Beautysalon en badhuis in Meander Contact met overledenen tijdens paranormale avond Kerstmarkt Korenaer Op de foto met Sint en Piet Borstvoedingscursus Limonadeconcert: kinderen voor kinderen Kaarsjesavond Oude Dorp HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 1 DECEMBER 2010 29 heidsbehandeling. Men kan er te vens terecht voor de aankoop van diverse schoonheidsproducten. Alle behandelingen en het gebruik van de sauna's worden uitgevoerd en begeleid door gediplomeerd schoon heidsspecialiste Lizette Thorenaar. Voor meer informatie of een af spraak maken: 06-45238963. Nieuwerkerk aan den IJssel - Woon zorgcentrum de Meander aan de J.A. Beijerinkstraat beschikt over een badhuis, waarin sauna's en een whirlpool zijn ondergebracht. en kerstbrood- De stemming wordt verhoogd door het optreden van het cliVJntenkoor Korensnaertjes, dat kerstliedjes zal zingen. Daarnaast verzorgen-.+de leerlingen van de Nieuwerkerkse Muziekschool Lex van Vianen (gi taar) en Senny Vegter (zang) een optreden. Clara Snel: "Ik voel me prettiger in kleine zaaltjes zoals deze." Beautysalon Bij Schoonheidssalon Elize, geves tigd in de Meander, kan men een afspraak maken voor een schoon- Nieuwerkerk aan den IJssel - In Dagcentrum Korenaer bij Korenmo len Windlust aan het Kortenoord wordt donderdag 16 december de traditionele kerstmarkt gehouden. Diverse kraampjes verkopen tussen 19.00 uur en 21.00 uur uiteenlo pende kerstartikelen. Verder zijn er kerstproducten zoals kerstkransen Nieuwerkerk aan den IJssel - Een tafel vol sieraden en foto's van over leden dierbaren speelden woensdagavond 24 november de hoofd rol in de Con Musica zaal aan het sportpark Dorrestein. Daar werd een paranormale avond gehouden onder leiding van een medium. Door Erwin van 't Hof Deelnemers aan de avond konden via voorwerpen en afbeeldingen contact opnemen met een over leden dierbare. "Ik zie een man met een zakdoek met knopen op zijn hoofd", zegt medium Clara Snel tegen een oudere vrouw in het publiek. Het is muisstil in de zaal, de aanwezigen luisteren aan dachtig mee. "Hij had veel humor, maar kon ook erg serieus zijn." Mevrouw reageert blij verrast. "Dat moet mijn vader zijn." Het medium sluit haar ogen en lijkt geconcentreerd naar iets te luis teren. "Uw vader zegt dat hij één is geworden met zijn vrouw, dat hij gelukkig is." De vrouw is zicht baar geëmotioneerd. Ik sta he lemaal perplex", zegt ze zachtjes. De avond werd georganiseerd door stichting Voor En Door Jongeren. "We hebben een volle zaal van avond", reageert Melissa van Gel deren van de stichting. De avond telde rond de veertig bezoekers, veelal mensen die al eerder een paragnost bezochten. Het aantal jongeren in de zaal was echter op één hand te tellen. "Er heerst toch een soort taboe op dit soort avon den. Jongeren geloven het vaak niet, ze vinden het maar onzin. Ik denk dat dit komt doordat zij over het algemeen nog niet zo vaak met de dood zijn geconfronteerd als oudere mensen." Bij een vorige bijeenkomst werd voor de deur ge protesteerd "Een aantal leden van de kerkelijke gemeenschap vond dit soort avonden het werk van de dui vel. Zij vielen de bezoekers lastig. Ik ben toen heel boos geworden en heb ze weggestuurd", zegt Van Gel deren fel. Medium Clara Snel had als kind al het idee dat ze een gave had. "Ik hoorde toen al stemmen tegen mij praten", aldus Snel. "Toen ik veertig was heeft een verdrietige gebeur tenis mij ertoe aangezet om mijn gave met anderen te delen." Snel wil zich niet laten vergelijken met het tv-medium Char. "Zij zoekt het grote publiek op, dat is niet hoe ik werk. Ik voel me prettiger in kleine zaaltjes zoals deze." Ondanks de kleine locatie kwam niet iedereen aan de beurt. "Ik weet nooit wat er op een avond gaat gebeuren. Soms krijg ik heel veel binnen uit de geestenwereld, een andere keer blijft het stil. Het kan daarom voor komen dat iemand niet aan bod komt." Stichting Voor En Door Jongeren houdt één keer per maand een pa ranormale bijeenkomst. De volgen de avond vindt plaats op 29 decem ber. Aanmelden vooraf is verplicht. Dit kan via info.vedj@gmail.com of 06-14606126. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sinter klaas en een aantal Zwarte Pieten brachten zaterdag 27 november een bezoek aan winkelcentrum Reiger hof. De Sint en de pieten zijn die dag met heel veel kinderen op de foto gegaan. Komende zaterdag, 4 december, brengt Sinterklaas tussen 11.00 en 15.00 uur wederom een bezoek aan het winkelcentrum. De winkeliersvereniging steunt ieder jaar het goede doel waar de Sinter klaascentrale geld voor ingezameld. Dit jaar gaat de opbrengst van de actie naar een schoolhulpprojeet in Suriname. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de cember start een borstvoedingscur sus gehouden van borstvoedings organisatie LLL. Aanstaande- en voedende moeders kunnen zich hier voor aanmelden. De data van de cursus zijn 7 en 21 december en 4 januari. Thema's die aan de orde komen zijn: problemen herkennen en oplossen, borstvoe ding in de kraamtijd, borstvoeding en werken, stoppen met borstvoe ding. Ook is er gelegenheid om vra gen te stellen. De cursus word gehouden aan de Schoolstraat 17 en begint om 20.00 uur. Partner en baby zijn ook wel kom. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-318556 of lll-nieuwer- kerkaandenijssel@lalecheleague.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De winkeliers en ondernemers van het Oude Dorp organiseren in de toe passelijk verlichte Dorpsstraat voor vrijdag 17 december van 18.30 tot 21.30 uur een 'Kaarsjesmarkt'. Mu zikale medewerking wordt verleend door de Nieuwerkerkse Muziek school. Voor kinderen zijn er diverse activiteiten, waaronder een groot 'winters' springkussen en de win keliers hebben diverse presentaties en aanbiedingen voor het publiek in petto. In de diverse partytenten kan men genieten van glühwein, warme chocolademelk en stroopwafels, terwijl een klassieke autobus dienst doet als poffertjeskraam. Voor meer informatie: 06-51139977. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaarlijkse Limonadeconcert werd woensdag 24 november gehouden in de Nieuwerkerkse Muziekschool. Het thema was 'kinderen voor kinderen'. Deze formule was een groot succes, gezien het grote aantal kinderen op het podium en in de zaal. Naast di verse instrumentalisten en het kin derorkest Piccola Musica, onder lei ding van Monique van Leeuwen trad als afsluiting van een korte cursus kinderkoor op de brede school, het BRAinS-kinderkoor op. Het uit veer tig kinderen bestaande kinderkoor heeft onder leiding van Corry de Klepper in korte tijd een groot reper toire aan kinderliedjes opgebouwd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29