'Mijn muziek komt uit mijn hart' Sint Nicolaasdrive IJsselbridge Demonstratie kaarten maken Kerstfeest bij Passagevrouwen Cheque Hospice IJsselThuis Sint Nicolaasdrive Batavier HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN 1JSSEL 8 DECEMBER 2010 29 Nieuwerkerkse in The Voice of Holland Joan maakt haar eigen nummers met Freek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Joan Franka verovert de harten van het Nederlands publiek met haar zuivere, warme stem en uitstraling in The Voice of Flolland. "Ik kan soms niet geloven dat iemand op mij stemt", reageert zij. "Dat mensen bereid zijn geld te betalen omdat ze het jou gunnen." Door Marianne Vermaat Muziek is haar passie, haar leven. "Ik zing heel veel, het is wie ik ben. Als ik een dag niet zing is de dag meteen een stuk minder leuk. Het is voor mij ook frustrerend als ik mu ziek probeer te schrijven en het lukt niet. Dat is naar." Want de twintigjarige Joan is be halve zangeres ook een singer/ songwriter. Haar stijl kan ie naar eigen zeggen niet in een hokje stop pen. "Het moet een tekst en melodie hebben die in je hoofd blijft zitten." De kersverse Nederlandse beroemd heid maakt haar muziek samen met Freek. "Mijn gitaar", verduidelijkt zij zelf. "Zo noem ik hem al vanaf het begin." Haar liedjes zijn persoonlijk, maar ze wil er (nog) niet mee naar buiten treden. "Het zijn persoonlijke teksten; de liedjes die ik maak, zijn eigenlijk mijn dagboeken. Mijn mu ziek komt uit mijn hart." Jezelf blijven Toch is de kans aanzienlijk dat de wereld uiteindelijk in het hart van Joan kan kijken. Want haar droom is de wereld over reizen met haar gi taar en her en der optreden. "In een caravan en dan in cafeetjes optre den. Natuurlijk wil ik net als ieder ander voor volle zalen staan, maar niet ten koste van mezelf. Het gaat erom dat je altijd jezelf blijft en als ik daardoor geen grote ster word, dan is dat zo. Jaren geleden kwam ik ook in contact met een vrouw die huiskamerconcerten houdt. Zij heeft mij heel erg geïnspireerd met haar manier van leven." In The Voice of Holland houdt Joan ook vast aan haar eigen stijl. "Dat is ook zo cool bij dit programma. Je hoeft niet iets te zingen wat niet bij je past. Ik kan wel een nummer van Beyoncé gaan zingen, maar dat wil ik niet; ik wil mijn identiteit be houden. Ik ben geen commercieel persoon en toch zit ik er nog in. Je wordt gelukkig ook niet absoluut gepusht iemand te zijn die je niet bent. Het mooie aan muziek vind ik dat je mensen kunt helpen. Via mu ziek kun je inspireren. Mijn bood schap is om jezelf te blijven. Je ziet sommigen veranderen omdat ze bij voorbeeld gepest worden. Dat hoeft niet, want het komt uiteindelijk wel goed. Uiteindelijk word je beloond." Love Of de keuzes van Joans nummers ten koste van stemmen gaan, betwijfelt de Nieuwerkerkse. Want hoewel de jeugd sommige nummers die zij ten gehore brengt niet kent, krijgt ze positieve reacties. "Ze vinden het cool dat ik mezelf blijf. En de laatste tijd merk ik dat steeds meer mensen in Nieuwerkerk me herkennen. Dan loop ik bijvoorbeeld bij de Reigerhof en dan komen mensen naar me toe of steken hun duim op. Ik heb al tijd geweten dat er veel lieve men sen zijn, maar nu merk ik het echt goed." Een opvallend kenmerk van Joan is het woord Love op haar vingers. Ze schreef het jarenlang op haar vin gers, elke keer weer en tegenwoor dig is het een tatoeage. Nu hoort ze van verschillende kanten dat ande ren ook Love op hun vingers schrij ven. "Als één persoon daarbij heeft gedacht 'o ja, liefde, dat is belang rijk, dan vind ik dat al mooi. Zelf ben ik opgegroeid met liefde en dat ge luk in kleine dingen zit. Ik ben heel blij dat ik dat van jongs af aan heb meegekregen." Hoe ver de Nieuwerkerkse het uit eindelijk zal schoppen in The Voice of Holland, daar durft ze geen uit spraken over te doen. "Ik zit er nu al in en leef met de dag. Soms is het wel moeilijk daaraan vast te houden als je je bedenkt dat het wekelijks door drie miljoen mensen bekeken wordt, maar ik doe het. Ik zie wel waar het schip strandt." Joan meent overigens dat ze in een sterke groep zit en het moeilijk zal zijn. "De Van Velzen-groep is de sterkste en Ben en Lenny zijn tot nu toe het populairst. Daarom kies ik nummers uit die betekenis hebben voor mij en waar ik mijn gevoel in kwijt kan." Nieuwerkerk aan den IJssel - Bridgeclub IJsselbridge hield woensdag I december de jaarlijkse Sint Nicolaasdrive. Jos en Wim Lensen wonnen in lijn-A met 61.01 °/o. Tweede wer den Marianne en Hans Ranft met 58.63 en derde Ab van Amerongen en Rein Janssen met 57,14. In lijn-B eindigden Thea en Toon de Kort bovenaan met 60,42%, gevolgd door Jackie van Bergen Henegouwen en Ada van der Linde met 59,03 en Nel Breeman en Bep Meijer met 56,25. Betty Vis en Johan Vingerhoed vormden het beste paar in lijn-C met 62,80%. Garla Arkesteijn en Renée Verdonck werden tweede met 61,32 en Loes Vink en Lu cie Wijnen eindigden als derde (58,04). Nieuwerkerk aan den IJssel - De Work-Shop, Raadhuisplein 33, laat zater dag 11 december van 10.00 tot 13.30 uur tijdens een demonstratie kaarten onder andere zien hoe mallen en stencils op meerdere manieren te gebrui ken zijn. Ook leuk voor scrapbookers. Voor meer informatie: 0180-324842 of www.dework-shop.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bazaarcommissie van De Bron overhandigde donderdag 25 november een cheque ter waarde van 9.375,- euro aan Ed Beenhakker, voorzitter van de Stichting Hospice IJsselThuis. Deze toonde zich bijzonder verheugd over de welkome bijdrage. IJsselThuis is voor de ondersteuning in het hospice en in de thuis situatie, IJsselThuis-Thuis, voor een groot deel afhankelijk van sponsorbijdragen, donaties en van de opbrengst van acties als de bazaar in de Bron, welke begin november werd gehouden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bijeenkomst van donderdag 16 de cember bij vrouwenbeweging Pas sage staat in het teken van het kerstfeest. Er zal veel gezongen worden; de sa menzang wordt begeleid door orgel en trompet. Het thema is 'gewoon, heel bijzonder'. Ook niet-leden zijn welkom. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. De avond wordt gehouden in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinkstraat 53. Voor vervoer kan men bellen naar Corrie van den Herik: telefoon 312664. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van damesbridgeclub Ba tavier speelden woensdag 1 de cember de Sint Nicolaasdrive. De winst ging naar Fien van der Panne en Adrie van Dortmont met 68.10%. Tweede werden Geesje Twigt en Hanny Kruijt- hoff met 65.89 en derde Joop van Hoogstraten en Joke Sege- ren met 65.12. De uitslag van de eerste com petitie: 1. Fien van der Panne en Adrie van Dortmont (59.56); 2. Henny de Nie en Henny d.Jong (54:50%); 3.Bep Vermaas en Jos Reimeing (53.20%).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29