Kerststal populair dankzij Wereldwinkels Zevenhuizense derde bij fotowedstrijd Postduivententoonstelling t Reigerbos op cursus BHV Moerkapelle mist Vrouwe Fortuna Blokfluitgroep speelt Sinter klaasliedjes Oproep voor oud en nieuw Moerkapelle HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 24 NOVEMBER 2010 21 Schaken Zevenhuizen - Kerststallen en kerst groepen zijn veel jonger dan het Christendom. Eeuwenlang was Pasen het grote kerkelijke feest en kreeg Kerstmis nauwelijks aandacht. In de dertiende eeuw bouwde Franciscus van Assisi als eerste een kerstgrot in een bos. Zes eeuwen later, in de negentiende eeuw, verschenen de eerste kerststallen in Nederland, voornamelijk in het zuiden in room- katholieke kerken en kloosters. In Protestantse kerken zie je ze pas de laatste jaren verschijnen. Sinds 1990 zijn de kerststallen echt popu lair geworden in Nederland, omdat inkopers van Wereldwinkels kerst stallen en -groepen ontdekten in de ontwikkelingslanden en die in hun assortiment opnamen. Kerststallen en kerstgroepen uit deze landen zijn zo gewild, omdat ze zo divers zijn. Er worden allerlei soorten materiaal gebruikt. Het zijn soms kleine kunstwerkjes, maar er zijn ook grote stallen en groepen. Ze worden gemaakt van aardewerk, bananenblad, metaal, papier-ma- ché, hout en vele andere materialen. Soms heel eenvoudig, en soms heel gedetailleerd. Vaak zijn het uitingen van een naïeve vroomheid. Al met al zijn kerststallen en kerstgroepen daardoor voor velen een verzamel- Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers organiseert voor zaterdag 27 december haar jaarlijkse duivententoonstelling. Vanaf 19.30 uur is iedereen welkom in het club- object geworden, dat je hoofdzake lijk in Wereldwinkels kunt vinden. Wereldwinkel Z-M heeft dit jaar kerstgroepen en -stallen uit Peru, Mexico, Equador, Colombia en Bra zilië. De Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 202D is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Zo voor de feestdagen is de winkel ook open op vrijdag 26 november en vrijdag 3 december tot 20.00 uur en zijn er.extra koopdagen op maandag 29 november van 13.00 tot 16.00 uur en dinsdag 30 november van 10.00 tot 16.00 uur. Deze plaat werd betiteld als twee na mooiste foto. Zevenhuizen - Leni Zeeman uit Zevenhuizen heeft de derde prijs ontvangen bij een fotowedstrijd van de provincie Zuid-Holland. Zeeman maakte een foto van het Zevenhuizense Verlaat. Gedeputeerde Martin van Engelshoven-Huls reikte op donderdag 18 november de derde prijs uit en prees de plaat met de molen en de sluis waarbij er in close-up witte berijpte takken te zien zijn. De fotowedstrijd werd gehouden in het kader van het culturele themajaar Leve de Vaarwegen en Waterlinies! gebouw op het Nijverheidscentrum 50. Deze avond worden de winnaars van de duivenshow bekend gemaakt, worden er duivenbonnen verkocht en vindt er een verloting plaats. Zevenhuizen - Een groot deel van 'et team van openbare basisschool t Reigerbos heeft woensdag 17 no vember deelgenomen aan een cur- Blussen op het schoolplein. sus Bedrijfshulpverlening (BHV). Her team kreeg een stuk theorie, maar ging ook brandjes blussen op het schoolplein. Moerkapelle - Moerkapelle 1 speel de zaterdag de belangrijke thuis wedstrijd tegen Sliedrecht 1. Om enigszins mee te kunnen draaien in de landelijke competitie is het van belang punten te pakken tegen de mindere goden. Helaas lukte dit niet. Vrouwe Fortuna koos de kant van tegenstander Sliedrecht 1 en er werd met 2,5-5,5 verloren. Volle punten werden gescoord door Jesse van Elteren en Arian de Bruijne. Ge rard van Ommeren scoorde een half punt. Er zal binnenkort gescoord moeten worden om het degradatie spook op afstand te houden. In de onderlinge competitie werd een interessante partij gespeeld. De nummer vijf in het klassement, Mi- chiel Rensen speelde tegen de num mer zes, Ad Voerman. Deze laatste is Zevenhuizen - De blokfluitleerlingen van Janine de Jong spelen zaterdag 4 december Sinterklaasliedjes in de bibliotheek van Zevenhuizen. De muzikale performance begint om 10.30 uur aan de Dorpsstraat 87. met acht gespeelde wedstrijden me dekoploper in het aantal gespeelde wedstrijden. Ook wat betreft het aantal remises is hij koploper. Hij wist er deze avond nog een remise, aan toe te voegen en hij staat nu op zes remises. Marcel de Haan won na een korte partij van Kevin Bak ker. Tweede teamspelers, Jan Blok en Ron Droog moesten het tegen elkaar opnemen. Lang was het heel span nend, maar uiteindelijk trok Ron aan het langste eind. Overige uitslagen: Freek Hofman-Maarten Pilgram 0,5-0,5, Jurian van der Waal-Wim Westerman 1-0, Jan Noorland-Henk Doornhein 1-0. Stand na twaalf rondes: 1. Hugo van Elteren, 2. Gerard van Omme ren, 3. Andre Nieuwlaat, 4. Maarten Vroegindeweij, 5. Michiel Rensen. Moerkapelle - Taco Jonker en Gert- Jan Freeke roepen alle dorpsgenoten - en dan met name de jongeren - op mee te denken over wat er met oud en nieuw kan worden gedaan in Moerkapelle. Ideeën kunnen vrijdag 26 november vanaf 21.00 uur wor den uitgewisseld in de voetbalkan tine van W Moerkapelle. "De kern Moerkapelle is speciaal rond oud en nieuw rijk aan tradities en veel van dit tradities moeten wij koesteren", zegt Freeke. "Door allerlei omstandigheden zijn wij als dorp de afgelopen jaren niet altijd positief in het nieuws geweest bij de viering van de jaarwisseling. Een aantal dorpsgenoten heeft de hoofden dit jaar bij elkaar gestoken om te kijken of wij van het komende oud en nieuw een mooi feest met elkaar kunnen maken."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21