Schuifkasten op maat 3 'Wij willen straks niet aan de achterkant repareren' de Haij £jTVan derWende advocaten i@n www.open-maatwerk.nl Uitverkoop 2010 modellen 1 Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND REGIO 24 NOVEMBER 2010 3 Centrum voor Jeugd en Gezin neemt vorm aan Pilot voor Midden- Holland CJG Locaties inlooppunten mmm OPEN Maatwerk - Rotterdam Nesselande Waddinxveen Wij maken plaats vöor de nieuwe modellen van 2011 Zuidpias - "Het moet in de jongste jaren van kinderen goed gaan, anders kan het consequenties hebben voor de rest van hun leven." De gemeente Zuid- plas is bezig met de oprichting van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Wethouder Jan Verbeek heeft hierin een duidelijke visie: "Wij zijn voor een preventieve aanpak aan de voorkant, zodat we straks niet aan de achterkant alleen maar bezig zijn met repareren. Door Marianne Vermaat Het CJG in Zuidpias krijgt inlooppun- ten in alle dorpen, waar ouders met de meest uiteenlopende zorgvragen over opvoeding terecht kunnen. Verder komt er een centraal punt in Nieuwerkerk en is er een plek waar jongeren terecht kunnen met hun specifieke vragen. Dit laatste punt wordt als eerste van het lokale GG geopend op woensdag 8 december in jongerencentrum 't Blok. De taak van de gemeente in dit al les is drieledig. Zo is de gemeente verantwoordelijk voor het bij elkaar aan tafel krijgen van diverse hulpin stanties; het zorgen voor inlooppun- ten en voor de regie over de zorg. Naast de inlooppunten is om die reden per 1 november van dit jaar zorgregisseur Marte Souwer door de gemeente Zuidpias aangesteld. Puberen Wethouder Verbeek meldt dat er al veel voor de jeugd gebeurt. Denk bijvoorbeeld aan BRAinS. "Het gaat ook goed met 95 procent van de jeugd in Zuidpias. Het is dus een klein percentage waar het niet goed mee gaat. Ons beleid in Zuidpias is om ervoor te zorgen dat dit kleine percentage klein blijft. We willen dan ook preventief te werk gaan. Wat bied je de jongeren? Als zij al leen maar naar school gaan en er is verder niets te doen, dan ben je als gemeente niet goed bezig." "Het is normaal dat jongeren zich in hun puberteit afzetten tegen van alles", zo zegt Verbeek. "Maar"het gaat niet meer goed als je je met zijn veertigen afzet tegen een leraar of sportclub. Kinderen weten overi gens vaak waar de schoen wringt. Ik denk dat als je hen serieus neemt, zij zelf hun verantwoordelijkheid pakken op hun eigen niveau." Kaders geven is daarbij een belang rijk gegeven, zo meent de wethou der. "Jongelui hebben soms ook be hoefte te horen dat iets niet mag en zij hebben regels nodig. Het is ook zo dat de ruimte die je jeugd geeft ook door hen genomen wordt. Het moeten wel zinvolle regels zijn." Klein en groot De inlooppunten van het CJG zijn er voor grote en kleine vragen. Voor beelden hiervan zijn moeders die willen weten welke speen zij het beste kunnen gebruiken of wat zij kunnen doen tegen bedplassen. "Het gaat erom dat mensen bij deze punten direct worden geholpen of, wanneer de hulpvraag te complex is, worden doorverwezen", legt zor gregisseur Marte Souwer uit. "De drempels die in de loop van de jaren zijn ontstaan, moeten weggehaald worden door de inlooppunten. Ou ders kunnen hier zonder afspraak De gemeente Zuidpias is de eer ste in de regio Midden-Holland die aan de slag gaat met een zorgregisseur. Het is een pilot en de komende tijd zal goed in de gaten worden gehouden hoe het loopt. Wethouder Jan Verbeek: "ledereen zal bij ons kijken hoe het gaat. En vervolgens meedoen. Of niet." binnenlopen met bijvoorbeeld vra gen over wat zij aanmoeten met hun dwarse puber die dreigt te ontsporen of de driftbuien van hun peuter." Zowel Souwer als Verbeek erken nen dat er rekening moet worden gehouden met schaamte. Schaamte om binnen te stappen omdat een ouder denkt dat het niet normaal Uitnodiging Uitnodiging Wethouder Verbeek en zorgregisseur Souwer gaan voor een preventieve aanpak van de jeugd in Zuidpias. is dat hij of zij vragen heeft. Ver beek: "Daarom kiezen we ervoor om de punten op plekken in te richten In het Centrum voor Jeugd en Gezin (GG) wordt de bestaande hulpverlening gebundeld; het con sultatiebureau, de schoolarts, het opvoedbureau, maatschappelijk werk enzovoorts. Door het onderbrengen van deze organisaties binnen het CJG kan iedereen voor vragen over op groeien en opvoeden op een punt terecht. Elk dorp in Zuidpias krijgt een eigen inlooppunt en sommige locaties zijn al bekend. In Moordrecht komt het punt in De Kraal, in Moerka- pelle in de Rehobothschool en in Oud-Verlaat in De Nessevliet. Voor Nieuwerkerk lopen nog onderhan delingen met partijen en in Zeven huizen komt het inlooppunt in de nieuwe Zevenster. Aangezien het gebouw er nog niet staat, zal voor de tussenliggende periode een op lossing moeten worden gevonden. Verder opent in jongerencentrum 't Blok een speciaal inlooppunt voor jongeren op woensdag 8 de cember. "Er komen ook twee websites; een voor ouders en opvoeders en een voor jongeren", meldt zorgregis seur Marte Souwer. De site voor de volwassenen gaat 12 januari 2011 de lucht in en ookvoorjizu.nl (jongeren in Zuidpias) geldt dat de prognose ergens eerste kwartaal 2011 operationeel wordt. waar veel mensen komen; denk hierbij aan bijvoorbeeld de school of bibliotheek. Je kunt dan zo binnen stappen en het valt ook niet op." Een ander belangrijk punt is de bun deling van hulpinstanties. Volgens Souwer wordt hulp vaak versnipperd aangeboden. "De verschillende par tijen komen nu nog meer naar elkaar toe." De zorgregisseur gaat bij com plexe vragen een coördinerende rol spelen. "Zogenaamde multiproblem gezinnen komen bij onze backoffice terecht. Ik ga dan als zorgregisseur proberen te zorgen dat de zorg op elkaar wordt afgesteld en met het gezin aan tafel. We moeten praten met en niet over gezinnen." Sou wer beaamt dat deze aanpak angst met zich mee kan brengen. "Want er moet gepraat worden. Maar het is belangrijk alles duidelijk in kaart te brengen. Hulpinstanties weten elkaar wel te vinden in bepaalde ge vallen, maar zij komen vaak moei zaam tot afstemming. Het is aan mij, als onafhankelijke partij, om het overzicht te bewaren en de zorg te coördineren." Nu 13% BTW voordeed op montage én schuifkasten Mees meer op de site Barbizonlaan 82 2908 ME Capelie a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Frank Kien 06 46 102 334 Jeroen van Ameijde 06 53 584 355 Deze actie geldt alleen voor de aanwezige modellen: Dé mobiele fietsenmaker Voor bIJ u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9, 2761 AV, Zevenhuizen www.fietSk!.»ar.nl Tiet S Cl 33 I MAATWONINGEN (010) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3