W lil a O m Nieuw onderzoek naar bromtoon Instuif verstandelijke beperking Verborgen tuinen laten zien Wij hebben volop winter- bonden/sets Merels zingen in de Kristal II SI Tevens zorgen wij ook voor de opslag Kom langs of bel voor meer informatie 0180 - 638011 BOVAG TO HART VAN HOLLAND NESSELANDE 24 NOVEMBER 2010 49 Ir"?* UW TREKHAKEN SPECIALIST! Seat Ibiza III HB 3 drs. a> Bwj. mei 2002 .jjj" Vanaf 382,- Vanaf €418,- Vanaf 449,- J Vanaf 465,- 5 Vanaf 47 5,- Nesselande - Onafhankelijk bedrijf Event Acoustics begint zaterdag 27 november met een nieuwe meting naar de bromtoon van Nesselande. Een onbekend geluid waar inwoners van de wijk al jaren last van hebben. Het succes van de meting is afhan kelijk van de inzet van de buurt bewoners. Dit heeft de gemeente donderdag 18 november bekend ge maakt tijdens een speciaal ingelaste voorlichtingsavond in multifunctio neel centrum De Kristal. Door Erwin van 't Hof Twaalf gevoelige microfoons wor den vier weken lang in het gebied waar de klachten vandaan komen opgehangen. Bewoners moeten in die periode aangeven wanneer en waar ze de bromtoon horen. "Als we zien dat er op een bepaalde plek veel klachten zijn, verplaatsen we de mi crofoons naar die regio," zegt Peter van der Geer van Event Acoustics. "Hierdoor kunnen we steeds dichter bij de bron komen." Van der Geer voorspelt een goed resultaat. "Als er echt iets is, dan gaan wij het vinden. We zijn voor de kerst klaar met de metingen." Eric Martens woont in de Kretalaan, hij heeft al jaren last van de brom toon. "Ik ben blij dat er nu een on afhankelijk bedrijf onderzoek gaat doen. Dat had ik de gemeente drie jaar geleden al aangeraden, maar toen werd er niet naar mij geluisterd. Ze zouden zelf wel uitzoeken wat Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander houdt woensdag 1 de cember de maandelijkse instuif voor mensen met een verstandelijke be perking. De bezoekers kunnen tussen 19.00 uur en 21.00 uur kerstballen maken. Verder geeft muziekdocent Olaf een muziekles waarbij gezon gen wordt en een instrument kan worden bespeeld. De instuif wordt gehouden in De Kristal aan de Cy pruslaan 404. Opgave voor 30 no vember via 010-2862760. Peter van der Geer leidt de nieuwe metingen namens Event Acoustics. het was," zegt hij. Martens is door de bromtoon al drieënhalve maand niet aan werken toegekomen. "Het is alsof er een stadsbus onder je huis door rijdt. Ik ben er letterlijk ziek van geworden." Ook Rosina den Hartog, woonachtig in De Kristal, hoort de toon. "Het klinkt als een machine, ik word er helemaal eng van." Onderzoek De zware bromtoon werd voor het eerst gehoord in mei 2007. De ge meente startte samen met de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DGMR) een meting naar de bron van het geluid. Drie jaar onderzoek heeft tot weinig resultaat geleid. "We hebben alle potentiële bron nen onder de loep genomen," zegt Nienke de Jong van het DCMR. "Het gemaal, de zandzuigers, de UMTS masten enzovoort. Geen van al len kan oorzaak zijn van de brom toon." Ook De Jong verwacht nu een goed resultaat. "De nieuwe metingen worden gedaan met mi crofoons die geavanceerder zijn dan diegene die wij gebruikt hebben." Henk Koedijk, wethouder van mi lieu, hoopt dat de bron van de toon nu eindelijk wordt gevonden. "Het geld dat de afgelopen jaren in de metingen is gestopt is genoeg om een mooi huis van te kopen," zegt' Koedijk. "We hebben nog steeds geen idee waar het geluid vandaan komt. Ik wil dit probleem opgelost zien, het liefst vandaag nog. Ik hoop dat de voorlichtingsavond een teken is dat de gemeente er alles aan doet om het gebrom te stoppen." Bewoners die de bromtoon ho ren, worden opgeroepen dit vanaf zaterdag 27 november te melden bij DCMR Milieudienst Rijnmond. Dit kan via een formulier dat te downloaden is vanaf de website: www.dcmr.nl of telefonisch: 010- 4733333. Nesselande - De projectleiding van Verborgen Tuinen Rotterdam roept Nesselanders op hun tuin het week end van 28 en 29 juni open te stellen voor publiek. Dit in het kader van het Verborgen Tuinen Weekend. Verborgen Tuinen zoekt nieuwe tui nen en dakterrassen met een ver haal, bijzondere compositie of plan ten of misschien met een bijzondere ligging of architectuur. Het gaat er op deze dagen om dat de tuin inte ressant is voor andere tuinliefheb- bers. Aanmelden kan via www.verborgen- tuinen.nl. Iemand van de organisatie u i): Een van de tuinen die is 'ontdekt' in Rotterdam. komt vervolgens langs om te bekij ken of de tuin kan worden opgeno men in de route, die bestaat uit zo'n honderd tuinen. Nesselande - Het Rotterdamse vrouwenkoor De Merels treedt zondag 28 november op in multifunctioneel centrum De Kristal aan de Cypruslaan 404. Vocal coach Jos Vlietstra probeert samen met dirigent Rob Klumpes het beste uit de stembanden te halen van de ruim dertig leden van het koor. Songs uit de pop- en jazzmuziek komen vanaf 14.00 uur voorbij. De entree bedraagt 4,- euro. Voor meer informatie en reserveren: 010- 2862760. Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 Vanaf €417,- ir Nissan Micra HB 3 drs. 2Ü Bwj. feb. 2003 Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 "r1 Ford Focus II HB 5 drs. Z Bwj. sep. 2004 Sr; VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 49