I You've got mail! Vierhonderd jaar brandweergeschiedenis van de dorpen in één boek Raad staat als eenheid achter Zuidplasontwikkeling Kamerlid stelt vragen over nieuwe wegen Zuidpias HART VAN HOLLAND ZUIDPtAS\ 1 DECEMBER 2010 Eerste en laatste brandweeravond Zuidpias ÜÜI Muziek info@scnz.nl 11 Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Honderdvijftig mails per dag zijn geen uitzondering. Na een paar maanden kan ik goed inschatten welke mails persoonlijk zijn en welke mails in een soort bulk aan de hele wereld zijn toegezonden. Die zijn het kaliber 'met hagel op een mug schieten'. Een per soonlijke mail is veel effectiever. Veel mensen denken dat Tweede Kamerleden een soort Verweg gistan zijn. Ongetwijfeld zullen ze er tussen zitten, de mensen die hun mail niet beantwoorden. Maar ik ken meer politici die dat wel doen, dan die het niet doen. Gelukkig maar. Zeker in deze tijd is het belangrijk om alle kanalen waarmee je communiceert goed bij te houden. Bij mij schiet er ze ker wel eens wat door. Niet gek, met mail, hyves, linkedin en twit ter. Maar meestal beantwoord ik alle vragen binnen één, hooguit twee weken. Omdat ik woord voerder Zorg ben, krijg ik veel mails van mensen die hun per soonlijke situatie aan 'de politiek' willen overbrengen. Zeker na een televisie-uitzending of een kran tenartikel waarin ik een stand punt heb ingenomen, komen er veel van deze mails binnen. Ik vind het fantastisch en bewon derenswaardig dat mensen die moeite willen nemen. Soms ont spint zich een hele mailwisseling waarbij ik met mensen brainstorm over oplossingen die er zijn als je de mogelijkheid hebt om dingen te veranderen. Een enkele keer zit er ook een mail bij die helemaal bol staat van de scheldwoorden en allerlei vreselijkheden. Ik kan me nauwelijks voorstellen dat mensen dat doen, aangezien je altijd traceerbaar bent. Laatst kregen we met veel Tweede Ka merleden tegelijk een mail die vol schuttingwoorden stond. Een van mijn collega's vond het wel een bijzondere naam die er in de mail stond en heeft via hyves een 15-jarige jongen gevonden die de mail verzonden bleek te hebben. Die keek wel even op zijn neus toen hij persoonlijk aangesproken werd op de scheldwoorden die hij had verzonden! Ik kan me bijna niet voorstellen hoe het er aan toe ging in het parlement voor het digitale tijd perk. Wij controleren met hon derdvijftig mensen de regering, waarbij wij zwaar in de minderheid zijn, kijkend naar de enorme aantallen beleidsamb tenaren die er op elk departement zitten. Daarom is het des te pret tiger dat wij heel veel post krij gen van organisaties en mensen die actief zijn op het beleidster rein waar je woordvoerder van bent. Informatievergaring is dus nog niet eens het probleem, maar de keuze van de informatie die je gaat bespreken of waar je vragen over gaat stellen des te meer! In ieder geval helpen de persoonlijke verhalen van mensen daar heel erg bij. Het lijkt immers vaak over cijfers te gaan, maar de mensen om wie het gaat zijn het belang rijkst. Leuk overigens: uit Zuid- plas krijg ik regelmatig mails van mensen met goede ideeën, reac ties, vragen of suggesties. Daar ben ik natuurlijk extra gevoelig voor (op mijn twitter zou ik nu een :-) erbij zetten!) Dus: Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl Vervolg van de voorpagina Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - "Vanavond willen we op een speciale manier aandacht besteden aan Brandweer Zuidpias, omdat deze over een paar weken niet meer bestaat." Voor brand weercommandant Ed Molenaar was het een aparte avond: zaterdag 27 november werd voor de eerste èn de laatste keer de jaarlijkse brand weeravond van het korps Zuidpias gehouden. Brandweer Zuidpias gaat in januari 2011 op in de re gionale brandweerorganisatie. Voor de speciale gelegenheid is een boek over de geschiedenis van de brand weer in de dorpen van Zuidpias uitgebracht. Het eerste exemplaar werd tijdens de brandweeravond uitgereikt aan burgemeester Gert- Jan Kats en auteur Adri den Boer. Brandweer Zuidpias heeft de afge lopen maanden een groot aantal veranderingen ondergaan, maar volgens Molenaar is hier op een prima manier mee omgegaan. "Alle aanpassingen in verband met de fusie waren een aanzienlijke klus, die in veel te korte tijd gedaan moest worden. Het was voor ons een drukke tijd waarbij we, naast hard werken, ook veel geleerd heb ben. Er is behoorlijk geïnvesteerd om de terecht verworven reputa tie van het korps hoog te houden. Voor de vrijwilligers zal er niet veel veranderen, alleen de naam op de salarisstrook. Voor anderen binnen onze organisatie is de toekomst nog onzeker en breekt een span nende tijd aan." Om stil te staan bij de geschiede nis van de brandweer in Zuidpias, werd aan historicus Adri den Boer gevraagd om een boek te schrijven over dit onderwerp. In het boek De brandweer van Zuidpias en haar voorgangers is vierhonderd jaar brandweerwerk in Moerkapelle, Moordrecht, Oud Verlaat, Nieuwer- kerk aan den IJssel en Zevenhuizen samengebracht. Naast historie, fei ten en foto s staan in het boek ook Zuidpias - De gemeenteraad van Zuidpias heeft op 23 november unaniem ingestemd met de continuering van de gemeenschappelijke regelingen Re gionale Ontwikkelorganisatie Zuidpias (ROZ) en de Grondbank. Ook staan de leden van de raad geheel achter de zienswijze, die de gemeente Zuidpias wil indienen over de twee regelingen. Wethouder Henk van der Torn: "Ik wil de raad bedanken dat men samen met het college en ambtenaren is opgetrok ken en dat er zo goed is samengewerkt. Dit toont een grote bestuurskracht." Door Marlonneke Willemsen Met de continuering van de ge meenschappelijke regelingen Regi onale Ontwikkelorganisatie Zuidpias (ROZ) en de Grondbank is weer een stap gezet in de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. Hiermee hebben alle betrokken partijen - de Provincie en de gemeenten Zuidpias, Waddinx- veen, Rotterdam en Gouda - aange geven in deze ontwikkeling te blij ven participeren. Veel raadsleden vonden de continu ering van de samenwerking belang rijk. Peter Molenaar (Christenunie/ SGP) zei verheugd te zijn met deze brede solidariteit en Claudia Wolff (D66) zei blij te zijn dat de risico's gedeeld worden met alle partijen, die vanaf het begin bij de ontwik keling van de Zuidplaspolder betrok ken zijn. Over de risico's zijn nog wel wat zorgen binnen de raad. Martien Zij derhand (GBZ) was van mening dat het rijk dient op te draaien voor de risico's en ook André Muller stelde hier een vraag ove.r. "Stel het gaat mis, wat gebeurt er dan?" Volgens Van der Torn loopt de gemeente geen onverantwoorde risico's. "Het risico blijft beperkt tot negen pro cent en dat is in de huidige situatie te overzien." De leden van de raad gaven nog wel aan dat het belangrijk is dat Zuid- De auteur en burgemeester krijgen de eerste exemplaren van het brand- weerboek uit handen van de commandant. interviews met actieve brandweer mensen en betrokkenen. Het boek is zeer rijk geïllustreerd met foto s door de eeuwen heen. Kats vond het bijzonder om op deze avond aanwezig te mogen zijn. "Ik ben bijzonder vereerd dat ik op deze avond bij jullie mag zijn. Jul lie zijn een goed georganiseerd brandweerkorps en daar wil ik mijn complimenten voor geven. Jullie be kleden een bijzondere positie in de gemeentelijke organisatie. Dat was zo, dat is zo en als het aan mij ligt, blijft dat zo. Jullie zijn en blijven onze brandweer, want wat zijn we als gemeente zonder mensen die midden in de nacht op pad gaan om brandhaarden te bestrijden." plas vasthoudt aan de eerder opge stelde uitgangspunten. Ed Diersman (PvdA): "We moeten de uitgangs punten van het ISP behouden en als we hier toch naar gaan kijken, moeten we dat doen vanuit de po sitie van Zuidpias en niet van onze partners." Net als Molenaar en Zijderhand, gaven Ginus Aalderink (WD) en Ferry van Wijnen (Trots) aan dat het belangrijk is om te bouwen aan de kernen en naar behoefte. An dere punten die genoemd werden, waren verantwoord afnemen van gronden, zorgvuldig omgaan met de Wet Voorkeursrecht Gemeenten (WVG), voldoende aandacht voor ondernemers en eerst bewegen dan bouwen. Net als wethouder van der Torn wa ren de raadsleden blij met de brede steun voor het voorstel. Van Wijnen: "Ik wil een compliment maken voor het feit dat we hier nu gezamenlijk als raad optreden." Aalderink ging nog een stapje verder: "Dit toont echt bestuurskracht. Als alles goed gaat, kan volgend jaar de eerste paal nog de grond in en dan heb ben we tien tot vijftien jaar gewon nen op Gouda en hun ontwikkeling van Westergouwe. Wie weet wat we met bestuurskracht~nog kunnen re aliseren. Misschien lijven we Gouda in de toekomst nog we! in en krijgen we zo Waddinxveen er ook nog bij." Zuidpias/Den Haag - WD Tweede Kamerlid Charlie Aptroot heeft schriftelijk vragen gesteld over aan te leggen provinciale wegen in de gemeente Zuid plas. Aptroot vraagt minister Melanie Schultz van Haegen (infrastructuur en milieu) over de nut en noodzaak van een aantal wegen langs de A12 tussen knooppunt Gouwe en Bleis wij k. Het kamerlid is bang dat door de aanleg van de wegen diverse nieuwe fileproblemen ontstaan. Hij denkt dat deze plannen geen oplossing bieden voor de verkeersproblemen in de regio. eerste keer gratis, daarna 3,- euro. Zaterdag 4 december-10.30 uur Fluiten van Sinterklaasliedjes door de blokfluitgroep van Janine de Jong Bibliotheek Zevenhuizen Elke woensdag - 20.00 uur Country/moderne muziek line dancing Rednecks Zuidpias Nijverheidscentrum 50, Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11