Jubilerend Rolling'90 sluit af met wintershow VC Nesselande zet in op jeugd en talent ontwikkeling Kijken naar kunst in de Randstad Franca van Dun wint prijs Wereldwinkel Muziekinstrumenten huren The Fox Wollen en katoenen artikelen in de verkoop voor goede doel 26 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 24 NOVEMBER 2010 Nieuw beleidsplan moet vereniging uit slop halen "TiZittteraZow 2010 Voorverkoop: Woensdag 1 december 19.00 -20.00 uur in Op Moer en via 21 december 22 december 22 december 23 december 19.30 uur 13.30 uur 19 30 uur 19.30 uur Entreekaarten: Stoel: 10.00 Iribune: 7.50 Kind: 5,00 Zevenhuizen - VC Nesselande gaat inzetten op de jeugd. Dat blijkt uit het nieuwe beleidsplan, waarmee het bestuur het tij van tegenspoed wil keren. De jongeren zijn de belangrijkste pijlers. In de afgelopen jaren gebeurde er veel rondom volleybalvereniging VC Nesselande. Na een lange periode van sportieve successen volgde te genspoed, met als dieptepunt het terugtrekken van het eerste dames team uit de nationale A-league. Nu volgt het nieuwe beleidsplan dat alles weer een positieve draai moet geven. In het nieuwe plan vormen jeugd en talentontwikkeling de belang rijkste pijlers. Niet alleen wil VC Nesselande investeren in een pro fessionele jeugdopleiding en -be geleiding, ook streeft de vereniging naar een betere doorstroom van ta lenten. Daarnaast krijgen jongeren een belangrijke plek en stem in de organisatie. "Denk hierbij aan za ken als een eigen jeugdvergadering, specifieke jeugdevenementen en een apart medium om jongeren bij de organisatie te betrekken. Talent volle spelers krijgen straks eerder de mogelijkheid om op hoger niveau te trainen," vertelt voorzitter Timo Dijkgraaf. Speerpunt Een ander speerpunt is het ver breden van de maatschappelijke functie van VC Nesselande. In het promoten van de volleybalsport be perkt de club zich niet alleen tot de gemeente Zuidpias. Hoewel de ver eniging zetelt in Zevenhuizen, biedt ze een sportieve vrijetijdsbesteding aan mensen van binnen en buiten de regio. Daarbij is ruimte voor jong en oud, van topsporters tot recre anten. Ook de regionale middenstand wordt niet overgeslagen. De vereni ging houdt jaarlijks een bedrijfsvol- leybaltoernooi in Dorpshuis Swanla, waar bedrijven uit de omgeving aan meedoen. 150Club Aan het waarmaken van ambities hangt een prijskaartje. Omdat grote sponsoren in deze tijd lastig zijn te vinden, kiest VC Nesselande voor het opzetten van een 150Club. De vereniging vraagt hierbij een klei nere bijdrage van bedrijven, maar laat het daar niet bij. Ze biedt deze groep sponsoren advertentiemo gelijkheden in interne en externe media van de volleybalclub, onder het motto 'veel voor weinig'. "Dit met het doel om VC Nesselande binnen vijfjaar tot een toonaange vende sportvereniging in de regio te maken, met maatschappelijke rele vantie en een sterke aantrekkings kracht op de jeugd," blikt Dijkgraaf vooruit. Voorstellingen: Dinsdag Woensdag Woensdag Donderdag Zevenhuizen - Op initiatief van de Zeven Muzen verzorgde de Goudse kunsthistoricus Henk Lij ding op woensdag 17 november in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen een lezing over acht lopende kunst exposities in diverse musea in de Randstad. De circa 60 aanwezigen kregen interessante informatie en nuttige tips voor een goed begrip van de tentoongestelde werken. Aan de orde kwamen onder meer de exposities over Alexander de Grote in de Hermitage te Amster dam, de 17e eeuwse portretten van de familie De Craeyevanger in het Mauritshuis te Den Haag en de expositie van Van Dongen en Munch in Rotterdam. Daarbij betrok spreker ook de architec tuur van de musea zelf, zoals de geplande uitbreiding van het Mauritshuis en van het Stedelijk Museum in Amsterdam. Kunst begrijpen Tussen de feiten en achtergronden door ging Lijding ook kort in op de vragen 'wat is kunst' en 'hoe kan je, vooral moderne, kunst beter begrijpen'. Deze thema's komen aan de orde in de lezingen welke Lijding verzorgt op woensdag 26 januari, terwijl in de lezing welke gepland staat voor woensdag 23 maart 'moderne beeldende kunst' op het programma staat. Beide lezingen beginnen om 20.00 uur en vinden plaats in de biblio theek. Voor meer informatie en aanmelden: Moerkapelle - 'Een Hollands sprook je uit 1001 nacht'. Dat is het thema dat dit jaar centraal staat in de eindshow van Rolling'90 op dinsdag 21, woensdag 22 en donderdag 23 december. De sporthal van Op Moer wordt daarbij omgetoverd tot een theater waar de leden van Rolling'90 hun beste rolschaats voorzetten. De voorverkoop start op 1 december van 19.00 uur tot 20.00 uur in Op Moer. Ook kunnen vanaf deze datum online kaarten gereserveerd worden via www.rolling90.nl. Franca van Dun ontvangt de vaas uit handen van Plonie den Ouden van De Wereldwinkel. Zevenhuizen - Tijdens de actieperi ode van de Wereldwinkels kreeg ie dere klant bij aankoop van tenmin ste 10,- euro een kaartje, waarmee men kans maakte op het winnen van een vaas. Deze vaas is ontwor pen door Piet Hein Eek, die voor Fair Trade Original werkt met producen ten in Vietnam, wat leidt tot een eindproduct waarin 'Dutch Design' met Vietnamees vakmanschap is gecombineerd. In de Zevenhuizense Wereldwinkel werd de vaas gewon nen door Franca van Dun. Zevenhuizen - Popschool The Fox startte een maand geleden met -muzieklessen. Op donderdagmid dag worden keyboard- en pianoles sen gegeven. Op vrijdagmiddag zijn er gitaarlessen. Om de drempel zo laag mogelijk te maken bestaat er de mogelijkheid om vijf proeflessen te nemen waarbij het muziekinstru ment gehuurd kan worden. De zanglessen worden uitgebreid naar de dinsdagmiddag. Er zijn nu lessen op de dinsdag- en woensdag middag. Zangdocent Verena Heinz trad zondag 21 november op in de talkshow De Mond Vol. Videobeel den van dit optreden zijn te zien op: www.hartvanholland-online.nl Aanmelden voor de muzieklessen kan via www.hotelvos.nl. Zevenhuizen - Het team van Wel- farewerk De Zevenster heeft woens dag 17 november bergen truien, de kens, tafelkleden en poppenkleding verkocht tijdens de jaarlijkse ver koopdag. De opbrengst van dit jaar is 1886 euro. Het leeuwendeel hiervan komt voort uit het Rad van avontuur. "Het is vooral dankzij de giften van de middenstand en de gulle gevers", reageert Gré Spinhoven van het Wel fareteam. Het geld is bestemd voor 'iets nieuws' in het nieuwe zorgcen trum. Wat het worden moet, is het team nog niet over uit. Welfarewerk komt elke dinsdagmiddag bijeen in De Zevenster. Dames breien, haken of doen dan ander handwerk. Het re sulteert elk jaar in honderden bruik bare artikelen. De overgebleven spul len gaan naar Roemenië, zodat ook op deze manier een goed doel wordt gesteund. De dames van het Welfareteam deden goede zaken. 0180-638388, w.w.w.bibliotheekdegroenevenen. nl of bij 0180-631912.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 26