Schuifkasten op maat 'We willen het feest terug' Kerstmist Winterbreien Concert Gouwestem met Lucas Kramer ad vocate n Wij zijn klaar voor de winter wm www.open-maatwerk.nl de Haij van derWende Oud en nieuw bij Op Moer Thuis in de regio. OPEN Maatwerk - Rotterdam Nesselande I Waddinxveen HART VAN HOLLAND I REGIO I 8 DECEMBER 2010 Festival of Lessons Ft Carols Tentoonstelling De Reisduif Door Marianne Vermaat Moerkapelle - Gert-Jan Freeke en Taco Jonker zijn druk bezig met het organiseren van een oud en nieuw- feest bij Op Moer. "Het feest moet anders", verklaart Jonker. "Want nu is het geen feest meer. Het vieren van het nieuwe jaar kent een lange traditie, zo vertelt jonker. "Moerkapellenaren lopen altijd naar 'het kruis' (kruispunt Dorpsstraat, Moerkapelse Zijde en Noordeinde),' wensen elkaar een fijn nieuwjaar en drinken een bier tje. Er is ook altijd een vreugdevuur geweest en vuurwerk. Maar om een of andere reden gaat het niet meer goed. We willen het feest terug en niet in het nieuws komen in ver band met rampenbestrijding." Locatie De insteek van de heren is sim pel: Ze willen niet zeggen wat niet mag, maar 'gewoon' een gezellig samenzijn zien. Bij het kruis kan het niet meer door de nieuwbouw. Freeke: "Een vreugdevuur hoort er bij, maar het vuur staat te dicht op de nieuwbouw, dus het kan daar niet meer. Wij gingen daarom zoe- ken naar een andere locatie. Vorig jaar werd het in een weiland ge houden, maar dat sloeg niet aan." Jonker vult aan: "Op Moer is een centrale plek, waar makkelijker een feest kan worden gehouden. Het is er veiliger en de vluchtwegen zijn beter. Koninginnedag en 5 mei worden hier al gevierd, dus waarom oud en nieuw ook niet?" De twee buurmannen willen niet alles alleen doen, maar juist zoveel mogelijk inwoners van Moerkapelle erbij betrekken. "We willen dat het zo breed mogelijk gedragen wordt", aldus Jonker. Eerder werd al een avond gehouden in de voetbal kantine van vv Moerkapelle waar iedereen ideeën aan kon dragen. Daar kwamen een paar jongeren op af. "Alles wat nieuw is en om verandering vraagt, vinden mensen doorgaans niet leuk", meent Free ke. "Maar we blijven proberen en willen de komende weken de groep proberen uit te breiden. Sommige zaken zijn al geregeld. Zo sluit de kroeg haar deuren en gaat met een stand op het kruis staan en worden er oliebollen aangesleept." Alternatief Freeke en Jonker hebben een goed x;;/ r. tV; gevoel over de komende jaarwis seling. "Wat is het alternatief? Dat zou heel veel ME zijn", aldus Freeke. "En je merkt ook dat zodra er teveel politie of ME op straat loopt of te dichtbij komt, dat het sneller escaleert. Dit jaar willen we alles veel rustiger laten verlopen en vooral gezellig." Zuidpias - Breicafé Zuidpias, geves tigd in de Batavier, is op maandag 13 en 20 december geopend van 13.30 tot 16.00 uur. Op maandag 27 De buurmannen zijn daarvoor ook in gesprek met de gemeente. Freeke: "De burgemeester is heel blij met ons initiatief. Ik denk ook dat het ons gaat lukken om er een positief feest van te maken. Zeker als we het met zijn allen doen en elkaar op bepaald gedrag kunnen aanspreken." december is het Breicafé gesloten, maar op maandag 3 januari kunnen de breipennen weer ter hand geno men worden. Nieuwerkerk aan den IJssel/Waddnxveen - Het christelijk mannenkoor de Gouwestem geeft maandag 13 december een kerstconcert in de Nieuwe kerk in Nieuwerkerk aan den iJssel en op vrijdag 17 december in de Ontmoetings- kerk in Waddinxveen. Het vreugdevuur op het kruis in 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Nederlandse teksten op Engelse melodieën klinken zondag 12 december in het kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16. Zang en lezingen wisselen elkaar af tijdens dit Festival of Lessons Ft Carols. Het 'zingen in Engelse sfeer' be gint om 17.00 uur. Ds. Peter Treep verzorgt de lezingen en Nelleke van den Berge-Duiser leidt de Cantorij en de samenzang. Ger Redert zal het geheel begeleiden met orgel. De toegang is vrij. Bariton Lucas Kramer uit Urk ver leent bij beide concerten zijn me dewerking. Pianist en organist Arjan Breukhoven verzorgt de muzikale omlijsting. Het koor presenteert eveneens de kerst cd 'Nog altijd wordt verteld...'. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. ledereen is welkom. Kaarten a 10,- euro zijn verkrijgbaar bij Boek handel L'Ecrit en tuincentrum Van der Dussen in Nieuwerkerk en bij Kantoorboekhandel Sonneveld en bij A. de Rooij aan de Akkerwinde 43 in Waddinxveen. Voor meer informatie: www.degouwestem.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Sin terklaas is nog maar net op de te rugweg naar Spanje en kerst doet alweer zijn intrede. De gemeente plaatste maandag 6 december een metershoge kerstboom op het Raad huisplein, compleet met lichtjes, zoals dat hoort in deze tijd van het jaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - Postduivenvereniging de Reisduif houdt zaterdag 18 december van 20.00 tot 23.30 uur en zondag 19 december van 11.00 tot 15.30 uur de jaarlijkse postduivententoon- stelling in het clubgebouw aan de Prinses Irenestraat 3 te Nieu werkerk. Beide dagen is er een Rad van Avontuur, de toegang is gratis. Nu 13% BTW voordeel" op montage én schuifkasten Mees meer op de site Barbizonloan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Frank Kien 06 46 102 334 Jeroen van Ameijde 06 53 584 355 De mobiele fietsenmaker Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 X* I Lange Zijde 9,2761 AV, Zevenhuizen www.fietsklaar.nl TldSlvIflö 3

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3