Wethouder Bosnian overhandigt eerste Afhaken sponsors zorgt voor sleutel Wulpendaal Waterloo ijsbaan Instrumentverkenning bij muziekschool Wereldwinkel in kerststemming Sinterklaascentrale legt veertig bezoekjes af Duizenden chocoladeletters voor hulphond Bo HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL I 8 DECEMBER 2010 35 Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het afhaken van sponsors heeft ervoor gezorgd dat er dit jaar geen ijsbaan op het Raadhuisplein zal staan tij dens de kerstvakantie. Dit maakte wethouder Jan Verbeek woensdag 1 december bekend tijdens de ver gadering van de commissie Bestuur, Financiën en Beheer. Verbeek: "We hebben dit jaar serieus gekeken naar een ijsbaan. In eerste instantie hebben we vroegtijdig besloten dat we het niet zouden doen, omdat we het niet verantwoord vonden in de huidige economische situatie. Doordat veel gemeenten in Neder land deze zelfde beslissing hebben genomen, daalde de prijs van de ijsbanen. Dit heeft geleid tot in tensief contact met Stichting Bra voure, die vorig jaar alles rondom de baan georganiseerd heeft en de nieuwe Nieuwerkerkse ijsclub. Or ganisatorisch was het mogelijk ge weest om alsnog een ijsbaan op het Raadhuisplein neer te zetten, maar door het afhaken van sponsors was het financieel niet haalbaar. Ik wil kijken of we eventueel geld kun nen bewaren voor volgend jaar, zo dat we in ieder geval één keer in de twee jaar een ijsbaan hebben. Voorlopig hebben we de mazzel dat het nu koud is en we hopelijk op de nieuwe baan op Hitland kunnen schaatsen." Bosman met toekomstige bewoner Jeroen. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik wens jullie allemaal veel woon plezier op het Wulpendaal.Met deze woorden overhandigde wethouder Rinus Bosman op woensdag 1 december de eerste sleutel van een van de nieuwe woningen aan het Wulpendaal. Ook Jan Vink van Vink Ontwikkeling BV uit Moordrecht was blij dat de eerste sleutel kon worden uitgereikt. "In februari hebben we hier de eerste paal geslagen en we zijn nu tien maanden verder. Met een maand vakantie gaat het dus om een bouwtijd van negen maanden en dat is echt een compliment waard." Door Marlonneke Willemsen Het Wulpendaal is een bouwplan met veel geschiedenis. Ongeveer twee. jaar geleden leek het erop dat de woningen er helemaal niet zouden komen, na het terugtrek ken van de oorspronkelijke ontwik kelaar Vestia. Enkele maanden later bleek de gemeente toch een oplos sing gevonden te hebben, door de geplande huurwoningen om te zet ten in koopwoningen. Hierdoor kon worden vastgehouden aan het oor spronkelijke ontwerp, dat tot stand was gekomen in nauw overleg met de Klankbordgroep Wulpendaal. Als ontwikkelaar werd gekozen voor de firma Vink uit Moordrecht. Het plan bestaat grofweg uit drie soor ten woningen; appartementen van 125.000 euro, eengezinswoningen tussen de 219.000 en 235.000 euro en boven- en beneden woningen met een prijs tussen de 180.000 en 192.000 euro. Deze laatste wonin gen zijn gelegen aan het Groene Hart. Jan Vink sprak van een succesvol project. "Het is al de derde keer dat we hier iets vieren. In de korte bouwtijd hebben we met z'n allen een echt team gevormd en ik ben blij dat de wethouder vandaag de eerste sleutel mag overhandigen aan Jeroen." Ook wethouder Bosman haalde de geschiedenis van het project nog even aan. "Ik herinner me de eer ste paal nog goed, want daar mocht ik ook bij zijn. Het was destijds de eerste eerste paal van de gemeente Zuidpias. Ik vind het een bijzon dere prestatie dat het project vanaf 5 februari al zover klaar is, dat de eerste bewoners erin kunnen. Daar naast wil ik ook een compliment aan de architect maken, want het is een mooi project, waarvan het con cept prima in de bestaande ruimte past." Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal groepen van de Montessori- en Prins Willem Alexanderschool volgde vorige week in het kader van cultuureducatie op basisscholen een les Instrumentverkenning op de mu ziekschool. Vol enthousiasme wer den diverse instrumenten uitgepro beerd. Aan het eind van de les, die werd gegeven door Corry de Klep per, konden de kinderen een liedje samen spelen. i Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Wereldwinkel staat alles in het te ken van de naderende kerstdagen. Men vindt er een bijzondere col lectie kerststallen met onder meer kerstgroepen van keramiek uit Peru en houten kerstgroepen, maar ook hele kleine kerststalletjes. Naast allerhande kerstcadeaus, kan men in de Wereldwinkel tevens te recht voor diverse ingrediënten voor het kerstdiner en voor wijnen en wijnglazen. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Op maandag 20 december is de winkel extra ge opend. Nieuwerkerk aan den IJssel - Li- onsclub Nieuwerkerk heeft met de verkoop van ruim negenduizend chocoladeletters een groot deel van het geld bijeengebracht dat nodig is om de opleiding van hulphond Bo te bekostigen. Bo wordt de steun en toeverlaat van Jeroen Zandbergen, die lijdt aan epilepsie. Lions Nieu werkerk was beduusd van het grote aantal verkochte letters. Door het aanboren van vele relaties en met overtuigingskracht en doorzettings vermogen vonden de letters in het hele land aftrek. Met de nodige cre ativiteit konden de bestellingen ook nog op tijd afgeleverd worden. Omdat nog niet het gehele bedrag binnen is, dat nodig is om de oplei ding voor Bo te bekostigen, en geen enkele verzekeringsmaatschappij hier dekking voor biedt, organiseert Lions Nieuwerkerk voor donderdag 30 december een oliebollen- en ap pelflappenactie. Het bestelformulier, alsmede meer informatie over deze actie, is te vinden op: www.hulphondbo.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Sinterklaascentrale heeft ervoor gezorgd dat Sint en zijn Pieten onder barre weers omstandigheden aan veertig gezinnen een bezoek konden brengén. In winkelcentrum Reigerhof waren zaterdag ook diverse Pieten actief. De opbrengst gaat naar het Schoolhulpproject in Suriname.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35