Klikker 1 r nag Advent- en kerstconcert Opbrengst collecte Dieren bescherming Er werd gebridged... Collecte Stichting Logeerplezier Koren kerstzangavond Schuim van schorseneren met geconfijte zalm 'X Lezing geschiedenis kerststallen HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 1 DECEMBER 2010 19 i i Zwaar gewonde na ongeval Muziek op schoot Kas onder rook Proeven? www.hartvanholland-online.nl/demondvol dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - Bij bridgeclub Zevenhuizen werd vorige week de vierde zitting in de tweede rond gespeeld. In de A-lijn werd gewonnen door Patricia Nie- wold en Marijke Stolker met 65,48%; tweede werden Wim en Marga Metse laar met 64.58% en op de derde plaats eindigden Guisy Hatenboer en Truus van Leeuwen met 57.74%. Moerkapelle - De Monumentcom missie van de Hervormde Gemeente te Moerkapelle organiseert voor woensdag 8 december om 20.00 uur een advent/kerstconcert in de Oude Dorpskerk aan de Dorpsstraat 15/17. Muzikale medewerking wordt ver leend door The Martin Mans For mation onder leiding van dirigent Martin Mans. Zij worden begeleid door Martin Mans op de vleugel en door het trompettistenduo Edith en Arjan Post. Dominee Van den Herik verzorgt de opening en de sluiting. Zaal open om 19.15 uur. Moerkapelle - Met als thema 'Komt allen te samen' wordt voor vrijdag 17 december om 19.30 uur een kerstzangavond georganiseerd in het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente. Medewerking wordt verleend door het Chr. Ge mengd koor Sursum Corda, door De toren van de Hervormde kerk. Opbrengst voor onderhoud toren Door sponsoring is de toegang vrij; wel wordt aan de uitgang een col lecte gehouden, waarvan de netto opbrengst wordt besteed aan het noodzakelijke jaarlijkse onderhouds werk aan de monumentale toren, zodat dit bouwwerk, uit 1662, er als een pronkstuk bij kan blijven staan. Giften zijn welkom op rekening 3750.94.938 ten name van 'Monu mentcommissie Moerkapelle'. Voor meer informatie: edbroer@hetnet.nl of 06-51786663. Chr.Gemengd koor Asaf, door Ou- derenkoor de Avondster, door Jon gerenkoor Nethanja en Jeugdkoor Asarela, alsmede door het Muziek- groepje onder leiding van Maarten van der Spek en door Hannah van der Spek-Hoogendoorn. ledereen is welkom. Zevenhuizen - De onlangs ge houden collecte van de Dierenbe scherming/stichting Dierentehuis Midden-Holland in de regio Gouda In de B-lijn wonnen Rik Berends en Geertje Wiggers met 61.61%, ge volgd door Tjeu en Gerry op 't Veld met 59.94% en Gerard van Bohee- men en Mieke van der Linden met 59.230/0. In de C lijn wonnen Bep Meijer en Riet Overgaag met 59.03%, op de tweede plaats eindigden An neke de Graaf en Agaath Ooster- Zevenhuizen - Magda Visser houdt zaterdag 18 december een lezing over 'De verbeelding van de kerst groep'. Zij doet dit vanaf 14.00 uur in de Vrijzinninge Kerk aan de Dorps straat 139. Kunstenaars hebben door de eeu wen het geboorteverhaal van Jezus op allerlei manieren afgebeeld. De kerstgroep, bestaande uit de kribbe met Jozef, Maria, herders en konin- Voor veel gezinnen is het vanzelf sprekend om het hele gezin op va kantie te gaan. Voor gezinnen met een gehandicapt kind is dit echter niet het geval. De aanpassingen die zij thuis nodig hebben zijn op een vakantieadres vaak niet voorhan den. Twee jaar geleden is Stichting Logeerplezier opgericht om te voor-r zien in de grote hulpvraag voor aan gepaste vakantiewoningen. heeft 21.234,32 opgebracht, waar van 1440,33 euro in Zevenhuizen. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. ling met 57.29% en derde werden Carla de Jong en Dirkje Vermaat met 56.94%. Na vier zittingen gaan Frits Lam- merts en Erik Mulder aan kop in de A-lijn met 57.90%. De B-lijn wordt aangevoerd door Tjeu en Gerry Op 't Veld met 56.56% en in de C-lijn staan Yvonne Versteeg en Joke Wie bes met 63.66% bovenaan. gen kent een lange geschiedenis. De oudst overgeleverde kerstgroep dateert uit de dertiende eeuw. Maar W>Var het ontstaan hiervan is het geboorteverhaal al afgebeeld op sarcofagen en fresco,Aös, in ivoorreliV'fs, handschriften en schil derijen. Het geheel wordt opgeluisterd met kerstliederen door het VPG koor uit Boskoop. Diverse bekende Nederlanders, zo als Ernst en Bobbie, steunen het werk van Stichting Logeerplezier en hebben hun naam aan de stichting verbonden. Mocht men in de collec teweek de collectant missen, dan is een gift welkom op giro rekening nummer 4519901. Voor meer informatie: www.logeerplezier.nl. Moerkapelle - Een 75-jarige au tomobilist uit Bodegraven is don derdag 25 november met spoed- transport overgebracht naar het Westeinde ziekenhuis in Den Haag na een eenzijdig verkeersongeval. De Bodegraver haalde even na 5.30 uur op de Bredeweg een andere automobilist in, maar kwam in botsing met een oplegger die op de andere weghelft geparkeerd stond. De auto van de Bodegraver begon na de aanrijding te tollen waarna de bestuurder bekneld kwam te zitten. Nadat hij uit zijn voertuig was gehaald door de brandweer werd hij met zware verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. De bestuurder van een vrachtwa gen had kort voor de aanrijding zijn oplegger op de Bredeweg losgekoppeld waarna hij met de vrachtwagen naar een bedrijf in de buurt was gereden. De bestuurder is meegenomen naar het bureau waar hij is gehoord. De Bredeweg is enkele uren volledig afgesloten geweest voor het verkeer. De poli tie doet verder onderzoek naar het ongeval. Zevenhuizen - Baby's, dreumesen en peuters én hun ouders genie ten van samen muziek maken. Dat werd weer eens duidelijk bij het afronden van de activiteit Muziek op schoot. Docent Margré van Ge stel: "Met drie volle groepen was dit najaar weer een feest om met de allerkleinsten en muziek aan het werk te gaan. De liedjes worden veel herhaald zodat zowel kinderen als ouders ze thuis ook nog kun nen gebruiken. Er wordt gezongen, gedanst en op kleine instrumenten gespeeld." Voor de volgende muziek-op- schootcursus die op 18 januari start zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. Voor meer informatie en aanmel den: www.dezevenmuzen.nl. Moerkapelle - Brandweerlieden in Zevenhuizen rukten dinsdag 23 no vember naar een kas aan de Mid delweg omdat er een brandgerucht was. Ter plaatse bleek een kas van vierduizend vierkante meter onder rook te staan. Na een kort onder zoek bleek een verwarmingslamp op een stuk templex gevallen te zijn en dat was gaan smeulen. De brandweer ventileerde kort waarna de kas weer veilig werd verklaard. y 1 L w» "ini i 'ifi. Ernst en Bobbie ondersteunen Stichting Logeerplezier. Zevenhuizen-Moerkapelle - Stichting Logeerplezier houdt van maandag i3 tot en met donderdag 23 december haar jaarlijkse collecte. De opbrengst is bestemd voor het bieden van vakantiehuisvesting en logeeropvang aan ge handicapte kinderen en hun familie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19