Podocentrum Everfit gaat door MEtF Interieur sluit op het Goudmos haar deuren Interessant aanbod van Artison: inruil van oud goud nü extra aantrekkelijk musct,xar system HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 1 DECEMBER 2010 21 #1aïW: Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Nieuwerkerk aan den IJssel - Na ruim twaalf jaar gaat Podocentrum Everfit weer door op de plek waar het allemaal begonnen is; het Goudmos in Nieu werkerk. In 1994 begon Cees van der Meijden hier met zijn podologiepraktijk, maar deze werd al snel overgebracht naar de Dorpsstraat, waar de praktijk werd gecombineerd met schoenwinkel. Door recente ontwikkelingen in de podologie heeft Van der Meijden besloten om zich weer volledig op deze dis cipline te gaan richten. Hiervoor heeft hij het pand verbouwd tot een mo derne en professionele praktijk. Door Marlonneke Willemsen In de podologie is volgens Van der Meijden de afgelopen jaren veel gebeurd. "We zijn nu HBO gecer tificeerd en staan rechtstreeks in verbinding met de meeste zorg verzekeringen. Dit is allemaal in gang gezet door de oprichting van de Stichting Loop, ongeveer tien jaar geleden. Deze stichting zet zich in voor podologen en heeft er onder andere voor gezorgd dat er veel studie is gedaan. De stich ting brengt ook controlebezoeken aan praktijken om te kijken of alles volgens vastgestelde protocollen gebeurt. Mocht de kwaliteit van de praktijk niet hoog genoeg zijn, moet dit worden aangepast, anders moet de desbetreffende podoloog de stichting verlaten. Hierdoor is de kwaliteit de afgelopen jaren sterk verbeterd." Ook voor de patiënten is er veel veranderd. Zo is de ouderwetse steunzeul volgens Van der Meijden bijna helemaal verdwenen. "Stalen steunzolen worden bijna niet meer gemaakt en dat geldt ook voor de oude dikke kurken zolen. We hebben het nu ook over therapiezooltjes in plaats van steunzolen. De zooltjes moeten de spieren activeren en er voor zorgen dat de voet weer in de goede stand komt ,dit heeft dan weer tot gevolg dat de klachten verdwijnen. We gebruiken hiervoor veel dunnere materialen waar door de zolen ook veel makkelijker in verschillende schoenen gedra gen kunnen worden. Bij het eerste consult kijken we wat de klachten zijn vragen of de patiënt diabeet is en of reumatische aandoeningen heeft en aan de hand van al deze gegevens maken we een behandel plan,waarbij ook kijken wat voor zolen type zolen bij de patiënt past. De patiënt moet zich ook happy voelen met aangeboden zolen." Van der Meijden weet uit ervaring dat de podoloog veel voor mensen kan betekenen, bij verschillende soorten klachten. "Veel problemen ontstaan vanuit de voeten. We behandelen dan ook niet alleen voetklachten, maar ook problemen met de knie, heup, rug en enkel. De klachten zijn vaak een ondergeschoven kindje, want het zijn je voeten maar, maar mensen realiseren zich niet dat dit de basis van je lichaam is. Je staat immers op je voeten en als daar iets niet goed is, werkt dat door in de rest van je lijf." Fred Zweere (links) en Mark Huisman: 'We blijven aanspreekpunt voor MEtF-klanten. Zevenhuizen - Met ingang van 1 januari houdt MEtF Interieur op te be staan. Het bedrijf, nu nog gevestigd op het Nijverheidscentrum, sluit dan haar deuren. De reden is simpel verklaarbaar: de ideeën van eigenaren Mark Huisman en Fred Zweere over de toekomst van hun gezamenlijk bedrijf, liggen niet meer op één lijn. Klanten die in de afgelopen jaren ge bruik maakten van de dienstverlening van MEtF hoeven overigens niet in te zitten over service in de komende jaren: Mark Huisman blijft zeker in de branche werkzaam en voor Fred Zweere is dit nog niet helemaal duide lijk. Hij heeft nog geen vastomlijnde plannen voor zijn verdere loopbaan. Beiden blijven een aanspreekpunt voor MEtF-klanten, ook in 2011. Zowel Fred als Mark vindt het belangrijk dat klanten van henzelf horen dat hun bedrijf gaat stoppen. Fred Zweere: "Wij hebben dit werk altijd met veel plezier gedaan en zijn de klanten die vertrouwen in ons hadden, ook veel dank verschuldigd." Door Karin Jongkind (TekstUeel) Bijna tien jaar MEtF Interieur werd in april 2001 opgericht. Fred Zweere had erva ring in de branche en Mark Huis man wilde graag alle ins en outs van het interieurvak leren. Ze gingen samen vol enthousiasme van start en wisten in korte tijd hun naam te vestigen in de regio. Zweere: "Op dat succes kunnen we zeker trots zijn. We hebben de zaak van nul af aan opgebouwd en in de kleine tien jaar van ons bestaan, hebben we veel klanten van dienst van Artison weinig rechtstreeks contact met particulieren. Maar Artison heeft nu een interessant aanbod voor particuliere klanten. Metha: "Vanwege de hoge goud prijs is het inwisselen van goud erg aantrekkelijk. Dat kan in ruil voor contant geld, maar wij kunnen ook nieuwe sieraden van dit 'oude' goud maken. Veel mensen vinden het bijvoorbeeld geweldig om een blijvende herinnering te hebben van een erfstuk. Van een oud gou den polshorloge maken wij dan rin- kunnen zijn met nieuwe vloerbe dekking, gordijnen of zonwering. Mark en ik hebben altijd met veel plezier gewerkt om een zo goed mogelijke service te verlenen." Mark Huisman bevestigt dit direct: "MEtF Interieur heeft altijd bekend gestaan als een betrouwbare part ner, die de wensen van de klant wist te vertalen in een goede in terieurinrichting. Klantvriendelijk heid en goede service waren het handelsmerk van MEtF. De meeste klanten zullen dit ook beamen: ze weten dat wij onze afspraken na komen." gen of oorbellen, zodat meerdere erfgenamen profijt hebben van één juweel. Dit is zomaar een voorbeeld, want de mogelijkheden zijn legio. Op onze website www.artison.nl laten we zien wat we allemaal kun nen, maar voor meer informatie kunnen mensen ook altijd even te lefonisch contact opnemen (0180- 633272) of mailen (artison@pla- net.nl). Uw kostbaarheden zijn bij ons in deskundige, maar vooral ook in veilige handen." Waddinxveen/Zevenhuizen - Goud- en zilversmederij Artison timmert al de cennia lang aan de weg. Hans en Metha Simons zijn de trotse eigenaren en geven graag een kijkje in de keuken van hun bedrijf. Metha: "Ik heb het bedrijf in 1932 van mijn vader overgenomen. Hij was zelf ook de 'troonopvolger' van zijn vader en inmiddels kondigt de vierde generatie zich aan. Hiermee is wel duidelijk dat Artison een vertrouwd adres is. Wij kunnen bogen op veel ervaring en vakmanschap en we hebben een hecht team medewerkers. Het personeelsverloop is zeer laag. In 1990 zijn wij vanuit Rotterdam verhuisd naar onze huidige locatie en alle medewerkers zijn gebleven. Door Karin Jongkind (TekstUeel) Innovatie Metha legt uit dat goud- en zilver smeden specialistisch werk is waar een gedegen goudsmidopleiding (Schoonhoven) voor vereist is. "Onze opdrachtgevers zijn juweliersbedrij- ven uit het hele land, waarvoor wij dagelijks vele opdrachten voor ont werp en reparatie uitvoeren. In ons atelier aan de Bredeweg 136 (op de grens van Zevenhuizen en Wad- dinxveen) zijn zes gediplomeerde goudsmeden werkzaam. Zij werken met moderne apparatuur en vol gens innovatieve werkmethoden. Een goed voorbeeld hiervan is de geavanceerde lasertechniek. Laser- lassen is nauwkeuriger dan solderen en je kunt er vrij gemakkelijk deli cate sieraden mee bewerken en op moeilijk bereikbare plekjes van een sieraad komen." Aantrekkelijk aanbod Normaal hebben de medewerkers

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21