Spanning en spektakel bij intocht Sint Inschrijvingen jeugdtoernooien W Moordrecht Competitietoppers De IJssel in evenwicht Opbrengst Dorcas Voedselactie Kennismaken met E-reader en iPad HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 24 NOVEMBER 2010 47 Sint in East End Er werd gebridged- Snuffelmarkt en braderie in Zespunt Schaken Moordrecht - Honderden kinderen stonden zaterdag 20 november bij de Westringdijk en op de Kanaalbrug te wachten op Sinterklaas. Burgemeester Gert-Jan Kats en kinderburgemeester Dilian Ritmeester kwamen als eersten per boot aan en kort daarna stapte de Goedheiligman aan wal. Een span nende zoektocht naar de gezonken schat met het geld voor de cadeautjes hield de aandacht van jong en oud gevangen. Toen de schatkist veilig aan land was, werden er liedjes gezongen en werd de Pietenjump gedanst. Door Marianne Fortuin Voorafgaand aan de intocht van de Sint waren op www.dikkepieten.nl al filmpjes te zien, waarin wordt verteld wat er aan de hand is: het geld van Sinterklaas is op, de Dikke Pieten worden ingeschakeld om te helpen een gezonken schat te vin den. Het gaat om de schatkist van de Sint, die in 1530 tijdens de reis van Spanje naar Mexico in Moor drecht terecht is gekomen. Mexi caanse Zwarte Piet Pedro weet pre cies waar die schatkist nu ligt. Voordat de boten met Kats, Rit meester en Sinterklaas aankwa men, zorgden de Dikke Pieten bij de Westringdijk al voor de nodige stemming. De burgemeester zei blij te zijn in Moordrecht de Sint te mo gen ontvangen: "Van harte welkom in de nieuwe gemeente Zuidpias. Het is een prachtige dag!" De Dikke Pieten voeren vervolgens naar een vlot in het kanaal, waarop Pedro al de hele tijd lag te slapen. De gezon ken schat bleek onder het vlot te liggen en een duiker van de brand weer ging op onderzoek uit. Het hijskraantje aan boord van het vlot kon die zware schatkist niet uit het water halen, maar gelukkig stond er ineens een grote gele hijskraan van 58 meter klaar. In de kooi aan de hijskraan zaten echter de twee boe ven Nick en Kees, die zich meester maakten van de schatkist. Boef Kees was wel slim, maar boef Nick raakte bij zijn vluchtpoging te water. Twee te hulp geroepen agenten konden al snel de boosdoeners overmeesteren. Met het geld uit de schatkist zullen de Zwarte Pieten cadeautjes voor de kinderen gaan kopen. Sinterklaas, burgemeester Gert-Jan Kats en kinderburgemeester Diiian Ritmeester. Het verhaal is hiermee nog niet af, want op zaterdag 27 november is er in Sporthal Zuidpias een groot Sin terklaasfeest, 'Inpakken en wegwe zen'. De show gaat over de Inpakfa- briek van Sinterklaas en ook daar zal het spannend worden. Rob Reijm en Ma.rcel Vink van Eve nementencommissie Moordrecht hebben samen met vier anderen het hele programma bedacht en geschreven en afgelopen zaterdag waren ruim zeventig mensen in de weer om er een geslaagde intocht van te maken. Vink: "We zijn hier mee al vanaf januari bezig en in mei zijn we gaan filmen." Reijm vult hem aan: "We hoeven alleen licht en geluid te huren, de rest wordt belangeloos aangeboden." Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Moordrecht - De toernooicommis- sie van W Moordrecht maakt in een pril stadium al bekend dat de in schrijvingen voor diverse toernooien - voor de A, C, D, E en F jeugd bijna rond is. Sjef van Berkel denkt dat dit succes te danken is aan de toer nooien W Moordrecht support KIKA in 2010. W Moordrecht kan voor 2011 re kenen op interesse vanuit de regio Winst was er voor Lotte van der Wouden in haar partij tegen Pane Vink. Jan Vink kwam tegen Basti- a.an Rietveld een stuk tegen een pion voor, maar moest daarna nog lang aan de bak om de winst binnen te halen. Peter Koolmees won van Marian Schoonderwoerd en Marten Evengroen klopte Cor IJsselstijn met een doorslaande koningsaanval. Pim te Lintelo staat in het klassement op de eerste plaats, Hans Lodeweges is tweede en Ad Multem staat op de derde plaats. De partij van Frank van de Pavoordt I en Mick van den Berg voor de twee de ronde van de k.o. competitie ein digde in remise. In de beslissende snelschaakpartijen trok Van de Pa voordt tweemaal aan het langste einde waardoor hij doorgaat naar de laatste acht. Den Haag, Zoetermeer en Delft. SV Den Hoorn uit Delft heeft zich inge schreven met tien elftallen. Nieuw is de inschrijving van WIJ uit IJsselstein, De Alblas uit Alblasser- dam en PSV Poortugaal en dit jaar kan de Moordrechtse vereniging re kenen op andere clubs uit Zuidpias, zoals W Nieuwerkerk heeft met ne gen elftallen. De toernooien worden gehouden op 23 april, 28 mei, 2 juni Jeugd De IJssel verliest massakamp tegen het Goudse Messemaker Zestien jeugdspelers van De IJssel bonden de strijd aan in de jaarlijkse massakamp tegen het Goudse Mes semaker. Martijn van Noort, Harm Hoogeveen, Silvan de Berg en Joppe in 't Veld wonnen hun partij. Met nog twee remises van Bonne Jong- sma en Max van Vuuren kwam de eindstand op 11-5 in het voordeel van Messemaker. In de strijd om de Groene Hart Cup werden alle wedstrijden verloren door Lotte van der Wouden, Mar ten Evengroen, Harm Hoogeveen en Maikel Terlouw verloren. De laatste plaats in de poule betekent dat zij nu in de volgende ronde een klasse lager spelen. en 4 juni 2011 en er worden bijna achthonderd voetballers verwacht. Inschrijving staat nog slechts open voor 1 A team (1e of 2e klasse), 2 teams uit de D (3e klasse), en 1 F- team (3e klasse). Ongewis blijft nog even of de strijd om de enorme Pe naltybokalen wordt gecontinueerd, de organisatie is hiermee bezig. Vorig seizoen werden de kolossale bekers meegenomen door Javi Rem- Moordrecht - De onlangs gehouden actie van Dorcas heeft een totaal van 177 voedselpakketten opgele verd; een lichte stijging ten opzich te van vorig jaar. Momenteel wordt het landelijk ingezamelde voedsel in Moordrecht - In 'de week van de Mediawijsheid', van vandaag, woensdag 24 november, tot en met woensdag 1 december, wordt op maandag 29 november van 19.00 tot 21.00 uur in de plaatselijke ves tiging van bibliotheek de Groene Venen een demonstratie verzorgd over het werken met een E-reader, de iPad en de iFactor. Helpdesk voor werken met computer Op zaterdag 27 november van 10.00 tot 12.00, op maandag 29 novem ber van 19.00 tot 21.00 uur en op mers (Moordrecht F1), Ben van Ber kel (Moordrecht El) en Lars van de Stelt (Binnenmaas D5). Het eerste toernooi voor de E en F jeugd zal plaatsvinden op zaterdag 23 april, waar 24 teams op Sport park Het Lage te Moordrecht hun opwachting gaan maken. Voor meer informatie: www.vvmoordrecht.nl. acht sorteercentra in Nederland ge sorteerd, waarna zeker 20.000 pak ketten, nog voor de Kerst, hun weg naar Oost-Europa zullen vinden. Voor meer informatie: www.dorcas.nl. woensdag 1 december van 13.30 tot 16.30 uur is men welkom bij de Helpdesk, waar stagiaires van De Goudse Waarden antwoord kunnen geven op allerhande vragen met betrekking tot het werken op de computer, zoals vragen over Twitter, Facebook en Hyves, en bijvoorbeeld over hoe men moet sms-en of hoe men on-line kan betalen. Men kan ook zelf achter de computer plaats nemen. Voor meer informatie: www.weekvandemediawijsheid.nl en www.bibliotheekdegroenevenen. nl. Moordrecht - Sinterklaas brengt 28 november een bezoek aan kinde ren tot tien jaar in East End. Het is de bedoeling dat de ouders ervoor zorgen dat alle aanwezige kinderen een cadeau krijgen. Om uitwassen te voorkomen, mag er maar één ca deau per kind zijn van maximaal 15 euro. Een briefje erbij met wat we tenswaardigheden maakt het voor de Sint wat gemakkelijker. De mid dag in East End begint om 15.00 uur met het zingen van liedjes, de goed heiligman komt een uur later aan. Deelname aan het feest is gratis. Opgave kan via 06-51069429. East End is te vinden aan Oosteinde 7a. Moordrecht - Bij bridgeclub Troef Vrouw is het koppel Ramaker-Rook met 63.19% winnaar geworden van de competitieronde welke gespeeld werd op 17 november. Het koppel Van der Panne-Pietersen eindigde op de tweede plaats met 60.41% en derde werd het koppel Huijsmans- Offerman met 51.67%. Het paar Husselman-De Jong werd vierde met 50.00%. Moordrecht - In de Zespunt aan de Molenlaan 1a vindt 27 november een snuffelmarkt annex braderie plaats. Bij de circa 45 kramen kun nen belangstellenden terecht voor allerhande nieuwe dan wel twee dehands artikelen. Ook voor sinter klaas- en kerstartikelen kan men op de markt terecht, alsmede voor olie bollen, loempia's en erwtensoep. De toegang is vrij. In de omgeving kan men gratis parkeren. Moordrecht - In de tiende competitieronde werd remise aangetekend in de partijen van Frank Visser tegen Pim te Lintelo, van Hans Lodeweges tegen Ad Multem, van Rien Duine tegen Leen Boonstra, van Léon Jacobse tegen Aad van den Berg en van Hans Kortrijk tegen Arie Macdaniël.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 47