Klikken mag Kennismaken met facebook en hyves Kerstconcert Gouwe Stem Taxatie antiek Oudheidkamer open Jester of the King op Margriet Winter Fair Jeugdbrandweer in actie voor burgermeesters dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 24 NOVEMBER 2010 43 Cumputercursus vijftigplusser Zaalvoetbaltoernooi Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek in Nieuwerkerk aan het Raadhuisplein kunnen belangstel lenden leren hoe zij media als hyves, facebook, twitter en sms gebruiken. De lessen worden gegeven in het kader van de week van de Media Wijsheid, die loopt van woensdag 24 november tot woensdag 1 december. De informatiemiddagen zijn in sa menwerking met het jongerenwerk. De gehele week zijn jongeren en ou deren tussen 15.15 uur en 17.00 uur aanwezig voorde kennismaking met deze mediavormen. Facebook, twitter en sms staan op de rol op woensdag 24 november, hyves, facebook en sms op donder dag 26 november. Twitter en sms worden behandeld op vrijdag 27 november, alsook op maandag 29 en dinsdag 30 november. Op deze twee laatste dagen kan ook worden ken nisgemaakt met hyves en facebook. sein brandmeester gegeven. Burger meester Kats was onder de indruk van het snelle handelen van de jon ge brandweerlieden. "Ik vind dit een fantastisch initiatief. Op deze ma nier kan de jeugd laten zien wat hij kan", reageerde Kats. "Ik ben bijzon der trots op de jeugdbrandweer." Ook jeugdburgemeester Dilian Ritmeester was te spreken over de jeugd, die zich op jonge leef tijd al inzet voor de maatschappij. "Het is echt spannend om te zien hoe de brandweer in actie komt." De jeugdbrandweer van Nieuwer kerk aan den IJssel heeft ruimte voor nieuwe leden. Er wordt vooral gezocht naar vrijwilligers tussen de twaalf en vijftien jaar. De jeugd brandweer oefent, behalve in de schoolvakanties, elke donderdag avond van 18.45 uur tot 20.45 uur in en om de kazerne aan de Alexan- derlaan 2. Aanmelden kan via brand- weer@zuidplas.nl of 0180-314119. Nieuwerkerk aan den IJssel - De ou derenbond PCOB afdeling Nieuwer kerk houdt vanaf januari 2011 weer computercursussen voor beginners en gevorderden. Voor meer informa tie of aanmelding: 0180-312783. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias houdt dins dag 21 en woensdag 22 december een tweedaags zaalvoetbaltoernooi in de Parkzoomhal. Beide dagen zijn van 11.00 uur tot 17.00 uur. Jonge ren kunnen zich vooraf aanmelden met hun team via a!lard@jeugd- werkzuidplas.nl. I Nieuwerkerk aan den IJssel - De jeugdbrandweer van Nieuwerkerk aan den IJssel was vanaf vrijdagavond 19 november een etmaal lang in op perste staat van paraatheid. Twaalf jonge vrijwilligers deden mee aan een 24-uurs oefening op de kazerne aan de Prins Alexander- I laan. Burgermeester Gert-jan Kats nam zaterdag 20 november samen met jeugdburgemeester Dilian Ritmeester een kijkje bij de vrijwilligers. Door Erwin van 't Hof Om de oefening zo realistisch moge lijk te maken, bleven de deelnemers I op de kazerne slapen. "Het was heel gezellig", zegt Rik Bosveld, met zijn zeventien jaar het oudste lid van de jeugdbrandweer. "In de nacht wer den we regelmatig wakker gemaakt om uit te rukken. Dan moesten we een brand blussen of een kat uit de boom redden." Naast de oefeningen was er ook tijd voor gezelligheid. "We hebben film gekeken en samen gegeten. Deze dag was goed voor de samenhorigheid van de groep." Pieper Het was de tweede keer dat de ka- Nieuwerkerk aan den iJssel - De bi bliotheek in Nieuwerkerk houdt za terdag 11 december een taxatie van antiek. De geplande taxatie op 20 november gaat daarmee niet door. De taxatie wordt gedaan door een beëdigd taxateur en aangesloten bij de Federatie van Taxateurs Ma- zerne een dergelijke oefening voor de jeugdvrijwilligers hield. "Vorig jaar was het zo'n succes, dat we het nog een keer wilden doen," zegt begeleider Wolterjan Snippe. "We proberen het zo echt mogelijk te maken. Alle deelnemers krijgen dan ook echte brandweerpakken en een pieper." Wanneer de pieper afging, bete kende het dat er ergens een nood situatie was. "Dan sprong ieder een op en ontstond er een hoop chaos en lawaai," aldus Snippe. Tijdens het bezoek van de burge meesters op zaterdag ging de pieper ook af. De jeugdbrandweer moest uitrukken om een brand in een schuur te blussen. Al snel werd het keiaars Veilighouders in Roerende Zaken. Er kunnen maximaal dertig mensen deelnemen met ieder twee voorwerpen. De taxatie is van 10.00 uur tot 12.00 uur in de bibliotheek aan het Raadhuisplein. Aanmel den voor de ochtend kan via 0180- 316201. De Nieuwerkerkse zangeres en lied jesschrijver Jester of the King treedt donderdagmiddag 25 november op tijdens de Margriet Winter Fair in de Jaarbeurs in Utrecht. Ze krijgt daar bij versterking van Charles Vermeer. Op het programma staan liedjes van het nieuwe album Gravitation van Jester of the King. Daarnaast krijgt het optreden een kersttintje. Jester of the King op de Fair in 2009. Jester of the King heeft dit najaar een nieuw album en een single uitgebracht, die goed ontvangen worden. Liedjes van het album Gra vitation zijn te horen op lokale en regionale omroepen, waaronder Zuidpias, West en Rijnmond, en in een aantal programma's op Radio 1 en Radio 5. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJs- sei is zaterdag 27 november open van 14.00 tot 17.00 uur. De wisselexpositie Wikken en wegen is dan te bezichtigen op de stalzol der en die dag wordt ook de Moor- drechtse touwbaan gedemonstreerd. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monumentale boerderij Nooit Gedacht. Voor meer informatie: 0180-312228 of www. bvnweb.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het grootste mannenkoor uit het Groe ne Hart, het ruim 180 leden tellende Christelijk Waddinxveense Man nenkoor 'De Gouwestem', verzorgt onder leiding van Martin Mans op maandag 13 december een kerst concert in de Nieuwe kerk aan de J.A. Beyerinkstraat 53. Bariton Lucas Kramer uit Urk verleent zijn mede werking en Arjan Breukhoven ver zorgt de muzikale omlijsting. Tijdens het concert, dat om 20.00 uur be- gint, wordt tevens de nieuwe kerst- cd van het koor gepresenteerd. De toegang bedraagt 10,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Chr. Boekhandel L' Ecrit aan de Kerklaan 80 (0180- 323004) en bij Tuinplantencentrum Van der Dussen aan de Albert van 't Hartweg 59 (0180- 314125). Voor meer informatie: www.degouwestem.nl. e burgemeesters van Zuidpias kijken toe wat er allemaal komt kijkenJaij het blussen van een brand.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 43