OP JE I10EDE VOOR 'MÏPPE INFORMATIE DIE ZICII ALS EEN OLIEVLEK VERSPREIDT' CMMnmUMN WIN msmm rns? m mz&s TRIBUTE TOT PINK FLOYD IN LOOSE END VOW STICHTING JEUGD WERK ZUIDPIAS IN GESPREK MET CU/SGP Second? en Eyes Can't See in 't Blok HART VAN HOLLAND PEPTALK 1 DECEMBER 2010 43 Week van de Mediawijsheid W\> tÓe/izvuxyi Zevenhuizen - "Ik heb gehoord dat Henk Hyves heeft..."Och jeetje! Is het ern stig?" Zie daarbij drie grijze dames op een bank en je hebt een flyer van de Week van de Mediawijsheid in handen. Door Pepijn de Groot Twitter, Skype, Facebook, Linkedln, iPad, e-reader: er is een hele verzame ling termen die centraal staat in onze samenleving waar sommigen bar wei nig van weten. Het verhogen van het toegestane aantal kilometers per uur op de snelweg staat eigenlijk parallel aan de samenleving: alles gaat als maar harder. Om efficiënt gebruik te kunnen maken van alle nieuwe media is de Week van de Mediawijsheid in het leven geroepen, een initiatief van website mediawijzer.net. Gedurende de week, die duurt van 24 november tot 1 december, wordt de moderne kant van de bibliotheek be licht. De openbare bibliotheken fun geren als zogenaamde 'Huizen van de Mediawijsheid', wat neerkomt op digitale tempels. In verschillende bi bliotheken in het land - en dus ook in de regio - staan deskundigen klaar om mensen met vragen te helpen en wegwijs te maken. Bram Schipper (16) uit Waddinxveen en Menno Mevissen (18) uit Zeven huizen zijn beiden havo-examenkan didaten op het Coenecoop College in Waddinxveen. Als maatschappelijke stage staan ze op maandag 29 no vember in bibliotheek De Groene Ve nen iedereen te woord die geholpen wenst te worden. Buiten ligt een dik pak sneeuw en de medianieuwsgie- righeid is gering vanavond. "Het valt tegen vanavond", aldus Bram. Deson danks zijn de heren te spreken over de stage. "Het sprak me aan om mensen te helpen met computers. Dat doe ik bij mijn opa en oma ook", vertelt Bram. Menno heeft zijn Twitteractiviteiten geprojecteerd op een scherm. "Vorige keer stuurde ik ëen tweet (een open- Reeuwijk - In Loose End wordt voor zaterdag 11 december een Roek- Pop Coveravond georganiseerd waar alles draait om de muziek van Pink Floyd. Absolutely Floyd; tribute tot Pink Floyd en Cicero £t Exqsme staan tussen 19.00 en 01.30 uur op het podium. Kerst-tienerdisco en OudEtNieuw feest Op zaterdag 18 december zijn kin deren en jongeren in de leeftijd van tien tot en met vijftien jaar welkom op de Kerstdisco. Deze duurt van 20.00 tot 23.30 uur. Met OudEtNieuw is er voor jongeren van zestien jaar een ouder van 20.30 tot 2.30 uur een feest in Loose End. Jongerencafé Op vrijdag 3, 10 en 31 december-is het Jongerencafé in Loose End ge opend van 20.30 tot 2.30 uur. Loose End is gevestigd aan de Bui tenomweg 5. Voor meer informatie: www.loose-end.eu. Nesselande - Karateka Nick Gerrese is genomineerd voor Sporttalent van Rot terdam 2010. De Nesselander is een karateka van Unity99 en leerling van Thor- becke Topsport. Gerrese maakt deel uit van de kernploegselectie Unity99, het Ne derlands Jeugdteam en het nieuwe team Rotterdam. Hij hoopt in febru ari 2011 deel te nemen aan het EK in Servie. De sportieve Nesselander be haalde in 2010 zeven keer goud, vier keer zilver en twee keer brons tijdens internationale toernooien. Bij het EK teams in Polen, werden hij en zijn team vijfde. Gerrese neemt dit jaar nog deel aan twee wedstrijden. Stemmen op Nick Gerrese kan tot donderdag 9 december via www.rot- terdamsportstadawards.nl. Onder de stemmers worden gratis toegangs kaarten verloot voor het bijwonen van het sportstadawards gala. De uitslag van de verkiezing is maan dag 20 december in het Rotterdamse Luxortheater. Het gala wordt gepre senteerd door Mart Smeets. werko mediawi'er.net Bram en Menno hebben ook tijd voor een tolletje. baar bericht via Twitter verzonden, red.) waarin ik voor de grap had gezet dat we veel vragen kregen. Daar had ik een willekeurige foto bij gezet en gevraagd of mensen wilden retwee- ten. Later kreeg ik een reactie waar instond 'Niet jokken...'", vertelt Men no met een glimlach. "Daar schuilt het gevaar naar mijn idee: neppe in formatie die als een olievlek over het internet verspreidt." Menno is een fa natiek Twitteraar, Bram houdt het lie ver bij Hyves. "ledereen heeft Hyves. Je kan een beetje foto's van anderen kijken enzo." Hoewel het vanavond minder druk is, was het met de presentatie van iPads en e-readers wel bedrijvig. Over de e-reader zijn de jongens niet te spre ken. "Ik lees liever uit een boek. Met dingen als internet erbij ben je sneller afgeleid", verklaart Menno zijn loyali teit aan papieren leesmateriaal. Bram vindt de e-reader ook niet zo prettig door de afleidende elementen. "In een boek sla je een bladzijde om, op een e-reader gaat het beeld flikkeren." Volgens een medewerker van de bi bliotheek is het apparaat toch in trek. "We hebben geprobeerd ze te bestel len: we waren nummer honderd op de lijst. Er is wel veel vraag naar." Voorlopig houden Bram en Menno het respectievelijk bij Hyves en Twit ter. Ze voeren er zo nu en dan discus sies over. Menno denkt dat Twitter een grote rol in het dagelijks leven gaat vervullen. "Commerciële bedrij ven hebben Twitter nodig." Bram is het er niet helemaal mee eens. "Het is wel handig, maar niet nodig denk ik." Menno: "Misschien zal het aanslagen voorkomen. Als er iemand met een bivakmuts over straat gaat, zet een toeschouwer het direct op Twitter." Maar van dat drama is niks te mer ken in de bibliotheek en ook daarbui- ten niet. Het is 'walking in a winter wonderland' of binnenshuis op het wereldwijde web. In actie tijdens het Belgium Open in Leuven. Rotterdam/Regio - Kunstbende orga niseert ook dit jaar een grote talen tenjacht voor jonge creatieve geesten verspreid over heel Nederland, leder een van dertien tot en met achttien jaar kan zich inschrijven voor één van de dertien regionale voorronden. De winnaars van de voorronden gaan door naar de landelijke finale en ma ken kans op mooie prijzen. De deelnemers kunnen uit acht cate gorieën kiezen. De categorieën zijn: Muziek, Expo, Dans, Theater Et Perfor mance,Taal, Film Et Animatie, Fashion en DJ. Elk jaar krijgen de deelnemers de kans om hun creativiteit te uiten aan de hand van een thema. Het the ma van dit jaar is 'Illusie!' Ook voor de regio Zuid-Holland is een voorronde. Deze vindt plaats op zaterdag 12 februari in Theater Zuid plein in Rotterdam. Jongeren uit heel de provincie kunnen zich inschrijven, dus ook de creatievellingen van ge meente Zuidpias en omstreken. Blaas jij iedereen omver met jouw zangstem? Verbaas jij iedereen met je danskunsten? Of straal je in een an dere categorie? Grijp dan nu je kans en schrijf je in via: Dus ben jij creatief met woorden? www.kunstbende.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok kunnen elke vrijdag van 15.00 tot 18.00 uur spelletjes gedaan worden. Je kan er dan terecht voor bijvoorbeeld een potje tafeltennis - of tafelvoetbal, voor fotoplay, voor schaken of voor een ander bordspel. De toegang is vrij. Zuidpias - Een delegatie van de CU/ SGP bracht donderdag 25 novem ber een bezoek aan 't Blok voor een gesprek met bestuur en jongeren werkers. Het werd een interessante avond waarbij ideeën over jeugd- 1 beleid werden uitgewisseld. Hierbij kwamen ook de gevolgen van de fusie ter sprake alsmede de moge lijke bezuinigingen. In oktober vond een soortgelijke avond plaats met fractieleden van D66. Ook voor de komende tijd staan gesprekken met diverse fracties op het programma. Het voor de diverse fracties moge lijk vergaderingen te houden in 't Blok, waar onder meer voor dit soort doeleinden een vergaderruimte is ingericht. Nieuwerkerk aan denIJssel - Second 7 en Eyes Can't See zorgden vrijdag 26 november voor een zeer geslaag de live-avond in jongerencentrum 't Blok. Second7 opende de avond en speelde onder andere alle nummers van hun nieuwe album Overdrive. De Utrechtse rockband laat zich inspireren door bands als Foo Figh ters, Fuel, Daughtry en Shinedown. Stevige rock met aansprekende me lodielijnen. De band wist een goed opgebouwde set neer te zetten die door het publiek goed ontvangen werd. De in Nieuwerkerk bekende band Eyes Can't See vervolgde het pro gramma met rauwe progressieve rock. Het publiek werd meegeno men van epische ballades tot strak ke ruwe rocknummers. De roep om 'more' was nog lang te horen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Parkzoomhal vindt in de kerstvakan tie, op dinsdag 21 en woensdag 22 december, een zaalvoetbaltoernooi plaats, dat georganiseerd'wordt door het Sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Zet deze data vast in je agenda, want het belooft een toptoernooi te worden met ver assende elementen! Teams kunnen zich vooraf aanmelden via allard@ jeugdwerkzuidplas.nl. Publiek is ui teraard ook welkom. Op beide dagen wordt er gevoetbald van 11.00 tot 17.00'uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 43