Voetballers van vv Nieuwerkerk sparen bij C1000 PBII middagconcert in 't Blok Actief bezig zijn in Meander Nieuwerkerkse exposeert in Den Kaag Uitstekend resultaat voor Nieuwerkerk 1 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 1 DECEMBER 2010 31 246 "l>v Jimmy Oosterom Kidsdisco in 't Blok Internetcafé in Meander Workshop mediteren en schrijven Paranormale avond Lekkage Bermweg Iets te vieren? Bewegen Recreatief Jeu de Boules Nieuwerkerk aan den IJssel - Naast plaatjes van Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart, kun je binnenkort ook voetbalplaatjes sparen van Stefan, Thijs, Jordi, Robin en alle andere voetballers van voetbalvereniging Nieuwerkerk. Samen met Cl000 Kraan zijn er meer dan negenhonderd verschillende plaat jes gemaakt, die de komende weken verkrijgbaar zijn bij de supermarkt. Bij elke tien euro aan boodschappen krijg je een pakje plaatjes en er is ook een speciaal verzamelboek gemaakt, dat bij C1000 verkrijgbaar is. "ledereen van de voetbal gaat hier boodschappen doen." Door Marlonneke Willemsen Eigenaar Corné Kraan werd door de voetbalvereniging benaderd over de plaatjes en hij vond het gelijk een leuk idee. "De voetbalvereniging geeft gevraagd of ik mee wilde doen en het leek me een leuke actie. Op de plaatjes staan alle spelende leden van de club. De jeugdspelertjes staan allemaal individueel op de foto, net als de spelers van het eerste. Van de andere teams zijn groepsfoto's ge maakt en er zijn ook plaatjes van de commissieleden en de ereleden van de club. In totaal zijn er 913 ver schillende plaatjes. We verwachten heel veel belangstelling voor de ac tie, met veel drukte voor de winkel van kinderen, die om plaatjes vra gen en in de winkel van ouders, die boodschappen komen doen." Kunstenaars zeggen vaak, dat de mens centraal staat in hun werk. De samensteller van de expositie 'ecce homo', beeldend kunstenaar Bill Bogaarts, heeft onderzocht bij wie dit daadwerkelijk het geval is en selecteerde zeven kunstenaars die tezamen een goed beeld geven van de mens, zowel in zijn uiterlijke ver schijning als in zijn diepste wezen. Wat de kunstenaars gemeen hebben is het hanteren van stereotiepen om uitdrukking te geven aan hun visie op de mens. Op de tentoonstelling Jimmy Oosterom tekent voor plaatje 246. Een van de voetballers, waar ie dereen straks een plaatje van kan sparen, is Stefan van Diest, een van is de mens te zien zijn als onderdeel van de massa, als het beeld dat de media ons aanreikt, als individu, als zijnde psychologisch verstrikt in zichzelf, als tijdloos wezen en als mythisch wezen. De schilderijen van Sundström tonen de gedroomde mens. De opening van de tentoon stelling vindt plaats om 17.00 uur; de tentoonstelling loopt tot en met dinsdag 28 december. Voor meer informatie: www.haagse- kunstkring.nl of www.zweedsekunst. nl. de spelers van C1. Hij vindt het een leuke actie. "Ik heb zelf plaatjes van de eredivisie gespaard, maar nu kan ik mijn eigen team bij elkaar krij gen." Ook Thijs, Jordi en Robin, van respectievelijk E3, D9 en E5 vinden het een leuke actie. Ze willen vooral hun eigen team bij elkaar sparen, maar vinden het ook eem slimme actie van C1000. "Het is een goed idee, want nu gaat iedereen van de Nieuwerkerk aan den IJssel - Ook haar 2e wedstrijd om het Verenin- gings kampioenschap heeft het eerste team van JBC Nieuwerkerk winnend afgesloten. In het boulo drome van Vlaardingen werd net als de eerste wedstrijd, uitstekend gewonnen. Tegenstander Les Boulis- tes 1 uit Gorinchem werd resoluut aangepakt. In de eerste ronde van de drie speelrondes werd direct de toon gezet. De equipes Brokling, Brokling, Bak ker en Troost, v.d. Berg en Zwang voetbal hier boodschappen doen." De actie loopt van 29 november tot en met 22 januari. Klanten krijgen bij elke tien euro aan boodschappen een pakje met zeven plaatjes. Daar naast zijn er elke week speciale aan biedingen, waarbij een extra pakje weggegeven wordt. Bij C1000 Kraan is een bijpassend boek verkrijgbaar, waaralle plaatjes ingeplakt kunnen worden. Het boek kost 4,95. wonnen de eerste partijen met 13 - 3 en 13 - 9. In de tweede ronde doublettes werd het even spannend door twee verlies partijen. Met een stand van 3-3 kon de werd de laatste ronde worden gespeeld. In deze beslissende ronde maakten de Nieuwerkerkers korte metten met hun tegenstanders beide partijen werden met 13-1 gewonnen. Met een eindstand van 5 - 2 en een saldo van 36 punten een uitstekend resultaat. Na deze winst gaat Nieu werkerk aan kop in haar poule. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt voor vrijdag 10 decem ber om 19.00 uur een Kidsdisco ge organiseerd voor leerlingen van de basisschool. Lekker dansen en spel letjes doen! Het feest wordt bege leid door ouders en vrijwilligers en er wordt geen energydrink ge schonken. De dj van het huis zorgt voor de muziek. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorg centrum de Meander beschikt over een computerruimte; het Internet café. Op maandagochtend, woens dagmiddag en op vrijdag de hele dag zijn er vrijwilligers aanwezig om belangstellenden wegwijs te maken op de computer. Wie wel zelfstandig op de computer kan werken, kan ook op andere tijdstip pen het internetcafé bezoeken. De Meander heeft diverse aanpassin gen aangebracht zodat ook mensen met een handicap van de compu ters gebruik kunnen maken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Edith Bosma verzorgt op dinsdag 7 de cember van 19.45 tot 22.15 uur én op woensdag 15 december van 9.00 tot 11.30 uur een workshop waar men de bijzondere combina tie van mediteren en schrijven kan uitproberen. De workshop vindt plaats op het adres Veldewater 27. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Meer informa tie en aanmelden: 06-24629573 of edithbosma@bewustnaarbalans.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor woens dag 29 december om 20.00 uur een paranormale avond met Trevor en Corrie Burgoyne. Zij doen helder ziende waarnemingen via foto's of aan de hand van voorwerpen van overleden dierbaren. De avond vindt plaats in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieu werkerk. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie en aanmel den (verplicht): info.vedj@gmail. com of telefoon 06-14606126. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard heeft woensdag 24 en donderdag 25 november het lek in de kade langs de Bermweg gedicht. Het lek was vermoedelijk ontstaan door muskusratten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het restaurant van Woonzorgcentrum de Meander is ook toegankelijk voor omwonenden. Hier kan men 'uit eten' voor een betaalbare prijs. Wie iets te vieren heeft kan gebruik maken van de mogelijkheden van het restaurant. Voor meer informatie: 0180- 441500 of aan de receptie aan de Boslaan 1. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede editie van Progfrog staat zondag 12 december op de agenda van jongerencentrum 't Blok. De uit de Haagse regio komende band PBII treedt op, leden waren zo'n beetje de grondleggers van het symfonische rocktapijt in Ne derland. Inmiddels heeft de band een flinke muzikale koerswijziging ingezet, mede door de komst van het bassist Harry den Hartog. Met zijn inbreng en met toetsenist Mi chel van Wassem als leadzanger is de band de weg ingeslagen van de moderne progressieve rock. Het optreden begint om 15.00 uur, de zaal is open om 14.00 uur. De toegang bedraagt 10,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Woonzorgcentrum de Meander worden voor de maand december diverse activiteiten georganiseerd voor alle 55-plussers uit Nieuwerkerk. Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal werken van de, uit Zwe den afkomstige, Birgitta Sundström Jansdotter is vanaf zaterdag 4 december te zien op de thematentoonstelling 'ecce homo' in de Haagse Kunstkring aan de Denneweg 64 te Den Haag. Onder leiding van fysiotherapeut Rob Schonk kan-men op de maandag van 14.00 tot 14.45 uur bewegings- lessen volgen om de conditie op peil te brengen of te houden. Liefheb bers van het zitdansen, bewegen op muziek vanuit de stoel, zijn wel kom op donderdag 30 december om 14.00 uur. Elke maandag wordt het Bruin Café vanaf 14.00 uur omgedoopt tot Café Roezemoes, een ontmoetingspunt voor bewoners van de Meander en omwonenden. Op 6 en 27 december is er geen Café Roezemoes. De biljartclub komt bijeen op maan dag en woensdag om 14.00 uur, en op vrijdag om 19.00 uur. Het biljart staat in het Bruin Café. Men kan spelen op genoemde tijdstippen, of zelf een groepje vormen voor het spelen op een ander moment. Bingo spelen kan op donderdag 9 december om 14.00 uur. Elke dinsdag kan men om 14.00 uur klaverjassen in het restaurant en op woensdag kan er vanaf 14.00 uur gezongen worden. Het zanguurtje van 15 december staat in het teken van kerst. Creatief Op dinsdag 14 december kan men om 14.00 uur een kerstbloemstukje maken en op donderdag 16 decem ber staat een aantal vrijwilligers om 14.00 uur klaar voor het begeleiden van diverse creatieve activiteiten op het gebied van kerst. Vera Maguire verzorgt elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, in samen werking met de Anbo, een cursus keramiek. Aanmelden kan via 0180- 321633. Voor meer informatie en aanmelden voor de diverse activiteiten: 0180-441500 of aan de receptie aan de Boslaan 1.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31