Medailleregen Jitae op Panther Cup Piet valt van dak Sinterklaas gaat digitaal Kerstmarkt Ontmoetingskerk Taekwondo Liefdespiet trouwt juf Nicky HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 8 DECEMBER 2010 41 Lennard Ernst (blauw) scoort met een dollyo-chagl. Utrecht/Waddinxveen/Zevenhuizen - Het Flamco wedstrijdtèam van de Ji tae Taekwondo Club piekte zaterdag 4 december tijdens de Panther Cup in Utrecht op het juiste moment. Zeven van de acht taekwondoka's vielen er in de prijzen. De 321 deelnemers aan het toernooi kwamen uit binnen- en buitenland. Bij de aspiranten, elf tot en met dertien jaar, in de B-klasse -36 kg overklaste Lennard Ernst uit Wad- dinxveen zijn tegenstander in de halve finale met 11-3. Gebrand op de winst ging Lennard in de finale sterk van start en hij ging de rust in met een 6-4 voorsprong. Omdat hij zijn dollyo-chagi's (ronde trappen) sneller plaatste dan zijn tegenstan der uit Almelo ging het goud ver diend naar Lennard. Marnix Nieuwstraten stond door een vrijloting rechtstreeks in de fi nale. Geconcentreerd en vastbera den pakte de jonge Waddinxvener met 7-6 de winst bij de aspiranten C-klasse -55 kg. Brons was er voor Kevin Olieman uit Zevenhuizen in de sterk bezette pupillen C-klasse tot 27 kg. Broer Thijs Olieman veroverde in de klasse -34 klasse eveneens het brons. Mike Post, ook afkomstig uit Zevenhuizen, strandde in de kwartfinale. Voor meer informatie: jitae@tiscali.nl. Zevenhuizen - Sinterklaas kwam vrij dag 3 december met maar één Piet het volle schoolplein van 't Reigerbos opgewandeld. Na enige verwarring rondom dit geringe aantal, werd dui delijk dat de avond ervoor een hulp piet van het dak gevallen was. Even later verscheen deze hulppiet, tot opluchting van de kinderen, alsnog op het schoolplein, zij het met beide benen in het verband en zittend in een rolstoel. De 'toevallig' in de buurt zijnde Goochelpiet nam de taken van de onfortuinlijke hulppiet over. Een paar dagen eerder was de school nog bezocht door de Rommelpieten, die hun naam eer aandeden door heel veel rommel te maken. Ze had den gelukkig wel in de klaarstaande schoenen een cadeau gedaan. Verbazing alom toen alleen Sinter klaas bij de school aankwam. Sint wist niets van een trouwpartij maar juist op dat moment arriveerde het bruidspaar en kon het feest begin nen. Jammer voor juf Nicky en de liefdespiet kon het feest niet door gaan. Sint had al zijn pieten nodig en de Nessevliet kan niet zonder juf Nicky. Als troost was er voor iedere leerling een cadeau en een handje snoepgoed. Zevenhuizen - De Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106 is dit jaar voor het eerst tijdens de kerstmarkt geopend. In de kerk is gelegenheid om (h)eer- lijke koffie/thee of chocolademelk te drinken met cake of koek erbij. Of om te genieten van een kop lekkere erwtensoep. Er zijn potjes home-made jam te koop. Er is een loterij, waarmee een fietsmand met etenswaren te winnen is. En er zijn kaarten te koop van een glaskunstwerk van Gerda van Hall. De opbrengst van dit alles is voor het onderhoud en de verdere aanleg van de Stiltetuin. Plet kunstwerk staat achter in de kerkzaal op de 'Plek om te geden ken', die op zondag 21 november in gebruik is genomen. Hier kunnen kaarsjes worden aangestoken voor een mooie of droevige herinnering aan iets of iemand en hier kan men even op adem komen. Dit kan ook tijdens de kerstmarkt. De kerkzaal staat hiervoor open. De stukjes ge kleurd glas van de regenboog sym boliseren mensen die onderweg zijn. De duif verbeeldt de troost, de hoop en de vrede. Moerkapelle - Dat een kleine school in een kleine plaats heel modern kan zijn, is vrijdag bewe zen op de Keijzerschool in Moer kapelle. Tijdens het Sinterklaas feest verklapte de Sint, dat het e-mailadres echt van hemzelf is en niet van de juffen. Omdat de Ke ijzerschool is voorzien van digitale schoolborden, vond Sint het leuk om op deze wijze met de leerlin gen te communiceren en er werd ruimschoots gebruik van gemaakt. Vooral vragen over de leeftijd van de Sint en hoeveel lieve kinde ren er waren vulden zijn mailbox en iedereen kreeg een persoonlijk antwoord. In de hal van de kerk staat een ta fel van de Wereldwinkel met sfeer lichtjes, kaarsen, kaarten en kleinere kerstartikelen. De Stiltetuin ach ter de kerk is tijdens de kerstmarkt feestelijk verlicht. Kunst van Gerda van Hall. Oud Verlaat - Groot feest was het vrijdag 3 december bij De Nessevliet. Sin terklaas kwam zijn verjaardag vieren met de kinderen en leerkrachten. Dit jaar een heel bijzondere viering, want de Liefdespiet had juf Nicky gevraagd met hem te trouwen. Alle kinderen stonden met bogen op het plein, in hun mooiste kleren het bruidspaar op te wachten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 41