F Actuele zaken Oud Verlaat besproken op dorpsdag Zuidpias kunstenaars exposeren in BTHECITY Controle fietsverlichting St.VEDJ versus TON Zuidpias Gemeente blijft binnen budget voor leerlingenvervoer HART VAN HOLLAND I ZUIDPtAS I 24 NOVEMBER 2010 9 /'W Beeldende kunst Theater IS Muziek info@scnz.nl Wethouder Arjen Hazelebach in gesprek met een bewoner van het buurtschap. Assistentie Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer heeft 14 november assistentie verleend aan een ambulance aan de Vecht. Het slachtoffer werd zonder verdere problemen naar het ziekenhuis vervoerd. Defect Moordrecht - Brandweerlieden rukten 14 november voor niets uit naar het Westeinde door een defecte handmelder. Zij rukten uit na een melding van een automa tisch brandalarm. Buitenbrand Moerkapelle - Een brandje, aan gestoken door jongeren, in de Raadhuisstraat is 14 november geblust door de brandweer. Storing Zevenhuizen - Een beamer zorgde er 16 november bij een bedrijf op het Nijverheidscentrum voor dat een brandmelder ten onrechte afging. Loos alarm Zevenhuizen - De brandweer rukte 19 november uit naar de Leliestraat na een automatische brandmelding. Bij aankomst bleek het loos alarm. Melding Nieuwerkerk aan den IJssel - Een brandmelding aan de Hooge- veenenweg op 19 november bleek bij aankomst van de brandweer loos te zijn. De lieden vertrokken onverrichter zaken terug naar de kazerne. Oud Verlaat - Leo Willemsen, bestuurslid van de stichting Belangengroep Oud Verlaat, kaartte tijdens de dorpsdag in De Vierkap op dinsdag 16 novem ber problemen aan bij het college van burgemeester en wethouders. Hij had het onder andere over het ophalen van het huisvuil, de bereikbaarheid van Oud Verlaat na het afsluiten van de Wollefoppenweg, het gebrek aan open baar vervoer en de grenscorrectie met Rotterdam. Door Marlonneke Willemsen Het was de eerste dorpsdag in het buurtschap en er waren veel bewo ners op af gekomen. Zij vroegen de leden van het college van b en w en de aanwezige ambtenaren het hemd van het lijf. Er werd in plaats van een pauze, waarin actuele zaken bespro ken konden worden, ook gekozen voor een open karakter gedurende de laatste paar uur van de dorpsdag. Op die manier had iedereen ruim de tijd om zijn zegje te doen bij de wethou ders, ambtenaren of de wijkagent. Burgmeester Gert-Jan Kats was te spreken over de eerste dorpsdag in Oud-Verlaat. "Vanmiddag zijn we gaan fietsen en daarbij een aantal keer bijna omver gereden, maar het was toch een fijne tocht. We hebben ook interessante bedrijven bezocht, zoals Sierviskwekerij D. Verduijn. Het is bijzonder om te zien dat achter een ogenschijnlijk normaal pand een internationaal opererende onderne ming schuilgaat." De dorpsavond in Oud-Verlaat werd goed bezocht en veel inwoners wa ren naderhand positief gestemd. "Het is een goede zaak dat ze de bewoners bij een aantal zaken be trekken in plaats van alles van ho gerhand opleggen", reageerde een inwoonster. "We hopen allemaal dat er naar ons geluisterd wordt. Of dit ook daadwerkelijk gebeurt, kan ik moeilijk beoordelen, want overal staan groepjes mensen om de wet houders en de medewerkers van de gemeente heen en je kunt moeilijk horen wat er gezegd wordt." Ook over de fusiegemeente Zuidpias was de inwoonster te spreken. "Ik vind het wel prima zo. We hebben de afgelopen tijd met z'n allen naar de fusie toegeleefd, dus we zijn er nu al zo aan gewend, dat je er nauwelijks iets van merkt." Rotterdam - Met als thema 'Home is where the art is' vindt zondag 28 november om 14.00 uur de opening plaats van het cultuurhuis BTHECITY aan de Hoogstraat 34a. BTHECITY is een uitzonderlijk Eu ropees kunst- en cultuurproject, met als doelstelling het oeuvre van Nederlandse kunstenaars met een niet-westerse achtergrond, beter te profileren en duidelijker zichtbaar te maken voor een breed geïnteres seerd publiek. Op de openingsdag is vernieuwend en gevarieerd werk te bewonderen van Nederlandse kun stenaars met een Molukse achter grond, waaronder de Moordrechtse Marjolein Maitimu en de Nieuwer- kerker Bart Belonje. De expositie is te bezichtigen tot en met 11 januari. Voor meer informa tie: www.bthecity.com. Zuidpias - Werkgroep politiek St. VEDJ is woensdag 17 november op bezoek geweest bij Trots op Neder land. Het was de eerste keer dat po litici behalve vragen beantwoordden ook vragen stelden. Een van de uitkomsten van het ge sprek, is dat Trots op Nederland ook een trailer wil tijdens de VEDJ Dance Parade 2011. De SP staat dan niet meer alleen en de twee partijen kunnen dan samen een feestje bou wen. De volgende werkbespreking is op maandag 13 december. De jongeren gaan dan om de tafel met Christen- Unie/SGP. De fractie van Trots stelde vragen aan de jongeren. Zuidpias - Veilig Verkeer Nederland, afdeling Zuidpias gaat samen met politie Hollands-Midden bij scho len controleren op fietsverlichting en reflectie. De controles zijn op maandag 29 en dinsdag 30 novem ber en op donderdag 2 december. De politie zal op deze dagen niet alleen waarschuwen maar ook bonnen uit delen. Wie geen goede verlichting of reflectie heeft, kan een boete opge legd krijgen van 35 euro. Zuid plas - Wethouder Jan Verbeek verwacht binnen het budget voor het leer lingenvervoer te blijven, ondanks het faillissement van de vervoerder waarde gemeente zaken mee deed. Door Marlonneke Willemsen 'Door het faillissement zullen we meer moeten gaan betalen, aange zien het failliete bedrijf het goed koopste bij de aanbesteding was. Alle andere opties zijn daarom duurder. Hoeveel het precies gaat kosten, kunnen we nog niet zeggen, omdat het bij het leerlingenvervoer om een open-einde-regeling gaat. We weten van te voren niet hoeveel kinderen er gebruik van deze-rege ling zullen gaan maken. Elk moment kunnen we weer nieuwe kinderen bijkomen. Dit heeft er ook voor ge zorgd dat we de kosten ruim begroot hebben, waardoor de extra kosten waarschijnlijk binnen het budget kunnen worden opgevangen." De gemeente Zuidpias werd twee weken geleden geconfronteerd met het faillissement van het bedrijf dat het leerlingenvervoer in de gemeen te verzorgt, waardoor er niet meer aan de verplichtingen kon worden voldaan. De gemeente kwam met een in actie en zorgde voor een noodoplossing, zodat het vervoer gewoon door kon gaan en de kin deren geen last van de problemen zouden hebben. Inmiddels is er voor de rest van het jaar een overeenkomst met een nieuwe aanbieder gesloten. In 2011 zal het leerlingenvervoer opnieuw Europees worden aanbesteed. Vrijdag 26 november 20.00-22.00 uur Kunstles winterstilleven De Zespunt te Moordrecht Kosten voor deelname 17,50 euro Informatie en aanmelden: debo- rah@kunstles.nl Zaterdag 27 november 20.00 uur en zondag 28 novembdr 14.00 uur Overwintering op Nova Zembla. Muzikale vertelling anno nu Shantykoor Het Kraaiennest" Dorpshuis Swania Zevenhuizen Entree 10,- euro. Kaarten verkrijgbaar bij Fixet, Dorpsstraat 151 Zevenhuizen Zondag 28 november - 14.00 uur Optreden Vrouwenkoor De Merels Nieuwerkerkse pianist/zangcoach Jos Vlietstra De Kristal Nesselande Toegang vrijdag Elke woensdag - 20.00 uur Country/moderne muziek line dancing Rednecks Zuidpias Nijverheidscentrum 50 Zevenhuizen eerste keer gratis daarna 3,- per avond

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9