h (O IL UI UI Brij de 20 minuten zonnen voor Uniek kado? 'De overgang' helemaal van deze tijd! Nog eentje! Dat kan toch geen kwaad? SunCare PremiumCard! www.uniek-image.nl Als u overweegt te minderen of te stoppen met drinken dan herkent u bovenstaande vraag vast wel. Helaas is dit niet zo een voudig. Maar wij kunnen en willen u hierbij graag helpen. Brijder Leefstijl biedt: - Een luisterend oor en geeft advies - Professionele hulp bij alcoholproblemen (ook drugs en gokken) - Kortdurende behandelingen - Internettherapie - Flexibele openingstijden - Volledige vergoeding - Maatwerk - Concrete resultaten Ga voor meer informatie naar www.brijderleefstijl.nl of bel met: 088 - 358 22 50. De hulp die wij bieden, wordt door de zorgverzekeraars vergoed. IMAGECONSULTANCY 15% korting op een afspraak geboekt voor 31-12-2010 (afspraak mag ook in 2011 gepland worden) HART VAN HOLLAND HEALTH Ei BEAUTY 24 NOVEMBER 2010 .ONBEPERKT ZONNEN; vanaf EO,99a Capelle aan den IJssel/Regio - Verpleegkundig Overgangseonsulente Jolanda van Dijk merkt dat vrouwen steeds vaker de weg weten te vinden naar haar praktijk. Toch hoort zij nog vaak: 'Had ik dit maar eerder geweten!' De overgang, iedere vrouw krijgt ermee te maken. Gelukkig wordt er niet meer geheimzinnig over gedaan. Er is een ruim aanbod aan boeken en er is zelfs een rondreizende theatershow met de overgang als thema. Ondanks een goede voorbereiding en de nodige humor is de overgang toch ook een serieuze zaak. De hormonale veranderingen in het lichaam kunnen voor de bekende opvliegers en tran- spiratie-aanvallen zorgen, naast soms hinderlijke veranderingen in het menstruatiepatroon. Er zijn ook andere lichamelijke klachten, zoals spier- en gewrichtspijnen, hartkloppingen, droge slijmvliezen, urineverlies, problemen met huid, haar en nagels, toename van gewicht et cetera. Door de hormonale disbalans ervaren vrouwen.dat zij sneller geïrriteerd of prikkelbaar zijn, slechter kunnen slapen met als gevolg een continu gevoel van moeheid, neerslachtig heid, concentratiestoornissen en vergeetachtigheid. Als de overgangsverschijnselen hinderlijk worden, is het goed om te weten waar je terecht kunt. Een logische stap is een Verpleegkundig Overgangsconsulent te raadplegen, zij is gespecialiseerd in alle zaken rondom de overgang. Vrouwen kunnen bij haar terecht voor in formatie, begeleiding en advies. Wanneer er specifiek onderzoek of behandeling noodzakelijk is, weet zij bij wie de vrouw vervolgens terecht kan, bijvoorbeeld de gynaecoloog, bekkenbo- demtherapeut of psycholoog. Ook wordt tijdens een consult gesproken over de toegenomen risico's voor hart- en vaatziek ten, botontkalking en borstkanker. De praktijk van Jolanda van Dijk is aangesloten bij de Vereniging Verpleegkundig Overgangs consulenten WOC. De vereniging houdt zich bezig met alle aspecten rondom de overgang. Naast het ondersteunen van de zelfstandige praktijken, het organiseren van bijscholingen heeft ook de ontwikkeling van het beroep van Verpleegkundig Overgangseonsulente de aan dacht. De WOC is actief betrokken bij de opleiding tot verpleegkundig overgangsconsulent bij het Erasmus M.C. Rotterdam. Iedere vrouw met vragen of problemen rondom de overgang kan een beroep doen op een verpleegkundig overgangseonsulente. De praktijk, voor de gehele regio Rotterdam, heeft een lage drempel. Een doorverwijzing van de huisarts is niet noodzakelijk. Bijna alle zorgverzeke raars vergoeden de consulten. Voor meer informatie is de praktijk van Jolanda van Dijk dagelijks tussen 9.00 en 17.00 uur bereikbaar. De praktijk is gevestigd aan de Floris Burgwal 77 in Capelle aan den IJssel (2907 PC), nabij Woonmall Alexandrium. Telefoon: 010-4551296 of 06-25075486. jvandijkvvoc@kpnmail.nl of www.overgangsconsulente.com De Premium Card geeft recht op een vaste prijs per zonsessie van €10,00 per keer. De maximale bezonningsduur bedraagt 20 minuten. De kaart is geldig voor alle type zonnebanken. De Premium Card heeft een éénmalige aanschafprijs van €5,00 afgerond) en heeft een geldig heidsduur van 6 maanden. U mag dus gedurende die 6 maanden op alle type zonnebanken, max 20 minuten per keer zonnen voor het vaste tarief van €10,00 afgerond). Uniek

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 36