Klikken mag Lintje voor inzet in het onderwijs Tweede team wint van Drie Torens Echtpaar in verzet tegen nieuw beleid voor recreatiewoningen El Jakim zingt Christmas Carols op kerstmarkt HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 8 DECEMBER 2010 27 Koninklijke onderscheiding voor Rob Everaars Schaken Zitting Raad van State Kerstbingo bij Stormvliegers Kerstmarkt dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Burgemeester Kats feliciteert Rob Everaars en zijn vrouw Mildred. Inzet: Een moment tussen vader Rob en zoon Richard. Reeuwijk/Zevenhuizen - "Het is een bekroning op je werk. Ik ben er wel stil van, want dit komt totaal onverwacht." Rob Everaars werd dinsdag 30 no vember benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau voor onder andere zijn jarenlange vrijwillige inzet op het gebied van onderwijs. Burgemeester Gert- Jan Kats speldde de lintje op tijdens Everaars' afscheidsreceptie. Door Marianne Vermaat Everaars was verantwoordelijk voor de uitbreiding van peuterspeel zaal Pippeloentje en drie jaar lang voorzitter van de Stichting Peuter- speelgroep Nieuwerkerk begin jaren tachtig. Vervolgens was hij mede oprichter van de Montessorischool in Nieuwerkerk. Sinds 1994 is Eve raars lid van het sectiebestuur van het landelijke kenniscentrum ECABO in Amersfoort. Dit centrum heeft als doel het beroepsonderwijs (MBO) optimaal te laten aansluiten op de behoeften van de internationale ar beidsmarkt. Verder was hij verant woordelijk voor de samenwerking tussen werkgevers- en werknemers organisaties op landelijk niveau. "Daarnaast was u van1996 tot 2008 bestuurslid van het algemeen be stuur en was u actief betrokken bij het afsluiten van contracten voor mogelijke stageplaatsen voor de leerlingen", zo vervolgde Kats de lijst activiteiten door de jaren heen. "Maar heer Everaars, u bent niet al leen actief geweest op onderwijs kundig gebied. U bent ook vader, en u en uw gezin hebben zeer moeilijke en bewogen tijden gehad in de ja ren dat u de mantelzorg voor uw dochter Dagmar Leontien Everaars op u heeft genomen", sprak de bur gemeester hem toe. "Uw dochter is overleden aan de gevolgen van een hersentumor. Namens uw familie kan ik u zeggen dat zij dankbaar zijn voor het feit dat u altijd klaarstond met tomeloze inzet en zorg." Moerkapelle - Plet tweede team van SV Moerkapelle heeft vrijdagavond in de vierde ronde van de RSB- competitie met een punt verschil gewonnen van Drie Torens 2. Maar, eerlijk is eerlijk, daar zag het halver wege de wedstrijd zeker niet naar uit. Ad Voerman kwam een toren achter en ook Kevin Bakker kwam in een verloren eindspel terecht. Jan Blok kon een nederlaag niet voor komen en ook Tim van Breda moest opgeven. Het tweede leek ten onder te gaan. Maar de kansen keerden, want plotseling ging er bij de be zoekers van alles mis: Arno Luinen- burg won zijn partij met overmacht, Jeremy van Haastert eveneens en Marcel de Haan zorgde voor het derde punt. Ad kreeg pardoes een paard cadeau en daarmee de partij en de tegenstander van Kevin zag Den Haag/Oud Verlaat - Het bestemmingsplan De Bonk Zevenhuizen moet worden vernietigd. Dat eiste de eigenaresse van een woning op het gelijkna mige recreatieterrein bij Oud Verlaat woensdag 7 december bij de Raad van State. Everaars zette zijn ervaring om in iets positiefs, speechte Kats. "U bent door geconfronteerd te worden met dit ziektebeeld zeer actief betrokken geraakt bij de oprichting van Ce rebraal afdeling Zuid-Holland. Een vereniging voor mensen die na hun geboorte worden getroffen worden door enige vorm van hersenletsel. Heer Everaars, u wordt gekwalifi ceerd als iemand die zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespannen en anderen heeft gestimuleerd. Het is mij dan ook een genoegen u mee te delen dat het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd u voor deze verdiensten te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau." "Ik vond het vrijwilligerswerk best belangrijk om te doen", reageerde Everaars zelf. "Nu neem ik even rust, maar zal het vast weer oppakken. Zo gaat dat altijd. Ik zie wel wat er op mijn pad komt." Haar woning heeft in dit bestem mingsplan een recreatiebestemming gekregen. Maarze wil dat de woning als burgerwoning wordt bestemd, zodat die voortaan permanent mag worden bewoond. Bijkomend voor deel is dat de woning fors in waarde stijgt als die een bestemming als burgerwoning krijgt. Volgens de eigenaresse woont ze er al 23 jaar permanent met medewe ten van de gemeente. Ze schermt zelfs met een brief van de gemeente waarin wordt erkend dat dit haar hoofdverblijf is. Toch weigert de ge meente de woning als burgerwoning te bestempelen, omdat die altijd al als vakantiewoning te boek stond. En een erkenning als hoofdverblijf heeft in dit geval weinig waarde. Woordvoersters van de gemeente zeggen dat eind 2006 nieuw beleid bekend is gemaakt voor het optre den tegen illegale permanente be woning van vakantiehuizen. Sinds de vorige minister van VROM bij ge meenten aandrong op het scheppen van duidelijkheid, is de gemeente actief de regels gaan handhaven. Toen is ook bepaald dat wie vóór 2006 permanent een recreatiewo ning bewoonde, dat mag blijven doen. Maar dat is wel persoons gebonden. Wordt die woning later verkocht of verhuurd, dan mag die daarna niet meer permanent wor den bewoond. Wie na 2006 per manent verbleef in een woning op de Bonk of in de andere parken van de gemeente, moet daar direct mee stoppen. Ook de eigenaresse van de woning op de Bonk mag er permanent blij ven wonen. Maar of ze de gewenste bestemming van burgerwoning krijgt, is zeer de vraag. De gemeente heeft haar al in 1990 geschreven dat ze er eigenlijk niet permanent mocht blijven wonen. Ze was dus gewaarschuwd. En dat telt zwaar voor de Raad van State. De uitspraak volgt over zes weken. eeuwig schaak over het hoofd en moest in remise berusten. Zo was de buit binnen. André Nieuwlaat ten slotte moest in hevige tijdnood de partij gewonnen geven. Eindstand 4,5 - 3,5. Intern werd de topper Wouter Vroegindeweij tegen koploper Hugo van Elteren gespeeld. Het werd een spannende wedstrijd met wis selende kansen die in het voordeel Zevenhuizen - Zangkoor El Jakim verzorgt tijdens de kerstmarkt, wel ke plaatsvindt op vrijdag 10 decem ber een tweetal optredens. Om 18.50 uur brengt het koor vóór reisbureau De Zwaluw op het C-1000 plein een aantal Christmas Zevenhuizen - Duivenvereniging De Stormvliegers organiseert voor za terdag 18 december een kerstbingo in het clubgebouw op het Nijver heidscentrum 50. De bingo gaat om 19.30 uur van start. van Wouter werd beslist. Gerard van Ommeren is de nieuwe koploper. Overige uitslagen: Maarten Pilgram - Arian de Bruijne 0-1, Jojanneke Weijermars - Ron'Droog 0-1, Wim Westerman - Freek Hofman 0,5-0,5, Henk Doornhein - Gerrit van Mee- teren 0,5-0,5, Frits van der Starre - Walter van den Berg 1-0. Stand aan kop: G. van Ommeren 2. A. Nieuw laat 3. H. van Elteren. Carols ten gehore en om 19.50 uur is het koor te zien en te horen vóór de Dorpskerk in de Dorpsstraat. Bij regen of sneeuw zingt het koor om 18.50 uur in de Ontmoetingskerk en om 19.50 uur in de Dorpskerk. Zevenhuizen - In de Vrijzinnige Kerk aan de Dorpsstraat 139 wordt vrij dag 10 december een kerstmarkt gehouden tussen 16.00 uur en 21.00 uur. Unicef is dit jaar present met kaarten en Hospice IJsselThuis met zelfgegoten kaarsen. Er zijn verder tweedehands boeken te koop en een snuffelkraam met spullen voor de kersttijd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27