ZO atëc&mv&r- J20Z0 /Ó.OO - 2ZOO zttz/D Zon, snoep en pepernoten: ouderwets gezellige Dorpsstraat Onze buitengebieden binnen te zien Kennismaken met E-reader of l-Pad Bijl 11 Bakker Gerritsen Elgersma Media Fa. Schotte Hoogendoorn optiek Fa. Bac Wonderlijke Verleiding Bike Totaal Boode C1000 Wals Bengel Rabobank Masters tea coffee Fietsklaar Kast Reisburo de Zwaluw HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 24 NOVEMBER 2010 25 Blokker Zilverberk Versprille b.v. 't Karrewiel Restaurant De Viergang Atelier Kleinood Flowers and feelings DA Rodenburg Fa. Visser Brasserie 't Graanhuys De Roerdomp Snoep kado winkeltje Mekka Perdijk-Era makelaardij Veerman Diensten Toys 2 play Delft Books Gifts Look Tours Cafetaria Mainstreet Gall Gall De Strandgaper Apotheek zvh Chinees Indisch restaurant Jade Van Rijs Voorbrood Meubelen Intocht in Zevenhuizen Zevenhuizen - Na Moerkapelle is er geen tijd voor een siësta: we moeten door naar Zevenhuizen. Het klimaat van de natuurlijke habitat rijden we te gemoet. Er breekt een lekker zonnetje door en de Pieten worden spontaan nog enthousiaster. Eenmaal in de Dorpsstraat kan het feest niet op. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het Historisch Centrum Ons Verleden en het museum Ons Molenverle den, Tweemanspolder 15, zijn 27 november van 13.30 tot 16.00 uur geopend. In het Historisch Centrum Ons Ver leden is de tentoonstelling 'Onze buitengebieden door de jaren heen' te zien. Veel voorwerpen en prach tige fotopanelen laten zien hoe het vroeger toeging in de buitengebie den op het gebied van recreëren en jagen en de inundatie van de Twee manspolder in de Tweede Wereld oorlog. De genealogische werkgroep is aan wezig en in de filmzaal is een serie oude plaatjes van de Dorpsstraat te zien, ingesproken door Dirk Braat Enkele panelen met foto's en anekdotes van de buitengebieden. en Piet Bontenbal. In Ons Molen verleden de tentoonstelling over de lenvrienden hebben een origineel Molenviergang kruidendrank 'Boe molens van Delfland deel 1. De Mo- oudejaarscadeau de enige echte zemwater'. Zevenhuizen - In 'de week van de Mediawijsheid', van vandaag, woensdag 24 november, tot en met woensdag I december, wordt op donderdag 25 no vember van 18.30 tot 20.30 uur in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen een demonstratie verzorgd over het werken met een E-reader, de iPad en de iFactor. Helpdesk werken met computer In de week van de Mediawijsheid, van vandaag, woensdag 24 novem ber, tot en met woensdag 1 decem ber, beantwoorden stagiaires van het Coenecoop College vragen over bijvoorbeeld twitteren, het werken met Facebook of over online be talen. Men kan ook zelf achter de computer plaatsnemen. ^De help desk is aanwezig op woensdag 24 november van 14.00 tot 17.00 uur, op zaterdag 27 november van 10.00- tot 12.00 uur en op maandag 29 no vember van 18.30 tot 20.30 uur. Om erachter te komen hoe media(eigen) wijs men is, kan men terecht op www.weekvandemediawijsheid.nl. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. bewaren is Steltenpiet. Hij mag van geluk spreken dat hij niet met zijn hoofd in de kerstverlichting verstrikt is geraakt. Net als in Moerkapelle zijn er twee burgemeesters aanwe zig. Dilian Ritmeester is de kinder burgemeester en Gert-Jan Kats de nieuwe burgemeester van Zuidpias. Nieuwe gezichten voor de Sint. Het eenmans-ontvangstcomité Geert van der Burg blijkt een prima onderhandelaar. Het gemeentehuis van Zevenhuizen staat leeg en de vraag is of het gebouw als opslag gebruikt mag worden. Burgemees ter Kats zegt dat hij moet overleg gen met de gemeenteraad, waar Van der Burg op antwoordt: "Maar dan is het Kerstmis voordat we het weten!" Van de burgemeester mag het: dat scheelt ons Pieten weer sjouwen. "Weet Sinterklaas al van de ba bypiet?", vraagt Kai (10) mij. "De babypiet is in het park of in het Pietenhuis." Kai heeft zijn schoen nog niet gezet, maar als het zover is weet hij wel wat hij wil: "Melk chocolade, dat vind ik erg lekker. Maar jullie moeten goed opletten voor de schoorsteen, we hebben de open haard vaak aan staan." Na de stembanden goed gerekt te hebben met liedjes onder begeleiding van de Pietenband gaat de tocht voort richting dorpshuis Swanla. De poli tie begeleidt de stoet en de kans om een keer op de weg te lopen wordt gretig aangegrepen. In Swanla wordt Sint uit volle borst toegezongen. Zodra hij op zijn troon is neergestreken, maakt de Hoofd piet de winnaars van de tekenwed strijd bekend. Pepijn, Adriana, Bram en Melanie krijgen een cadeau uit handen van Sinterklaas. De Goed heiligman is zeer te spreken over de tekenkunst van Zevenhuizen. "Alle tekeningen gaan mee naar Spanje", zegt hij dan ook. Van het toneelstuk heb ik niets op kunnen schrijven want toen het licht uit ging was het pikkedonker. Nadat een pepernotenramp is voor komen op het toneel is de intocht ten einde. Nog een versnapering voor de weg naar huis. Wij Pieten geven de benen even rust, want in de late uurtjes beklimmen we de daken weer. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Door PersPiet Voor Sint en zijn trouwe paard ma ken zelfs de buschauffeurs ruimte, zo aan het begin van de Dorpsstraat. Verderop ziet het zwart van de men sen en bruin van de pepernoten. De enige die het overzicht goed kan Steltenpiet houdt overzicht. Bijna iedereen krijgt een handje van Sinterklaas.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25