I NAAP> Van 25nQveniöer t/m 5 december wö: de Haij £^van derVVende advocaten 't Blok krijgt CJG inlooppunt jongeren Echtpaar De Geus beste buren «a Bremmer Thuis in de regio. Lederwaren en Reisartikelen v.d. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Alle topmerken lederwaren en reisartikelen o.a.: Knirps - Claudio Ferrici Esprit - the Bridge - Kipling Laimböck - Samsonite Oilily - Converse Castelijn Beerens Eastpack - etc. cmjdd foto lifffTLMiUUUUi 'Bij aankoop vanaf €20,- ëzn speculaaspop* Bij aankoop vanaf €50,- een loteramandelstaaf* Bij aankoop vanaf €80,- <*nèoteramandedetter verbouwen om te wonen zoals dat wilt HART VAN HOLLAND REGIO I 1 DECEMBER 2010 Petitie bibliotheken 19 ven' Passage 216 - Waddinxveen Tel. (0182) 63 34 77 Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzienere, dus kwaliteit op de eerste plaats. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633390 of 06-51610493 Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.00 12.30 13.30 - 18.00 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur, donderdag koopavond 19.00 - 21.00 uur 'Geldt n •opaanbiocSngoo. BOUWBEDRIJF (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste CJG (Centrum voor Jeugd en Gezin) inlooppunt in de gemeente Zuidpias wordt woensdag 8 decem ber om 16.00 uur feestelijk geopend. Jongerencentrum 't Blok heeft de primeur. Wethouder Jan Verbeek zal de officiële openingshandeling op een ludieke wijze verrichten in het bijzijn van genodigden. In 2011 zullen er in alle dorpen van de gemeente Zuidpias CJG locaties open gaan. Dan kan iedere inwoner uit Zuidpias met vragen over op voeden en opgroeien in het eigen dorp terecht. Het inlooppunt is voor jongeren van twaalf tot 23 jaar. Zij kunnen drie dagdelen per week te recht met vragen: op woensdag tot en met vrijdag van 14.00 uur tot 18.00 uur. De medewerker van het Jongereninformatiepunt (Jip) en de jongerenwerkers van het 1 op 1 tra ject draaien dan inloopspreekuren. 1 op 1 is een methodiek die gericht is op het voorkomen van serieuze Regio - Bibliotheek De Groene Venen plaatst uit solidariteit met bibliothe ken die flink moeten snijden in de problemen bij jongeren, door hen een individueel begeleidingstraject aan te bieden. Met ingang van 1 januari 2011 wordt 1 op 1 voor heel Zuidpias ondergebracht bij stich ting Jeugdwerk Zuidpias. Daarnaast komt er een aparte CJG-website voor jongeren van 12 tot 23 jaar, via de uitbreiding van de Nieuwer- kerkse jongerensite Jinky naar heel Zuidpias. Elke gemeente moet eind volgend jaar beschikken over een Centrum voor Jeugd en Gezin, le dereen met kleine en grote vragen over opvoeden en opgroeien kan bij het CJG terecht. Bij zwaardere problemen coördineert het CJG de zorg of verwijst door naar gespeci aliseerde hulp. Het CJG is er voor baby's/kinderen, jongerert tot 23 jaar, ouders en ver zorgers, maar ook voor toekomstige ouders en alle mensen die (profes sioneel of vrijwillig) werken met kinderen, met jongeren of met ou ders en verzorgers. dienstverlening de link naar een lan delijke petitie tegen bezuinigingen op de site. Het gaat om het snijden in subsidies voor het openbaar bibli otheekwerk door lokale gemeenten. Er bestaat zeker nog saamhorigheid in de wijkhet echtpaar De Geus is daar een goed voorbeeld van. De winnaars kregen een trofee mee naar huis. Het echtpaar reageerde bescheiden op de prijs, "leder ander had hetzelfde gedaan. Het is niet meer dan normaal dat je dit voor je medemens over hebt", zegt Hans. "De verkiezing is een goed initiatief. Het is belangrijk dat er een band is met de mensen waar je bij in de buurt woont. Op deze manier wordt en te controleren of hij iets nodig had", aldus het oordeel van de jury. Het was de derde keer dat de verkie zing tot beste buur werd gehouden. "We krijgen elk jaar veel aanmeldin gen", zegt Els de Groot, penning meester van de HWZM. De stichting riep de verkiezing in het leven om te laten zien dat er nog samenhorig heid in een wijk kan bestaan. "Alle nominaties zijn stuk voor stuk hart verwarmende verhalen. Hier kunnen veel mensen nog iets van leren." Volgend jaar vindt er weer een beste buur verkiezing plaats. "Toen we ermee begonnen, hadden we nooit verwacht dat er zulke mooie verha len uit de buurt zouden komen. Dit willen wij nog jaren blijven doen", aldus De Groot. Wij, als klein bedrijf, staan garant voor een mooie, maar ook betaalbare tuin, die geheel op üw wensen is afgestemd. Waddinxveen -Elans en Agathe de Geus uit de Maurtislaan zijn zaterdag 27 november door stichting Eluurdersbelangenorganisatie Waddinxveen/Ze- venhuizen-Moerkapelle (HWZM) verkozen tot beste buren van 2010. De win naars werden dooreen jury verkozen uit inzendingen van buurtbewoners. Door Erwin van 't Hof Het echtpaar werd genomineerd door Ben de Gier, de winnaar van de vorige editie van de beste buur ver kiezing. Hans en Agathe troffen De Gier begin dit jaar in zieke toestand aan in zijn woning. Hierop belden zij het alarmnummer. "Eerst wilde hij niet dat we een dokter belden. We zijn blij dat we het toch hebben ge daan, anders was hij er waarschijn lijk niet meer geweest", zegt Agathe. De Gier lag ruim zeven maanden in het ziekenhuis. Hans en Agathe be zochten hem drie keer per week en hielden zijn huis schoon. "Het was een emotionele tijd", aldus Hans. dit nog een keer extra benadrukt." Agathe weet al een plekje voor de trofee. "Ik ga hem bovenop de tele visie zetten, zodat we er altijd naar kunnen kijken." Steun De tweede plaats is voor Jannie Vos uit de Johannes Postlaan in Wad dinxveen. Zij werd door diverse bu ren voorgedragen omdat ze een gro te steun was in de laatste maanden van het leven van Jan Buitenen. Het juryrapport prees haar uitvoerig. "Zij stond dag en nacht voor hem klaar om hem zijn medicijnen te geven

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3