de rivier wordt verwijderd, creëren we een beter en veiligere rivier, die schoner en mooier is. Het contact met de omwonenden is goed, zo meldt de projectleider. "We krijgen alleen maar positieve reac ties en men is blij dat er eindelijk iets gebeurt." Wethouder Henk van der Torn zegt blij met het resultaat van de werk zaamheden te zijn. "De IJssel is een bijzondere rivier, die zijn primaire functie als werkrivier moet behou den, maar daar komt nu een natuur- aspect bij, wat een grote toevoe ging is. Daarnaast is ook recreatie belangrijk. Kortom, de IJssel is een rivier met een eigen karakter en een eigen gezicht, waar alles een plekje heeft." Ft loo!service P VA TV ADRICHEM MOORDRECHT 0182 3 75823 06-53373931 www.rioolservice-pvanadrichem Aandacht Een van de locaties langs de IJssel waarvoor extra aandacht is, is de haven bij molen Windlust. De bag- gerwerkzaamheden moeten ervoor zorgen dat er geen belemmeringen meer zijn voor rondvaartboot Libra om bij de molen aan te meren, maar de werkzaamheden gaan hier niet van een leien dakje. Vervoorn: "We zijn begonnen aan het stukje rond de molen, maar daarbij ontstonden problemen. Langs de kade moesten we tot min zes meter saneren, maar het bleek dat de damwand hier niet tegen bestand was, dus zijn we acuut gestopt. In overleg zijn we tot de volgende oplossing gekomen: we saneren tot op de hoogte waar bij we geen risico lopen en laten de bodem dan geleidelijk aflopen. Dan is er voldoende water, waardoor bo ten goed bij de molen kunnen aan meren." Nieuwerkerk aan den IJssel - De ou derenbond PCOB afdeling Nieuwer kerk houdt vanaf januari 2011 weer computercursussen voor beginners en gevorderden. Voor meer informa tie of aanmelding: 0180-312783. Zuidpias - "Op dit moment gaan we als een speer." Cees Vervoorn, pro jectleider bij Martens en Van Oord, is tevreden met de voortgang die zijn bedrijf boekt bij de sanering van de Hollandse IJssel. Als alles goed gaat, zal de sanering en de inrichting van de zellingen langs de rivier eind maart 2011 gereed zijn. Dan rest alleen nog het uitdiepen van de vaargeul en daar hoopt men voor de zomer mee klaar te zijn. De werkzaamheden ma ken deel uit van het project 'Schoner, mooier, Hollandse IJssel'. Door Marlonneke Willemsen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 1