Groeneweg weet weer wat verliezen is De Gouwe overleeft ondanks veel persoonlijke fouten Sint Voetbal Nicolaasloop Net geen winst voor Moerkapelle Voor uitslagen en standen: http://www.amateurvoetbalwest2.nl Sportagenda 4 en 5 december Groeneweg door in beker Verrassend goud voor Jitae HART VAN HOLLAND SPORT 1 DECEMBER 2010 45 Voetbal Waterpolo Voetbal Damesvoetbal Korfbal Voetbal Taekwondo V. Zevenhuizen - Groeneweg nam op een moeilijk bespeelbaar veld door de eerste seizoentreffer van An- gelo Lenters, na goed voorbereidend werk van Arnout van Leeuwen, in de twaalfde minuut een 1-0 voorsprong tegen het Vlaardingse Mozaiek. Na dit doelpunt moest Groeneweg terug omdat Mozaiek met zijn tech nisch zeer vaardige spelers beter kon omgaan met de terreinomstandig heden. Vijf minuten voorde rust maakten de bezoekers gelijk uit een directe vrije trap na een overtreding door Dennis Bakker. Na de rust kwam Groeneweg prima uit de kleedkamer. Vooral de open kans voor Arnout van Leeuwen na een prachtige dieptebal van JP Hordijk had de bevrijdende treffer kunnen opleveren in het voordeel van de Zevenhuizenaren. Het was een wedstrijd waarbij het duidelijk was dat de ploeg die als eerste weer zou scoren ook de uit eindelijke winnaar zou worden. Tot tweemaal toe werden Angelo Lenters en Luuk Gritter onterecht teruggefloten door de scheidsrech ter in verband met buitenspel en ook kon topscorer Maurice Eek- hardt de bal in een scrimmage niet tegen het net krijgen. Het doelpunt van Mozaiekerda Silva Fortes, ove rigens een fraaie in het dak van het doel, kwam een kwartier voor tijd uit de lucht vallen. Daardoor was de Spits Lenters treft doel: 1-0. wedstrijd gespeeld en werd Mozaiek de bovenliggende partij. Dat het een paar minuten voor tijd nog 3-1 werd was alleen voor de statistiek nog belangrijk. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Waddinxveen - Na een reeks on nodige nederlagen kreeg het eerste team van De Gouwe zaterdag de kans om 2010 goed af te sluiten. Daarvoor moest afgerekend worden met het hoger geklasseerde Nereus 2. De Gouwe begon goed en gecon centreerd aan de wedstrijd, maar de bezoekers namen met een mooi schot de leiding. Jurre Geleijnse tikte echter snel een voorzet binnen. Op nieuw kwam Nereus om voorsprong en ditmaal zorgde Thiemo Geleijnse met een afstandsschot voor de ge lijkmaker. In de tweede periode nam De Gouwe voor het eerst de leiding, Alexander Schot scoorde uit een manmeer. Nadat de bezoekers langs zij kwamen zorgde Schot opnieuw uit een manmeer voor 4-3. De stand halverwege was gelijk. In de derde periode kwam De Gouwe in de pro blemen door persoonlijke fouten, waardoor Nereus manmeers kreeg. De bezoekers wisten echter maar een keer te scoren, waarna Mike Slot uit een manmeer de 5-5 in kon tikken. In de laatste periode veranderde het spelbeeld nauwelijks, vele manmeers over en weer. Nereus scoorde uit een manmeer de 5-6 en Bas Pronk de ge lijkmaker. Vlak voortijd kwam Nereus opnieuw op voorsprong, maar zesen twintig seconden voor tijd scoorde Thiemo Geleijnse de gelijkmaker (uit een manmeer). Nereus kreeg nog een kans, maar mede dankzij de uitste kend keepende Jordy Witjes bleef de stand gelijk: 7-7. De Gouwe had kunnen winnen, maar met de twaalf manminders mag de ploeg blij zijn met één punt. Bleiswijk - Atletiekvereniging De Kie viten houdt 4 december de jaarlijkse Sint Nicolaasloop over vijf en vijftien kilometer. Voor kinderen tot en met elf jaar wordt, in aanwezigheid van Sinterklaas en Zwarte Piet, een kids- loop van duizend meter gehouden. Om 13.30 uur lost Sint Nicolaas aan de Kooilaan ter hoogte van 't Zeeltje het startschot voor de 15 km. Even later laat hij de lopers voor de vijf kilometer en de duizend meter van start gaan op de parkeerplaats aan de Kooilaan tussen de rotonde en het Elysium. Inschrijven kan vanaf 11.45 uur, tot vijftien minuten voor de start, in de kantine van korf balvereniging De Weidevogels, op sportterrein Merenveld aan de Göt- zenhainsingel 8. Het parcours voert de lopers over de fietspaden door het recreatiegebied de Bleiswijkse Zoom en langs de Rotte. In de vijfentwintigste minuut kreeg Moerkapelle op het middenveld een vrije trap die door Menno Verschoor rechtstreeks op Jaron van Dommele werd gepast. Van Dommele zette aan voor een solo en met een één tweetje via het been van de tegen stander en een goed geplaatst schot, met stuit vlak voor de keeper, zette hij Moerkapelle op een 1-0 voor sprong. Op slag van rust omspeelde Brend Hoogma zijn mee opgekomen tegenstander rond de middellijn, zette zijn spurt in, omspeelde nog een tegenstander en gaf de bal voor aan Harmen Verweij die direct door gaf aan de nog vrijer staande Stefan Sallevelt, die de bal voor het intik- 2e klasse D 05/12 Kocatepe - Dilettant 05/12 Nieuwerkerk - WCR 05/12 Olympia - DCV 05/12 PFC-OW 05/12 Poortugaal - CW Zwervers 05/12 Spartaan '20 - Sparta AV 05/12 Swift Boys - JHR 3e klasse A 04/12 Alphia - Be Fair 04/12 Hazerswoudse Boys - LSW '70 04/12 Kamerik - CVC Reeuwijk 04/12 Koudekerk - Kagia 04/12 Leiden - Valken '68 04/12 Ludgunum - BSC '68 04/12 Woubrugge - Floreant 3e klasse B 04/12 CION - Bolnes 04/12 Lombardijen - Berkel 04/12 Moerkapelle - Victoria '04 04/12 Rijnmond HS - Zwervers IJW 04/12 Schoonhoven - SVDPW 04/12 Zestienhoven - Oude Maas 04/12 Zuiderpark-Spirit 3e klasse B 05/12 Bodegraven - UN10 05/12 Groeneweg - Victoria '04 05/12 Moordrecht - SVS 05/12 ONA-VFC 05/12 SVDPW-SWSMC 05/12 Stolwijk - Mozaiek 05/12 VEP-DONK 4e klasse C 05/12 Ammerstolse SV - ASW 05/12 Cabauw - Gouda 05/12 ESTO - Gouderak 05/12 GSV - Bergambacht 05/12 Lekkerkerk - Floreant 05/12 Soccer Boys - Haastrecht 05/12 Groeneweg DA - Cabauw DA 05/12 Floreant DA - ESTO 05/12 ASW DA-SJCDA 04/12 CKV Nieuwerkerk - Vriendenschaar (H) 04/12 Velocitas - IJsselvogels 04/12 Korbis - Fiducia Zevenhuizen - In het koude Voor hout moest Groeneweg zondag voor de beker aantreden tegen Foreholte. Op papier leek de volgende ronde haalbaar en er werd meteen druk gezet op de helft van Foreholte. Dit leidde ertoe dat in de zevende mi nuut Michelle Beerden via de keep- ster de 0-1 kon scoren. Groeneweg zakte wat weg en het spel werd er niet beter op. Foreholte kon goed partij geven maar toch kwam Groe neweg niet in de problemen. Na rust was het Foreholte die druk op Groe neweg zetten en Groeneweg moest alle zeilen bijzetten om geen doel punt tegen te krijgen. Groeneweg speelde slordig en met veel balver lies maar na tien minuten herpakte Groeneweg zich en werd het spel beter. Zo kon Cansu Yigit in de vijf tiende minuut na rust de 0-2 scoren. Twee minuten later was het Tansu Yigit die met een mooie boogbal de stand op 0-3 bracht. Foreholte ge loofde het toen wel, Groeneweg kon de wedstrijd rustig uitspelen en zijn een ronde verder in de beker. Moerkapelle - Moerkapelle speelde zaterdag de inhaalwedstrijd tegen Uw de Zwervers in IJsselmonde. IJvv de Zwervers begon het eerste kwartier goed en creëerde met regelmaat een aanval op de Moerkapelse defensie, daarna kwam Moerkapelle beter in haar spel en drong Uw de Zwervers terug naar achteren. ken had. Twintig minuten voor tijd viel de aansluitingstreffer uit een straf schop na een vermeende overtre ding van Yorick Lieffering. Een ge makkelijk gegeven vrije trap luidde in de tweeëntachtigste minuut de gelijkmaker in. Op de hoge voor zet riep keeper Dubbis het bekende woord "los" en de bal glipte door zijn handen heen. Achter hem stond de linkerspits van Uw de Zwervers vrij om de bal in het doel te koppen. Zo eindigde deze matige wedstrijd in een gelijkspel. Moerkapelle staat met 18 punten, slechts vier punten vanaf nummer één, keurig op een gedeelde vijfde plaats. Purmerend/Waddinxveen/Zevenhui- zen - Het Flamco jeugdteam van de Jitae Taekwondo Club heeft zaterdag 27 november op de vierde Rabo Open in Purmerend goed gepresteerd. Met eenmaal goud en driemaal zilver vie len vier van de zes deelnemers in de prijzen. Verrassend goud was er voor de negenjarige Kevin Olieman uit Zevenhuizen bij de jongens pupillen C-klasse tot 27 kg. In de halve finale tegen Borris Kuppens uit Mijdrecht scoorde Kevin er driftig op los (13- 4) en bereikte zo voor de eerste maal een finale. Vastberaden en met de juiste precisie besliste Kevin met voornamelijk goed'geplaatste dollyo- chagi's de finale tegen de ervaren Enes Celebi van Koryo Den Haag. In de C-klasse tot 44 kg bij de pupil len jongens deed Erben Moerman uit Waddinxveen mee aan zijn tweede TBN-toernooi. In de finale lukte het niet met golden point de winst te pakken. Een prima optreden met zil ver als beloning. De achtjarige Bradley van Staayeren (Waddinxveen) verloor in de pupillen B-klasse tot 30 kg een spectaculaire finale maar nipt tegen de ervaren Rashen Homarrow. Lindi Korpelshoek Goud voor Kevin Olieman (r) komt dit seizoen uit bij de aspiran ten en moet erg wennen aan het krachtsverschil. Tegen de onervaren Mathilde Prins uit Barneveld kwam Lindi er met 3-5 niet aan te pas. Marnix Nieuwstraten uit Waddinx veen en Thijs Olieman (Zevenhuizen) verloren hun eerste partij en vielen buiten de prijzen. Voor meer informatie: jitae@tiscali.nl. r Sê' wccOesk (0182) 599255

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 45