Zuidpias Dorpsavorid Nieuwerkerk Noord Levensgebeurtenissen Val op! Burgemeester in gesprek met omwonenden Essepark Regels voor fietsverlichting gemeente Dinsdag 7 december 2010 i Deze keer: samenleven en trouwen HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 24 NOVEMBER 2010 Graag vooraf aanmelden Aanpak in de maak overlastgevende jeugd Het bestuur van de gemeente Zuidpias wil graag bereikbaar zijn voor al haar inwoners. Een van de manieren waarop ze dat dit jaar duidelijk maken is met het houden van dorpsavonden. Alle inwoners van Nieuwerkerk Noord (wijk Zuidpias en noordelijk buitengebied) zijn uitgenodigd om op dinsdag 7 deeember naar de zesde dorpsavond van Zuidpias te komen en ontvangen hierover een brief. De dorpsavond vindt plaats in Het Comeniuscollege, Fresiaveld 20 te Nieuwerkerk aan de IJssel op 7 december, van 20.00 uur tot 21.4-5 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Om 20.00 uur start het programma. Wilt u zo vriendelijk zijn om u vooraf aan te melden in verband met de capaciteit van de zaal? Voor uw aanmelding kunt u bellen naar (0180) 330 300 of e-mai- len aan: dorpsavondf3zuidplas.nl 0p maandag 15 november spraken 15 omwonenden met burgemees ter Kats over de overlast in het Essepark. Burgemeester Kats gaf aan zelf te willen luisteren naar de omwonenden die de overlast ondervinden, voordat een plan van aanpak wordt gemaakt. Hij gaf daarbij aan bij overlast niet altijd kant-en-klare oplossingen te heb ben. Ouders spelen een belang rijke rol in de opvoeding van jeugd. Daarom wil hij hen bij overlast ook aanspreken op hun verantwoorde lijkheid. Burgemeester Kats neemt de signalen van de omwonenden serieus en stuurt aan op een aan pak die de overlast op korte, maar ook lange termijn aanpakt, zonder dat problemen hiermee verscho ven worden naar andere delen van Nieuwerkerk aan den IJssel. Uit de gesprekken met bewoners en vooraf ingezonden reacties is veel informatie gekomen over de aard van de overlast. De gemeente legt deze gegevens en 'gevoelens' voor aan andere par tijen zoals de politie en Stichting Jeugd- en Jongerenwerk. In janu ari informeert de gemeente alle omwonenden van het Essepark over de opbrengst van de avond en de concrete stappen die onderno men worden. Elke twee weken krijgt u in de rubriek Levensgebeurtenissen informatie over een onderwerp of gebeurtenis waar elke inwoner wel eens mee te maken heeft. U leest wat de gemeente in zo'n situatie doet en wat ze voor u kan betekenen. Deze keer gaat de rubriek over het onderwerp samenleven en trouwen. Wilt u uw relatie met uw partner officieel vastleggen? Dan heeft u daarvoor drie mogelijkheden: trouwen, een geregistreerd part nerschap aangaan of een samen levingscontract opstellen. U kunt natuurlijk ook samenwonen zonder officieel iets te regelen. Het samenlevingscontract Een samenlevingscontract is een overeenkomst waarin u afspra ken maakt over het samenwonen. Bijvoorbeeld over de kosten voor het huishouden, over bankrekeningen of uw spullen. U kunt zelf een over eenkomst opstellen, maar u kunt ook een samenlevingscontract door een notaris laten maken. Soms is het verplicht om naar een notaris te gaan. Bijvoorbeeld als u partnerpen sioen wilt. U mag ook met meerdere personen tegelijk een samenlevings contract sluiten. Geregistreerd partnerschap Partnerschapregistratie is een verbintenis tussen twee personen. De verbintenis komt tot stand doordat twee personen een akte tekenen bij de ambtenaar van de burgerlijke stand. Om uw partnerschap te laten regi streren, moet u 18 jaar of ouder zijn. Partnerschapregistratie kan met een persoon van gelijk of verschil lend geslacht, die niet met een ander gehuwd is of een geregistreerd partnerschap heeft. Als u jonger dan 18 jaar bent, dan bestaan er uitzonderingen. Huwelijk en geregistreerd partnerschap: de verschillen Het huwelijk en geregistreerd partnerschap lijken erg veel op elkaar. Beide mogelijkheden zijn in de wet geregeld. In de wet staan onder meer de rechten en plichten, voorwaarden, hoe u trouwt of een geregistreerd partnerschap sluit en hoe u een huwelijk of partnerschap beëindigt. Er zijn verschillen als u kinderen heeft of krijgt. Verschillen Er zijn drie feitelijke verschillen tussen het huwelijk en het geregi streerd partnerschap: - gezag over kinderen; - de ontbinding van de relatie; - de rechtsgeldigheid in het buitenland. Kinderen Als u uw partnerschap laat regi streren, heeft u dezelfde rechten en plichten als gehuwden, uitgezon derd de rechten en plichten rond kinderen. Wordt uw kind geboren terwijl u getrouwd bent? Dan bent u samen volgens de wet de ouders van dit kind, ook als de man niet de bio logische vader is. U hebt door uw huwelijk automatisch een familie rechtelijke band met uw kind. In de andere gevallen krijgt alleen de moeder automatisch een familie rechtelijke band met het kind. Dus bij een huwelijk tussen twee mannen of twee vrouwen, een geregistreerd partnerschap, een samenlevings contract en alle andere manieren om samen te leven. Bij een geregi streerd partnerschap moet een kind voor de geboorte erkend worden om het gezag goed te regelen. De voorbereiding Heeft u een datum voor uw huwelijk of partnerschap in gedachten? Neem dan contact op met de gemeente waar het huwelijk of de partnerschap zal plaatsvinden. U bent vrij in de keuze van datum, tijdstip en gemeente van voltrekking. Dit is ook het moment om eventueel contact op te nemen met een notaris wanneer u onder huwe lijkse voorwaarden wilt trouwen. Eerste stap De eerste officiële stap naar uw huwelijk of partnerschap is de huwelijksaangifte of ondertrouw. U kunt hiervoor minimaal twee weken en maximaal één jaar voor de datum van het huwelijk of partnerschap terecht bij de burgerlijke stand in de woongemeente van één van de twee partners. Woont u in verschillende gemeen ten? Dan kunt u dus kiezen. De aan gifte is een administratieve hande ling waarbij gekeken wordt of u met elkaar mag trouwen. Beide partners moeten hierbij aanwezig zijn. Bij uw huwelijk of partnerschap moeten minimaal twee en mogen maximaal vier meerderjarige getui gen aanwezig zijn. De namen van de getuigen geeft u door bij de aangifte van uw voorgenomen huwelijk of partnerschap door middel van het getuigenformulier. Vergeet niet om van alle getuigen een kopie van het legitimatiebewijs mee te nemen (paspoort of identiteitskaart). Meer informatie en tarieven Meer informatie over trouwen of partnerregistratie in de gemeente Zuidpias vindt u op www.zuidplas.nl. U kunt ook contact opnemen met de afdeling Publiekszaken op telefoon nummer (0180) 330 300. Om op te vallen heeft u niet veel nodig. Een voor- en achterlicht en reflectors op de fiets zijn voldoende. Als fietser moet u 's nachts en overdag, als het zicht ernstig wordt belemmerd, voorlicht en achterlicht aan hebben. Uw fiets moet altijd een reflector hebben op de achterkant van de fiets, reflectoren op de trappers en op de wielen (velgen) of banden. Wat zijn de regels voor fietsverlichting? De regels voor vaste verlichting: Wit of geel licht voor, rood licht achter; De lampen moeten recht vooruit en recht achteruit schijnen; De lampen mogen niet knipperen. De regels voor losse lampjes: Alleen op het bovenlichaam bevesti gen, dus niet op het hoofd, armen of benen; Bevestigen ze aan uw kleding of op uw tas; Ze moeten goed zichtbaar zijn, er mag dus niets overheen hangen; Ze moeten recht vooruit en achter uit schijnen. En niet teveel bewegen; Wit of geel licht voor, rood licht achter. Als u gebruik maakt van lamp jes op batterijen, denk dan aan reservebatterijen! Welke reflectie is verplicht? Een rode reflector (niet driehoekig) op de achterkant van de fiets; 4 gele reflectoren op de trappers; witte of gele reflec toren op de wielen (velgen) of banden; Bij een fiets met meer dan 2 wielen, die breder is dan 0,75 meter en 1 voorwiel heeft, moet ook een naar voren gerichte witte reflector op de fiets. Wanneer moeten uw lichten aan? Als het donker is; Bij slecht licht overdag (bijvoorbeeld bij mist). Wanneer krijg u een boete? Rijden in het donker, bij schemer en overdag bij slecht zicht zonder het voorlicht en/of achterlicht aan te hebben. Kosten: 35. Rijden zonder reflec toren. Kosten: 20. Rijden met fietslicht in een afwijkende kleur, dat knip pert of op een verkeerde plek is bevestigd. Kosten €35.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5