GiMMeTHaLiGHT Eindpresentatie muziekworkshops BRAINS BREIDT UIT MET BRAINS XL SEE IN '11ILOK CD-OPNAME EYES CAN'T Een verfrissende blik MEER BLAUW IN HET BOS ®@©(fi)8(ë)ë)@ëW®(ïï)(o) fë(P®@§ëW®(n)(a) Clubavond in t Blok 42 HART VAN HOLLAND PEPTALK 1 DECEMBER 2010 Door Pepijn de Groot Soms heb Ik een hekel aan mezelf. Geen volhardende hekel, als ik narigheid op de radar krijg dan ben ik mentaal gezien wel een Mr. Muscle. Wat ik soms aan mezelf hekel is dat ik me als een zuurpruim kan gedragen. Afgeven op mensen die niet werken en alles van pappie en mammie krijgen, afgeven op medestudenten journalistiek die zeiken dat de opleiding zo slecht is (het liefst in GeenStijljargon) en op mensen die leven van een studiefinanciering. Dis claimer: ik krijg ook nog heel veel van mijn ouders en ik ben hoogstwaarschijnlijk niet nobel genoeg om studiefinanciering te weigeren en daarmee dat beetje luxe op te geven. Disclai mer uit: medestudenten journalistiek die zeiken over de opleiding zijn hypocriete honden. Een beetje de wijsneus/betweter uithangen en dan alsnog de slechtste opleiding uitkiezen. Dan heb jij als zeurende student gewoon jezelf tegen de borst gestoten. Dat zit gewoon diep, sorry. Een gemengd gevoel heb ik bij mijn 'conservatieve' hou ding. Toen iedereen al lang een keer met zijn of haar primaire ofwel secundaire ge slachtskenmerken voor een webcam had staan goochelen, zag ik voor het eerst een modem staan. Een modem, lieve kijkbuis- kindertjes, is iets van vroeger waardoor je internetverbinding ontstond. Vroegah had je een inbelverbinding. Vroegah MOEST je op tijd thuis zijn, want zonder mobiele telefoon wasje onbereik baar. Vroegah had je geen KaIlofdjoetie- blekkops, vroegah speelden we voetbal of hooguit mikado. Vroegah moest je gewoon zelf je koffie in een zakje scheppen voor een bakkie, toen waren er nog geen padjes. Niet dat ik destijds koffie dronk, maar de donder dat ik het me kan herinneren. Vroegah was het Bergsche Bos een hele happening. Er was een racebaan voor be stuurbare autootjes en er liepen Schotse Hooglanders. Na mijn jeugd ben ik er niet meer geweest. Waarschijnlijk is het we derzien hetzelfde als het wederzien met De Kleine Betuwe in Haastrecht. Het leek gigantisch maar het is krap meer dan een trapveldje. Tégewoodüg weet men van gekkigheid niet meer waar men het zoeken moet. Het Avatarbos, een idyllisch stukje bos dat moet oprijzen in het nog te verwezenlijken Bentwoud. Initiatief van de regisseur van de gehypte film over uit de kluiten gewas sen Smurfen, Avatar. Netjes dat hij geld, initiatief en ideeën in Nederlands groen steekt. Al zal-hij ongetwijfeld niet in een Fiat Panda rijden en geen boodschappen doen bij Dirk van den Broek. Toch heeft de zet een jammerlijke kant. Want - en daar gaan we weer - vroegah bedachten we zelf een idyllisch bos: je hoefde je ogen maar te sluiten en je zag het. Voor een fantast als ik valt het zwaar dat werkelijkheid en fantasie gedwongen toenadering moeten zoeken. Werkelijkheid en fantasie, dingen die niet zonder elkaar kunnen maar eigenlijk ook niet met elkaar. De Tiny en Lau van de lite ratuur, films, muziek en kunst. Het bestaan van de een rechtvaardigt het bestaan van de ander en andersom. Voor mij is lastig te verkroppen dat steeds meer fantasie werkelijkheid MOET worden, hoe contrasterend dat ook is met het ge voel van je droom werkelijkheid maken. Ach, ik moet toch eens bij mezelf te rade gaan. Tot die tijd past het Avatarbos perfect in het schema van vandaag de dag: meer blauw op straat, meer blauw in het bos. Nieuwerkerk aan den IJssel - In vijftien lessen werden de cursis ten van de muziekworkshops van Sebas van Vught klaargestoomd voor de eindpresentatie op zondag 28 november. Er waren drie bands gevormd en zij verzorgden beurte lings een korte set. Het publiek re ageerde enthousiast op de covers die ten gehore werden gebracht. Na de kerstvakantie gaat een nieu we reeks van start. Interesse om mee te doen? Voor meer informa tie: www.sebasmuziekworkshops. nl Zuidpias - Bij BRAinS kwamen voor het afgelopen seizoen, van september tot december, circa 1880 aanmeldin gen binnen. Leerlingen van basis- en voortgezet onderwijs doen volop mee aan de activiteiten na schooltijd op het gebied van sport, kunst, cultuur en welzijn. Het viel de organisatie, Stichting Jeugdwerk Zuidpias, op dat er verhoudingsgewijs meer aanmel dingen binnen kwamen vanuit het basisonderwijs dan vanuit het voort gezet onderwijs. Omdat het juist ook voor deze doelgroep belangrijk is dat er na schooltijd leerzame en leuke activiteiten kunnen worden gedaan, is er een nieuw concept ontwikkeld: CD-opname Eyes Can't See is ontstaan als band voor de rock opera 'Jessy, the Malice'. Hun muziek is gebaseerd op vaar digheid, pure en rauwe emoties en ervaring. Ze zullen deze avond beter spelen dan ooit tevoren, want er vin den deze avond opnames plaats voor een hun live cd/dvd! Het aanwezige publiek zal dus ook op deze cd/dvd te horen zijn! Dus: hoe meer fans, des te beter het resultaat. Deur open om 20.30 uur; de toegang bedraagt 5,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de nacht dat 2010 overgaat in het jaar 2011 is er op het Raadhuisplein weer een knallend feest! Inmiddels is het al de vierde editie van GiMMe THa LiGHT, dat jaarlijks georganiseerd wordt door Stichting Jeugdwerk Zuidpias in samenwerking met de Nieuwerkerk aan den IJssel - Halver wege de week even gezellig bijkletsen in 't Blok; dat kan vanavond, woens dag 1 december, en op 8 december in kroeg Taverna. Er kan tafelvoetbal ge speeld worden en er is een Photoplay met diverse spellen. gemeente. Hét Oud Et Nieuw feest in het hart van Nieuwerkerk. Het feest begint om 00.30 uur en gaat door tot 04.30 uur. Net als vorig jaar vindt het feest plaats in een ver warmde feesttent. De toegang is gra tis. De line-up van deze vierde editie wordt binnenkort bekend gemaakt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De derde clubavond in het Blok draait zaterdag 27 november om techno en electro. De muziek wordt verzorgd door de dj's Rextar en Elmeijera. Deur open om 20.30 uur. BRAinS XL. Een aparte brochure, spe ciaal vormgegeven voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs in ge meente Zuidpias met tien uitdagen de, leerzame en sportieve workshops en cursussen waar leerlingen tegen een lage eigen bijdrage aan deel kun nen nemen. Na de kerstvakantie ko men er dus twee BRAinS brochures uit: één speciaal voor alle leerlingen van het basisonderwijs en één voor het voortgezet onderwijs. De activi teiten zijn bestemd voor alle leerlin gen die in gemeente Zuidpias wonen, dus ook als ze buiten de gemeente op school zitten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het podium van 't Blok staan vrijdag 26 no vember de bands Eyes Can't See en Second7. Beide bands maken stevige me tal, maar hebben ook rustige ballads in hun repertoire. Second7 is opgericht in 2007 en komt voort uit de voormalige band Inumane. Hun muziek is te vergelij ken met bands als Foo Fighters, Fuel, Daughtry en Shinedown. Door Pepijn de Groot Avatar, de baanbrekende film die op de premièredag al 27 miljoen dollar opleverde, krijgt een vervolg in Nederland. Niet als set, niet als film maar in de vorm van een bos. James Cameron, de regisseur van de film, heeft geld gestoken in het nog te verwezenlijken Bentwoud, dat aan onze regio zal grenzen. Voor tien euro kan je een boom 'kopen' om in het dromerige Avatar-bos te planten. Zien we daar binnenkort deze panelleden rondlo pen? Wat vinden zij van het idee van Cameron? film over de natuur, dan kan je daar ook in het echt iets moois van ma ken. Het is goed dat mensen die veel invloed hebben op de media aan dacht vragen voor de natuur, dan komt het beter aan en is het meer in de media. Bovendien heeft hij geld zat, hij zal het niet missen en we zijn weer wat natuur rijker. Als ik eerlijk ben zou ik zelf geen boom kopen maar alsnog vind ik het een goed initiatief! Kristina van der Molen (17 jaar) uit Moordrecht Ik vind het raar dat er alleen voor een film een bos wordt geplant. Een beetje overdrijven met een film kan wel maar dit gaat me eigenlijk net iets te ver. Natuurlijk is wat hij doet goed voor de natuur. Een paar extra bomen kunnen geen kwaad toch? Maar ik denk zelf niet dat ik er heen zou gaan, ik vind het niet echt de moeite waard. De film Avatar vind ik persoonlijk wel heel erg mooi. Kaylee Ramman (15 jaar) uit Nieuwerkerk aan den IJssel Ik vind het echt een heel goed idee. Hij heeft veel geld verdiend aan een De natuurbeleving onder jongeren verandert. Natuur is voor velen niet meer vanzelfsprekend. De Neder landse jeugd woont vaak in grote steden waar het woord 'natuur' een abstract begrip isgeworden. Daarom vind ik het een goed initiatief om dit bos op te zetten. Dit bos heeft iets moderns, iets hips en als het nodig is om zoiets te creëren om de jeugd bewuster te maken van de natuur, sta ik er zeker achter. Ik hoop alleen, dat er geen vage types afkomen op dit bos, want voordat je het weet, is het Avatarbos de nieuwste hang plek voor randgroepjongeren. Dan blijf ik uit de buurt, haha. imuiH RUHES Ray van Lint (13 jaar) uit Boskoop

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 42