■I Wereldwinkel langer open tijdens kerstmarkt Sieraden in de bieb Taizé Wethouder verrast door klachten strooibeleid Bespreking precario- en hondenbelasting Opbrengst collecte Multiple Sclerose Glad Kerkepad SP" ïoI 8 www.bakkerkoster.nl J M HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 8 DECEMBER 2Q10 43 BAKKER fr KOSTER Zevenhuizen - De Wereldwinkel is tijdens de Kerstmarkt tot 21.00 uur open. De verkoop vindt plaats op twee locaties, in het winkelpand aan de Dorpsstraat 202d en in de Ontmoetingskerk aan de Dorps straat 106. In de kerk staat een tafel met kaarten, kaarsen, sfeerlichtjes en wat kleinere kerstartikelen. In de winkel is een uitgebreider assor timent te vinden: engelenfiguren, metalen kerstbomen, waar heel veel waxinelichtjes in gezet kunnen wor den, kerstgroepen en kerststallen. Ook een fraaie collectie kettingen en zilveren sieraden en andere kerstca deaus. In het Foodvak staan receptenkaar- ten en leuke kookboekjes met ideeën voorde kerstmaaltijd. Diverse ingre diënten voor deze recepten zijn in het vak aanwezig. En in het wijnvak liggen (h)eerlijke wijnen om bij de kerstmaaltijd te drinken. Een aantal van deze wijnen staat vermeld in de wijnalmanak. De Artbags, zijn handig om de kerstinkopen mee te nemen: mooie tassen, door kunstenaars ontworpen en niet duur. Met de aankoop van zo'n tas wordt het aidsfonds ge steund. De Wereldwinkel heeft nu ook de zelfde feestverlichting als de an dere winkels in de Dorpsstraat. Het straatje naar de winkel is tijdens de kerstmarkt, als het weer het toelaat, versierd met brandende lantarentjes en kersttakken. Gewijzigde openingstijden in de de cembermaand: vrijdag 3 en 17 de cember tot 20.00 uur, 10 december Wereldwinkel in kerstsfeer. tot 21 .00 uur, 24 en 31 december tot 16.00 uur. Extra geopend op maandag 20 de cember van 13.00 tot 16.00 uur en dinsdag 21 december van 10.00 tot 16.00 uur. Zevenhuizen - Gerry Huizer expo seert haar sieradenlijn 'Enig Mooi Sieraden' van 7 tot en met 24 de cember in de bibliotheek. De collectie EnigMooilppon bestaat uit armbanden gemaakt van zilver kleurig jasseron, gecombineerd met glaskralen, parelmoerkralen of pan- dora-stijl kralen. Momenteel werkt Huizer hard aan een EnigMooiKidz collectie speciaal voor kinderen. De expositie is te bekijken tijdens de Armband van Gerry Huizer. openingstijden van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen - 'Stil worden, het oude woord horen' is het thema van de Taizé-viering in de Ontmoe tingskerk op zondag 12 december. Een Taizé-viering is een oeucume- nisch avondgebed waarbij bijbel lezing, gebeden en meditatie cen traal staan. De viering begint om 19.00 uur en is aan de Dorpsstraat 106. Zuidpias - "Ondanks dat we goed voorbereid waren, hebben we veel meer meldingen binnengekregen dan we verwacht hadden." Wethouder Arjen Ha- zelebach meldde dinsdag 7 december een beetje teleurgesteld te zijn over het aantal klachten dat de afgelopen dagen bij de gemeente is binnengekomen over de gladheidbestrijding. Door Marlonneke Willemsen "We hebben een nieuw beleids plan opgesteld en zelfs van te voren een oefening met de strooi wagens gehouden om te kijken of alles klopte. Ook hebben we zout en zand ter beschikking gesteld voor de burgers, dus we dachten dat we goed voorbereid waren. We hebben ons dan ook verbaasd over het aantal meldingen dat de af gelopen dagen binnengekomen is. Dat was veel hoger dan verwacht en dat was dus een flinke tegen valler. We gaan alle meldingen analyseren om te kijken wat we kunnen verbeteren en of er fouten in de strooiroute zitten, zodat we die kunnen repareren." Hazelebach denkt dat veel klachten te maken hebben met de fusie. "We krijgen veel reacties dat het anders is dan vorig jaar, maar dat is ook logisch want er ligt een nieuw plan. Daar naast leggen we ook meer de na druk op de eigen verantwoordelijk heid van mensen en daar moeten de burgers aan wennen. We willen in ieder geval wel gaan kijken of er plekken buiten de strooiroute zijn, waar we toch moeten strooien en als dat het geval is, zullen we ook deze locaties voortaan meenemen. Maar het is niet de bedoeling dat we alles maar gaan pekelen." Zuidpias - "We waren als college heel dicht bij het invoeren van precariobe- lasting in de hele gemeente, maar we hebben het uiteindelijk niet gedaan, omdat we eerst de consequenties goed willen onderzoeken." Wethouder Henk van der Torn is een voorstander van precariobelasting voor de gemeen te Zuidpias. Deze wordt op dit moment alleen in Zevenhuizen geheven. De gemeente Zuidpias heeft nog een jaar de tijd om na de fusie alle belasting verordeningen te harmoniseren. Daarom zijn er voor het komende jaar nog verschillen tussen de dorpen. Door Marlonneke Willemsen Van der Torn heeft duidelijke argu menten voor zijn standpunt. "Het bulk van deze belasting wordt ge heven op leidingen, die in de grond liggen en wordt dus betaald door nutsbedrijven. Op dit moment wordt deze belasting al in de tarie ven doorberekend, ondanks dat de gemeente Zuidpias deze nog niet overal opgelegd heeft. De burger moet het dus toch betalen. Dan kan het maar beter in de zak van de ge meente terechtkomen." Toch wil de wethouder eerst nog onderzoek doen. "Het blijkt dat één waterleidingbedrijf in Nieuwerkerk de belasting nog niet in de tarieven doorberekend. Dat zou 12 euro per gezin extra kosten, maar hier staan veel hogere opbrengsten tegenover. Dit verschil zouden we kunnen ver rekenen met bijvoorbeeld de OZB. We hebben serieus getwijfeld of we deze belasting nu al zouden invoe ren, maar we verwachten een sterke lobby van de nutsbedrijven, dus we doen liever eerst goed voorwerk en voeren de belasting dan in 2012 in heel Zuidpias in. Dat zou ons dan zeven ton kunnen opleveren." De leden van de commissie bestuur, financiën en beheer waren het gro tendeels met Van derTorn eens. Aart Slobbe (ChristenUnie/SGP): "Deze belasting wordt bijna alleen door energiemaatschappijen betaald en die merken daar niet zoveel van. Van ons had u het nu al mogen probe ren." Jan Hordijk (WD) maakte een kanttekening. "Als we het niet in de hele gemeente kunnen invoeren, moet deze belasting in Zevenhuizen worden afgeschaft." Hondenbelasting De commissieleden konden zich over het algemeen verder wel vinden in de belastingverordening voor 2011. De uitzondering hierop was Trots op Nederland. Deze partij kondigde aan tijdens de raadsvergadering van dinsdag 14 december te komen met een voorstel om de hondenbelasting af te schaffen. Henk Verveer: "Er is geen verband tussen de opbrengs ten van deze belasting en de maat regelen die op dit gebied genomen worden. Volgens ons is de basis voor Vragen over hondenbelasting Zuidpias - Trots op Nederland on derzoekt de mogelijkheden om de hondenbelasting in de gemeente Zuidpias af te schaffen. Naar aanleiding hiervan komt het met vragen richting het college van burgemeester en wethouder over dit onderwerp. Vragen waar Trots een antwoord op wil zijn, zijn onder andere waarom het college een afname verwacht van de opbrengst van hondenbelasting in 2011 (staat in de begroting), wat de kosten zijn om deze belasting te innen, of er gecontroleerd wordt en wat de kosten voor handhaving zijn, wat het doel is om hondenbelasting te heffen en wat de resultaten van de inzet van de opbrengsten van de afgelopen jaren zijn. Moerkapelle - Bij de onlangs gehou den collecte van het Nationaal MS Fonds is een bedrag van 1.253,59 euro opgebracht. Dankzij deze op brengst kan het Nationaal MS Fonds nuttige dingen doen én regelen voor mensen met MS. De organisatie be dankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Voor meer informatie: www.nationaalmsfonds.nl deze belasting er dus niet meer en kunnen we de hondenbelasting be ter afschaffen." Van der Torn was hier niet zo blij mee. "De honden belasting is een inkomensbron voor de gemeente. Het is een fiscale be lasting, waardoor je de opbrengsten niet mag relateren aan de kosten. We willen deze belasting dus hand haven." Ook andere partijen zeiden voorstander van de hondenbelasting te zijn en het is dus nog maar de vraag of het voorstel van Trots het zal halen. Was de Zuidpias winterklaar? Dat is toch niet helemaal waar In ons dorp niet gestrooid helaas Wie we!stropidejwas Sinterklaas 4 Harry de Jong vJZ Voor meer informatie en voorwaarden kijk op:

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 43