Commissie buigt zich in 2011 opnieuw over plannen Sportagenda 11 en 12 december Arctische afsluiting Superprestige 14 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 DECEMBER 2010 Nog steeds onduidelijkheid over Hornbach Voetbal Luister mee: www.hartvanholland-online.nl/de mond vol en teken de petitie op: http://victoireingabire.petities.nl/ Jeu de Boules Damesvoetbal Korfbal Muziek info@scnz.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Er is nog steeds geen duidelijkheid over de bouwplannen voor de nieuwe vestiging van Hornbach aan de hoofdweg in Nieuwerkerk. Tijdens de vergadering van de commissie ruimte op dinsdag 30 november is besloten om de besluitvorming voorlopig uit te stellen. Alle bouwplannen zijn samengevoegd in één nieuw bestemmingsplan voor de bouwlocatie, maar er zijn nog zoveel onduidelijkheden rondom dit stuk, dat de commissie zich in het nieuwe jaar opnieuw over het plan moet buigen. Door Marlonneke Willemsen De eerste bouwvergunning is, na veel protest en overleg, afgegeven in 2006 en hierin was een beper king opgenomen voor een maximaal verkoopoppervlak van het bouw marktgedeelte van 55.000 vierkante meter. Daarna zijn er door Hornbach twee aanvullende aanvragen gedaan voor het aanbrengen van luifels en het overkappen van een deel van de buitenruimte. De gemeente Zuidpias heeft besloten om deze elementen te verwerken tot één nieuw bestem mingsplan. Hierin is niet meer de beperking van 55.000 vierkante me ter verkoopoppervlak opgenomen, aangezien de nieuwe dienstenveror dening inmiddels van toepassing is. Deze Europese regelgeving geeft aan dat economische motieven geen rol meer mogen spelen bij ruimtelijke plannen. Daarom voelt de gemeente zich genoodzaakt om de beperking weg te laten. Concurrentie De concurrenten van Hornbach zijn niet blij met deze ontwikkeling. Volgens de raadsman van Praxis en Formido, de heer van Oosten, kan de beperking wel wórden opgenomen. "In overleg met Hornbach zijn we tot deze oplossing gekomen en het verbaast me dat de beperking nu niet meer wordt opgenomen. Het is niet juist dat de beperking niet mag. Het gaat niet om economische motieven, maar om het gevaar van duurzame ontwrichting. De ruimte lijke ordening èn de consument is niet gediend bij een overschot aan voorzieningen. Daarnaast is de be perking passend met de in het ver leden gemaakte afspraken." De advocaat van Hornbach had een andere visie op het geheel. "Het gaat om een eventuele verschuiving van het assortiment en daar gaat u niet over. U mag dus niet luisteren naar de argumenten van de concur renten. Daarnaast hebben we het alleen over het overkappen van een deel van het buitenterrein en niet over extra meters verkoopopper vlak. De beperking is in strijd met de wet en die wil ik er dan ook niet in hebben, omdat dit de concurrentie de mogelijkheid geeft om te protes teren en de boel te vertragen. Ook was er geen overeenstemming of een gentleman agreement. Er was een onderzoek uit 2001 en daar heeft Hornbach schoorvoetend mee ingestemd." Ontwrichting De leden van de commissie ruimte waren over het algemeen geen voorstander van het weglaten van de beperking. Wim Janse (CDA): "Het is niet voor het eerst dat er in deze zaal over Hornbach gespro ken wordt. Toentertijd is besloten om mee te werken aan de vestiging van de bouwmarkt op basis van het Distributie Planologisch Onderzoek (DPO). Het mag zo zijn dat dit nu doorkruist wordt door een Euro pese richtlijn, maar we hebben met elkaar afspraken gemaakt en daar houd je elkaar aan. Ook ben ik ver baasd om in het stuk te lezen dat er geen sprake zou zijn van duurzame ontwrichting." Een aantal andere commissieleden zette vraagtekens op basis waarvan deze laatste conclusie werd getrok ken. Maarten van der Linden (Chris- tenUnie/SGP): "U baseert zich op een onderzoek van Hornbach zelf. Is dit nog wel objectief?" Minou Woestenenk (D66), Ginus Aalderink (WD) en Martien Zijderhand (GBZ) deelden deze mening. Aalderink: "Volgens mij heeft iedereen een verschillend beeld bij het begrip duurzame ontwrichting. Wat be doelen we hier nu precies mee? De discussie gaat nu voornamelijk over de inschatting of er nu wel of niet sprake is van duurzame ontwrich ting en dat zal de gemeente goed moeten motiveren." Zijderhand ging nog een stapje verder. "Wij missen een objectieve onderbouwing. We moeten zorgen voor een objectieve afweging van de belangen en deze lijkt wel erg eenzijdig." Woestenenk meent dat het vooral belangrijk is dat er een goed en compleet plan ligt. "Het ziet er nu al naar uit dat er bezwaar zal worden aangetekend, dus dan moet er een perfect plan liggen." Volgens wethouder Bosman is duur zame ontwrichting een lastig onder werp. "Hier is geen eenduidige defi nitie voor. Ik ben huiverig om deze op te stellen, want het is tijd- en plaatsgebonden. Door de diensten richtlijn is er geen noodzaak meer een DPO op te stellen, dus moeten we nadenken op welke manier we tot een evenwichtige onderbou wing kunnen komen. In het verleden zijn er ook al onderzoeken gebruikt, die door één van de partijen waren opgesteld, dus dat is een normale gang van zaken. Het is in elk geval verstandig om bij de besluitvorming rekening te houden met wetgeving en jurisprudentie. Verder ben ik het er niet mee eens dat er sprake is van een gentleman agreement. Dit was een besluit, dat nu is overruled en dat heb ik, als wethouder, dan maar uit te voeren. We maken dit besluit niet ongedaan, maar de regelgeving beslist anders." Omdat er geen antwoord kon wor den gegeven op veel van de techni sche vragen, die door de commissie werden gesteld en men graag meer duidelijkheid wilde hebben over of er nu wel of niet sprake is van duur zame ontwrichting, is besloten om het plan in het nieuwe jaar opnieuw op de agenda van de commissie te zetten. Een van de partijen, die tij dens de behandeling niet van zich had laten horen, was de PvdA. Aan het einde van de discussie wilde Ed Diersman toch nog wel even het standpunt van zijn partij duidelijk maken. "Dit soort bouwmarkten zijn niet bestemd voor onze gemeente." 2e klasse D 12/12 DCV- Spartaan '20 12/12 Dilettant - Poortugaal 12/12 JHR - Nieuwerkerk 12/12 OW - Kocatepe 12/12 Sparta AV - Swift Boys 12/12 WCR-PFC 12/12 CW Zwervers - Olympia 3e klasse A 11/12 BSC '68 - Koudekerk 11/12 Be Fair - Lugdunum 11/12 CVC Reeuwijk - Leiden 11/12 Floreant - Hazerswoudse Boys 11/12 Kagia - Kamerik 11/12 LSW'70- Alphia 11/12 Valken '68 - Woubrugge 3e klasse B 11/12 Berkel - Schoonhoven 11/12 Bolnes - Moerkapelle 11/12 Oude Maas - Lombardijen 11/12 SVDPW - Zuiderpark 11/12 Spirit-CION 11/12 Victoria '04 - Rijnmond HS 11/12 Zwervers UW - Zestienhoven 3e klasse B 12/12 DONK - Groeneweg 12/12 Mozaiek - Bodegraven 12/12 SVS-VEP 12/12 SWSMC-Stolwijk 12/12 UNIO-ONA 12/12 VFC - Moordrecht 12/12 Victoria '04 - SVDPW Victoire Ingabire ging op 16 januari terug naar Rwanda om te werken aan de opbouw van de democratie in haar geboorteland. Eerst kreeg ze huisarrest. Op 13 oktober is ze gearresteerd. Lin Muyizere vertelt het indrukwekkende verhaal van zijn vrouw In talkshow De Mond Vol. Nieuwerkerk aan den IJsssel - Onder extreme weersomstandigheden hebben de spelers van Jeu de boules Club Nieuwerkerk hun Superprestige seizoen afgesloten. De partijen wareb gemaximeerd op veertig minuten. Alle kans hebbers voor het eindklassement hadden zich gemeld waardoor de spanning soms hoog opliep en zenuwen enkele spelers parten speelden. - Na drie wedstrijden kon het dag klassement worden opgemaakt. Winnaar van de dag werd Ron Bak ker. Hij won drie partijen met een saldo van vijfentwintig punten. Op de tweede plaats eindigde Rob Bro- kling. Hij kaapte daarmee de eerste plek in de Superprestige bij de heren weg voor Willem Zwang. De derde plek werd door Rene Degenkamp bezet, gevolgd door Peter Troost op de vierde plaats. Enige vrouw op het podium was Ludy de Vries. Alle win naars wonnen hun drie partijen. Het eindklassement in de Superprestige bij de dames is voor Louise Jarings. De superprestige winnaars zullen traditioneel tijdens de nieuwjaars receptie in het zonnetje worden gezet. 4e klasse C 12/12 ASW - Soccer Boys 12/12 Bergambacht - Lekkerkerk 12/12 Floreant - Ammerstolse SV 12/12 Gouda - ESTO 12/12 Gouderak - GSV 12/12 Haastrecht - Cabauw 12/12 Lekkerkerk DA - Groeneweg DA 12/12 Gouderak DA - Floreant DA 12/12 UVS DA-ASW DA 04/12 Oranje Wit (D) - CKV Nieuwerkerk 11/12 IJsselvogels - HKC (Ha) 11/12 Korbis- NIO Vrijdag 10 december -19.50 uur El Jakim zingt Christmas Carols op de kerstmarkt Dorpskerk, Dorpsstraat, Zevenhuizen Vrijdag 10 december - 13.00-16.00 uur Kerstinstuif door vijf kerken St. Josephparochie Kerklaan 20, Nieuwerkerk Er wordt een collecte gehouden voor St. Vluchtelingenwerk Vrijdag 10 december -20.00 uur Kersthappening concert Nieuwerkerks Vrouwenkoor De Bron, Ringvaartlaan 16, Nieuwerkerk Zaterdag 11 december-15.30 uur Jubileumconcert viooldocent en dirigent Monique van Leeuwen Stichting Nieuwerkerkse Muziek school Thorbeckecollege Nieuwerkerk Er wordt een collecte gehouden voor een goed doel Zondag 12 december -17.00 uur Festival of Lessons Et Carols Cantorij Protestantse Gemeente Nieuwerkerk Kerkgebouw De Bron, Ringvaartlaan, Nieuwerkerk Dinsdag 14 december-20.00 uur Christmas Time Kaarsjesavond inloopconcert Zevenhuizens Kamerkoor De Zingerij en Syrinx blaaskwintet Lutherse kerk, Lage Gouwe 134, Gouda Woensdag 15 december-19.30 uur Kerstconcert Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool Sint Josephkerk, Kerklaan 20, Nieuwerkerk

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 14