"De kinderen zijn braaf in Moerkapelle, dat heb ik gehoord èn gezien!" Vrouw belt 400 keer met 112 Opbrengst collecte Veel lol bij Hindernistoernooi HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 24 NOVEMBER 2010 23 Intocht in Moerkapelle Glastuinbouw in de Wilde Veenen Badminton Moerkapelle - De reis van Spanje naar hier zorgde voor slapeloze nachten. Voor de tocht naar Moerkapelle was dat nog steeds te zien: enkele pieten hadden kleine oogjes bij het verzamelen. Maar de stemming zat er al snel weer in. Na een paar rek- en strekoefeningen waren de pieten klaar om Sint enthousiast te begeleiden. schoen. Het liedje wat ik erbij zing is Sinterklaas Kapoentje, mijn favoriet."Bovenaan zijn verlang lijstje staat Playmobil. Berend ver telt voor de zekerheid dat hij op de Herenweg woont. "Ik wil graag Lego Star Wars", fluistert hij me in het oor. Dat wordt genoteerd. De jonge Lucas kruipt inmiddels onder het podium op zoek naar peperno ten maar komt met lege handen te rug. Goochelpiet tikt me aan op de terugweg: "De kinderen zijn braaf in Moerkapelle, dat heb ik gehoord èn gezien!" Ik kan niks anders dan hem gelijk geven. Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl Door PersPiet tje te springen. Een lid van de Pie tenband sprong zelfs met tuba en al een rondje mee, wat een waaghals! Waar iedereen zich vergaapt aan Sint en zijn pieten haalt verderop een aantal heren het oud papier op. Ik hoop dat zij ook een handje pe pernoten hebben gekregen. PersPiet. Eenmaal op Amerigo geklommen arriveerde Sinterklaas snel op het Raadhuisplein. De Pietenband had zijn instrumentarium meegenomen vanuit Spanje en dat verzekerde een vrolijke muzikale begeleiding. Bovendien was Amerigo in top vorm; de schimmel kon amper stil staan. Het Raadhuisplein was lekker vol, de kinderen maakten als ware acrobaten gebruik van de hele om geving. De pieten kregen precies ge noeg ruimte voor de stoel van Sint en gebruikten die ruimte om touw- "Kom op, we gaan naar Op Moer!", zegt een jongedame. Zo gezegd, zo gedaan: de fietsen gaan van het slot, de Buggypiet start zijn wagen en de karavaan van kinderen trekt richting het dorpshuis. Op de bak fiets verloopt het niet vlekkeloos: de piet in de bak kukelt omver en zigzaggen tussen de mensen door is erg lastig voor de sturende Piet. "Volgend jaar zetten we er een bel op", zegt Piet overtuigd. Eenmaal bij Op Moer staat er een flinke rij. In de wachttijd scoort vooral Goo chelpiet veel punten. Nadat de deur van Op Moer achter de laatste Piet dicht gaat is het tijd voor een to neelstukje. Om Sinterklaas hartelijk te verwelkomen wordt volop gezon gen. 'En we zingen en we springen', Moerkapelle heeft het geweten. Ik weet niet hoeveel het was op de schaal van Richter maar het dorp schudde op haar grondvesten. Op de grond zit de achtjarige Rik. "Eén keer per jaar zet ik mijn Sint is uitermate populair in Moerkapelle. Kinderburgemeester Dilian Ritmeester en burgemeester Gert-Jan Kats luis teren samen met Sint, Piet en de jongedame naar de kinderstemmen. De inwoners van Moerkapelle wer den vorige week opgeschrikt door het bericht dat de provincie de Wilde Veenen heeft aangewezen als uit breidingsplaats voor glastuinbouw. Dit terwijl er in de plannen voor de Zuidplaspolder 280 hectare is ge reserveerd voor diezelfde glastuin bouw. De bedoeling was dat, naast nieuwe vestiging, verspreid glas uit deze polder en de Wilde Veenen hier naartoe verplaatst zou worden. Zelf ben ik geboren in de Zuidplas polder en heb ik deze polder vanaf de jaren zestig landschappelijk zien verloederen met ondermeer de bouw van vele kassen. Ongetwijfeld nuttig, maar zonder enige vorm van aandacht voor natuur en landschap en nog minder voor omwonenden. In het kader van de nieuwe ideeën over de Zuidplaspolder is er terecht voor gekozen alleen te bouwen waar dit het beste zou kunnen. Dus niet bouwen in het lage, natte gedeelte rond Moordrecht en Nieuwerkerk, maar woningbouw, industrie en kas sen op de hogere en droge plaatsen, in het noorden van de polder. Niet mijn idee, maar er is mee te leven. De zogenaamde Rottepolders zouden dan niet bebouwd worden, zodat de Rotte als slagader van dit landschap herkenbaar zal blijven. Vooral uit cultuurhistorisch oogpunt is dit belangrijk: de Wilde Veenen was in 1660 de eerste droogmakerij in Zuid-Holland. De Raad van State stelde onlangs echter tuinders van de Wilde Veenen in het gelijk toen zij - terecht - een toekomst voor hun bedrijf eisten. Dit was overigens ook toegezegd: zij zouden naar de Zuidplaspolder kunnen verplaatsen. Hier is nota bene al veel grond gekocht voor de tuinbouw. Maar waardoor lukt dit niet? En waarom gaan we dan weer op de oude toer, waarbij alles dwin gend van bovenaf wordt opgelegd? Waarom lukt het nu niet om naar de burgers te luisteren, die het nieuwe bestemmingsplan voor de Wilde Veenen steunden en een cultuurmo nument wilden behouden. Nu komt er een enorm glazen front midden in de polder dat moeilijk te bereiken is en zorgt voor veel licht vervuiling, die nu al erg storend is vanuit de Zuidpias. De vraag die ik nu nog heb is of er niets meer van natuur en cultuur waarde veilig is in ons land en in de gemeente Zuidpias? Rien van der Vorm, Moerkapelle Moerkapelle - Collectanten van Alz heimer Nederland hebben in Moer kapelle 872,87 euro opgehaald. De organisatie bedankt dé gevers en collectanten voor hun bijdragen. Moerkapelle - De politie heeft maan dag 15 november een inwoonster uit Moerkapelle aangehouden die in zes weken tijd zo'n vierhonderd keer het alarmnummer 112 had gebeld. Allereerst dacht de politie met een zogenaamde 'broekzakbeller' te ma ken te hebben maar nadat de vrouw toch was gelokaliseerd heeft ze een waarschuwing gekregen. De Moerkapelse belde afgelopen maandag echter weer vijf keer met het alarmnummer, waarop de politie haar heeft aangehouden. Moerkapelle - De jeugd van badmin tonvereniging Enthos speelde vrijdag 19 november een onderling toernooi voor alle leden. Dit keer werd een hindernistoernooi gespeeld, op elk van de negen velden was een an dere hindernis verzonnen. Zo was er een veld waar met 'de verkeerde' hand gespeeld moest worden en een veld waar met een extra klein racket werd gespeeld. Soms werd het 'zicht' de hindernis door een ooglapje of kon men de tegenstander niet zien door een vlag over het net. Nadat de punten waren geteld zouden Dennis Broer en Robbert van den Bos er met de prijs vandoor gaan, maar de echte winnaars werden uiteindelijk uit alle ingeleverde formulieren getrokken. Marleen Eshuis en Corstiaan Mulck- huijse gingen met het Sint-snoep pakket naar huis. De spelers hadden een gezellige, beetje gekke, maar heel leuke avond.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23