klikken Burgemeester is een Zuidplassenaar Instemming fusiebudget 40.000 kilo strooimiddel opgehaald Zuidplassenaren exposeren in Rotterdam 'Duurzaamheid energiedoelstell is meer dan C02 en ingen' HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 8 DECEMBER 2010 11 Zuidpias - "Sommige posten zijn wel erg hoog, maar wé moeten dit nu af sluiten, want ik heb vertrouwen in de gemeente Zuidpias." WD-raadslid Jan Hordijk lijkt, net als zijn collega's van de commissie bestuur, financiën en be heer, te kunnen instemmen met het fusiebudget van de gemeente Zuidpias. In totaal is erzo'n 8,5 miljoen euro uitgegeven om de voormalige gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle samen te voegen, waar op dit moment nog 650.000 euro van over is voor een aantal afron dende werkzaamheden. Burgemeester Kats en zijn vrouw Jantirie schrijven zich officieel in. Zuidpias - Burgemeester Gert-Jan Kats, zijn vrouw Jantine en hun kinderen, zijn sinds donderdag 2 december officiële inwoners van de gemeente Zuidpias. Het gezin betrekt een tijdelijke huurwoning in de Ringvaart in Nieuwerkerk aan den IJssel. Het is de bedoeling dat de familie Kats later naar de - nog te bouwen - ambtswoning aan de Rijskade verhuist. Door Marlonneke Willemsen De leden van de commissie wilden tijdens de vergadering op woensdag 1 decembervan wethouder Henk van der Torn weten hoe het nu precies zit met het overschot van ruim zes ton. Ferry van Wijnen (Trots) en Hor dijk zeiden sommige bedragen wel erg hoog te vinden. Govard Slooters (PvdA) was het hiermee niet eens. "De centrale overheid, waarvan we dit budget krijgen, knipt het op de millimeter af. We moeten de fusie zo snel mogelijk afsluiten. Daarnaast zijn we binnen het budget gebleven en is de verantwoording duidelijk." Wethouder Van der Torn sloot zich bij Slooters aan. "Ik vind het ook veel geld, maar het is niet duur. We krijgen dagelijks complimenten van andere gemeenten over hoe ons fu sieproces verlopen is, dus het geld is goed besteed. We hebben nog een bedrag op de plank, maar er moeten ook nog een aantal werkzaamheden worden uitgevoerd. We verwachten dit binnen het budget te kunnen re aliseren en wat er dan nog over is, zal worden toegevoegd aan de alge mene reserve." Verder werd door Van der Torn, op verzoek van de commissie, toege zegd om voor de raadsvergadering van 14 december een overzicht van de nog uit te voeren werkzaamhe den beschikbaar te stellen. Zuid plas - De uitdeelactie van strooi middel de afgelopen zaterdagen op de gemeentewerven van Nieuwer kerk aan den IJssel en Zevenhuizen heeft gretig aftrek gevonden bij Zuidplassenaren. Door de inwoners werd in totaal veertigduizend kilo strooimiddel opgehaald. De opkomst was op zaterdag 27 november zo groot dat het strooi middel niet meer voorradig was in Nieuwerkerk aan den IJssel en de inwoners doorgestuurd moes ten worden naar Zevenhuizen. De gemeente Zuidpias stelde voor de inwoners die hun steentje wil len bijdragen aan het bestrijden van gladheid op eigen stoep, strooimid- delen beschikbaar. Op 13, 20 en 27 november waren de gemeentewer ven in Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen van 9.00 uur tot 12.00 uur speciaal hiervoor geopend. Het strooimiddel bestond uit zand ge mengd met zout. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zuid plas - 'Home is where the art is'is de expositie in hartje Rotterdam waar aan Bart Belonje uit Nieuwerkerk en Marjolein Matimu uit Moordrecht aan meedoen. De expositie is in cultuurhuis BTHECITY en is van kunstenaars met een Molukse achtergrond. Belonje en Matimu zijn sterk ver bonden met de Zuid-Molukse ge meenschap doordat zij beide een Molukse partner hebben. 'Home is where the art is' is te be zichtigen tot en met 11 januari 2011 aan de Hoogstraat 34a in Rotter dam. Het cultuurhuis is geopend op dinsdag, zaterdag en zondag van 13.00 uur tot 17.00 of op afspraak. Voor meer informatie: www.bthe- city.com. Knal en rook Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer spoedde zich zaterdag 27 november richting De Hoek steen op de Ingenieur Lelystraat omdat er een knal was gehoord en rook op het dak van de school waargenomen. Een onderzoek bracht geen duidelijkheid. Reinigen Moerkapelle - Brandweerlieden van Zevenhuizen hebben woens dag 1 december het wegdek aan het Kerkewater gereinigd. Er was benzine gelekt vanuit een perso nenauto. Containerbrand Moordrecht - De post Moordrecht kreeg zaterdag 4 december net na middernacht de melding dat een container in brand stond in Land voor Water. Het ging om een kle- dingcontainer. De brandweer blus te de vlammen. Storing Zevenhuizen - Brandweerlieden ontvingen zaterdag 4 december melding van een brandmelder die was afgegaan op het Nijverheids centrum. Bij aankomst bleek het om een loze melding te gaan, mo gelijk was er sprake van een tech nische storing. Buitenbrand Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer ontving maandag 6 december in alle vroegte een mel ding voor een buitenbrand. Het zou gaan om een hek dat in brand stond. Het probleem werd snel op gelost, waardoor de brandweerlie den niet hoefden uit te rukken. Zuidpias - De leden van de commissie bestuur, financiën en beheer hebben wethouder Arjen Hazelebach geadviseerd om binnen de gemeente een brede definitie van het begrip duurzaamheid te hanteren. In het collegeprogramma is de doelstelling opgenomen om tot een duurzame gemeente te komen door middel van een duurzaamheidsvisie. De startnotitie hiervoor is inmiddels ge schreven en werd woensdag I december besproken tijdens de commissiever gadering. lingen. We moeten bekijken wat het in bredere zin betekent." Joke Vroegop- de Bruijne (WD) sloot zich hierbij aan. "Een brede defi nitie hoeft concrete doelstellingen niet in de weg te staan." Ook de SP, PvdA en D66 waren voorstander van de brede definitie. De laatste partij ging zelfs nog een stapje verder. Rik van Woudenberg: "Voor ons is duurzaamheid het voorzien in de behoeften van de huidige generatie, zonder te beletten dat toekomstige generaties in hun behoeften kunnen voorzien. Van ons mag de gemeente dus nog wel wat verder gaan. De brede definitie is dan het uitgangs punt, dat daarna eventueel in fases kan worden.uitgebreid." Door Marlonneke Willemsen Hazelebach legde aan de commis sie twee vragen voor.: "Binnen het college hebben we de afgelopen tijd veel gediscussieerd over de uit gangspunten. Het gaat om de vraag of we uitgaan van een smalle of een brede definitie en of we gaan voor een brede of een smalle scope. Deze uitgangspunten zijn nodig voor de beleidsnota, die zal dienen als toetsingskader voor het duurzaam heidcriterium. Het college heeft de voorkeur voor de smalle definitie, die bestaat uit C02- en energiedoel stellingen, met iets erbij en de brede scope, waarbij het beleid niet alleen wordt toegepast op onze organisa tie, maar op de hele gemeente." Een aantal commissieleden was het niet eens met de keuze van het colle ge voor de smalle definitie. Roeland de Graaff (CDA): "Duurzaamheid is meer dan C02 en energiedoelstel- Grenzen De commissieleden waren het ver der eens met de keuze voor de brede scope. De Graaff: "We moeten zelfs over de gemeentegrenzen heenkij ken naar ons netwerk. We moeten zoveel mogelijk in een keten sa menwerken, maar daarbij wel kijken naar wat het oplevert." Vroegop- de Bruijne sloot zich hierbij aan. "Ik ben het eens met de gedachte om over de gemeentegrenzen heen te kijken, maar dat kan-ook best als een soort twee-trapsraket. Hierbij kijken we eerst naar de gemeente en daarna naar wat er nog meer mogelijk is." Na de discussie met de commissie kon Hazelebach zich ook wel vinden in de keuze voor de brede definitie. "We moeten in feite gaan voor een zo breed mogelijke definitie, maar daarbij moeten we uitkijken dat we niet teveel in één keer willen. Er zal namelijk de komende tijd niet veel budget voor duurzaamheid zijn. Ik zie daarom wel wat in de oplossing van mevrouw Vroegop, de brede de finitie met concrete doelstellingen. Bij het inkoop- en aanbestedingsbe leid wil ik bijvoorbeeld heel vergaan, maar we moeten ons ook realiseren dat we als gemeente niet alles in de hand hebben. We kunnen bijvoor beeld niet zelf gaan controleren op kinderarbeid, maar wel beslissen om geen producten van bedrijven af te nemen, waarvan bekend is dat ze hier gebruik van maken."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11