Gedeputeerde Staten bezoeken gemeente Zuidpias Inwoners Moordrecht naar Nieuwerkerkse milieustraat Gemeente werkt aan fusie recreatieschappen Open repetitie NCM Nota integraal veiligheidsbeleid opstap naar actie Najaarsnota ontbeert 'dash board met een totaaloverzicht' HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 DECEMBER 2010 13 Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - De inwoners van Moordrecht kun nen per 1 januari 2011 gebruik maken van de milieustraat in Nieuwerkerk. Tot nu toe konden de inwoners van dit dorp gebruik maken van de milieustraat in Gouda, maar dit contract is inmiddels door de gemeente Zuidpias opgezegd. Met deze aanpassing bespaart de gemeente jaarlijks zo'n 60.000 euro. De gemeente betaalt nu 14,90 euro per bezoek aan de milieustraat in Gouda, terwijl een bezoek aan de milieustraat in Nieuwerkerk maar 6,98 euro kost. van meer dan twee zakken verbouw- afval. Omdat de inwoners van Nieu werkerk en Moordrecht niet betalen voor het gebruik van de milieustraat, is besloten om ook in Zevenhuizen het poorttarief op de heffen. De inwoners van Moordrecht zul len toegang krijgen tot de milieus traat door een legitimatiebewijs met daarop het huidige woonadres aan de poort te tonen. Als het nieuwe afvalbeleid voor de gehele gemeente Zuidpias wordt vastgesteld, zal ook worden bepaald of alle inwoners een afvalpas krijgen, zoals nu geldt voor de inwoners van Nieuwerkerk. Door Marlonneke Willemsen De gemeente Zuidpias stelt dat de afstand vanuit Moordrecht tot de milieustraat in Nieuwerkerk vrijwel gelijk of minder is dan de afstand tot de milieustraat in Gouda. Hier door blijft het serviceniveau gelijk of is er zelfs sprake van een verbete ring. Daarnaast kent de milieustraat in Nieuwerkerk geen poorttarief; alle reststoffen worden als gevolg van het diftarsysteem, waarbij de vervuiler betaalt, gratis ingenomen. Luisteren naar uitleg over het Moordrechtse gemaal. De milieustraat in Zevenhuizen kent wel een poorttarief voor inlevering Zuidpias - Leden van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland bezochten dinsdag 30 november de gemeente Zuidpias. De gemeente no digde de provincie begin van dit jaar - toen Ziuidplas net was ontstaan - uit voor een werkbezoek. Burgemeester Kats ontving het gezel schap, namens het college van burge meester en wethouders, in het Abra ham Kroesgemaal in Moordrecht. In een kort welkomstwoord sprak Kats Zuidplas/Nieuwerkerk aan den IJs sel - Het Nederlands Concert Man nenkoor, dat geleid wordt door Jimco Zijlstra, houdt 11 december van Door Marlonneke Willemsen De nota werd over het algemeen door de meeste commissieleden enthousiast ontvangen. André Muller (SP) zei vooral blij te zijn met het beleid voor de jongeren- overlast. Ook Jan Hordijk (WD) kon instemmen met de focus op dit ge bied. "Het is een mooie nota, maar ik heb wel behoefte aan actieplan nen." Hij werd hierin gesteund door Gert Will van het CDA. "We zijn tevreden over de nota; het is een helder stuk. Maar dit is alleen papier. Het gaat niet om wat op geschreven wordt, maar om de re sultaten. Daar zijn we dan ook heel benieuwd naar." Verantwoordelijkheid De PvdA, Trots en D66 waren iets kritischer. Mogens Domela Nieu- wenhuis Nijegaard (PvdA): "Deze nota is het visitekaartje van onze over de eerste elf maanden van de gemeente Zuidpias waarbij de iden titeit van de afzonderlijke dorpen een belangrijke rol speelt. "De inwoners moeten zich in de nieuwe gemeente 10.00 tot 13.00 uur een open repe titie in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Een kans voor zangers uit de gemeente Zuidpias en nieuwe burgemeester. Ik wil u niet vergelijken met een bezem, maar nieuwe bezems vegen schoner. Tot nu toe hebben we een burgemees ter gezien, die de grenzen wil op zoeken en actief met bewoners wil communiceren. Dit juichen we toe, maar uw pragmatische inzet is niet terug te vinden in de kadernota. Dat stelt ons teleur." Ferry van Wijnen (Trots) en Jeroen Wolff (D66) vonden de ambities in de nota aan de magere kant en Aart Slobbe (ChristenUnie/SGP) was van mening dat de nota concreter zou moeten zijn. "We missen de ver antwoordelijkheidsparagraaf. Wat valt onder eigen verantwoordelijk heid en waar begint en eindigt de verantwoordelijkheid van de over heid? Ook moet de gemeente in vesteren in zelfredzaamheid." Burgemeester Kats wilde vooral duidelijk maken dat het om een 'thuis kunnen voelen', vooral omdat hun dorp hun dorp blijft." Het gezelschap toerde na een rond leiding in het gemaal per bus door een groot deel van de gemeente om de ruimtelijke ambities toe te lichten. Daarbij werd vooral stilgestaan bij de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. Het bezoek eindigde in de brand weerkazerne in Zevenhuizen. omstreken om kennis te maken met het repertoire van het koor. Aanmel den kan via secretaris@ncmonline. nl. Informatie: www.ncmonline.nl. beleidsnota gaat en dat de uitvoe ringsplannen later besproken zul len worden. "Ik merk nadrukkelijk op dat beleid en uitvoering hier door elkaar lopen. In het beleids kader staat wat we willen bereiken e'n welke actoren hierbij betrokken zijn. Natuurlijk hebben we veel ambitie. Het liefste zouden we al les op nul willen hebben, maar ik weet dat dit niet te realiseren is. De doelen in dit stuk zijn geba seerd op landelijke maatstaven. Meer concrete ambities zullen terug te vinden zijn in de uitvoe ringsplannen. De bezem zal dus zichtbaar zijn in deze plannen. Ik ben het met u eens dat de overheid niet voor alles verantwoordelijk is en dat is ook in de nota verwerkt. Als mensen bijvoorbeeld geen aan gifte doen, is dat hun eigen verant woordelijkheid, want dan kan ik er verder niets mee. Veel maatregelen in Zuidpias werken goed, maar het collectieve geheugen is kort. Dat geldt voor bijna alle gemeenten in Nederland. Ik wil ervoor zorgen dat er een kant en klaar actiepakket in de kast ligt, dat we meteen kunnen gebruiken als het nodig is, zonder dat we weer eerst over van alles moeten gaan nadenken." Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - De gemeente Zuidpias werkt aan een mogelijke fusie tus sen de recreatieschappen Hitland en Rottemeren. Volgens wethouder Henk van der Torn is er door de fu sie van Moordrecht, Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle een on gunstige situatie ontstaan, die door een fusie van de recreatieschappen zou kunnen worden opgelost. "De gemeente Zuidpias is lid van twee recreatieschappen. De verdeelsleu tel van de kosten van deze regelin gen is gebaseerd op het aantal in woners van de gemeente. Als er op Door Marlonneke Willemsen Dat de najaarsnota dit jaar nog niet haar definitieve vorm heeft aange nomen werd door zowel de leden van de commissie als wethouder Henk van der Torn geconstateerd. Roeland de Graaff (CDA) noemde het een zoekplaatje en ook Rik van Woudenberg (D66) vond het stuk niet helemaal duidelijk. "Ik mis een soort dashboard met een totaal overzicht." Volgens Van der Torn heeft dit te maken met de fusie. "We zitten met twee planningen en controlcycli, die door elkaar lopen. De begroting voor volgend jaar is al opgesteld met behulp van de nieu we systematiek, terwijl dit nog een basis van deze sleutel wordt afgere kend, is dat een behoorlijke aanslag op onze begroting. Dit kunnen we voorkomen door de twee recreatie schappen te laten fuseren en deze optie zijn we nu dan ook serieus aan het onderzoeken. Voor het af gelopen jaar was er nog een over gangsregeling en voor het komende jaar hebben we bij de besturen bedongen dat er, in het geval van een fusie, zal worden afgerekend, alsof deze op 1 januari zou hebben plaatsgevonden. We zijn erg en thousiast over deze fusie, want het zou ook een kwaliteitsverbetering voor Hitland betekenen." najaarsnota oude stijl is. Daarom zijn de verschillende stukken wat moeilijk met elkaar te vergelijken. De volgende najaarsnota zal meer op een dashboard lijken." Van der Torn kreeg hiervoor bijval van Govard Slooters (PvdA). "Bij een reguliere gemeente zou kritiek te recht zijn, maar we moeten blijven beseffen dat dit een tussenrapporta ge is in een opstartjaar. In de werk groep planning en control zullen we moeten praten hoe de rapportages er in de toekomst uit moeten gaan zien. Het is belangrijk dat er goede informatie wordt verschaft, maar we moeten uitkijken dat we niet verdrinken in bureaucratie." Zuid plas - De leden van de commissie bestuur, financiën en beheer zijn over het algemeen tevreden over de nieuwe kadernota integrale veiligheid van de gemeente Zuidpias. De nota werd woensdag 1 december besproken met portefeuillehouder burgemeester Gert-Jan Kats. Kats gaf aan dat het stuk een echte kadernota is. "In het beleidskader staat wat we willen bereiken en welke actoren hierbij betrokken zijn. Meer concrete plannen en ambities zijn terug te vinden in de uitvoeringsplannen." Zuidpias - Normaal is de behandeling van de najaarsnota - het tussentijdse overzicht van het lopende begrotingsjaar-een belangrijk punt op de agenda van de gemeenteraad en de raadscommissies. In de commissie bestuur, fi nanciën en beheer van de gemeente Zuidpias werd er dit jaar iets minder aandacht aan dit document besteed. De leden van de commissie waren het er woensdag 1 december over eens dat het gaat om een overgangsstuk, dat moet worden bekeken in het licht van de fusie. Met uitzondering van een aantal technische vragen, kon men zich er over het algemeen wel in vinden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13