Zuidpias Levensgebeurtenissen Dubbele inspraakavond voor maatschappelijke organisaties Kijkdag gevonden fietsen Tips, vragen of klachten over strooien? Deze keer: geboorte Donderdagavond 9 december 2010 gemeente Vergadering Algemeen Bestuur bedrijvenschap regio Gouda e.o. HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDRLAS 8 DECEMBER 2010 'VrSr^. Op zaterdag 11 december 2010 kunnen eigenaren die het afge lopen jaar hun fiets zijn kwijt geraakt kijken op de gemeen- tewerf in Nieuwerkerk aan den IJssel of hun tweewieler daar staat opgeslagen. Eigenaren die hun fiets aantref fen kunnen deze op vertoon van een identificatiebewijs en bewijs van aangifte van diefstal terugkrijgen. Alle inwoners van Zuidpias zijn welkom, er staan bijvoorbeeld ook fietsen uit Zevenhuizen. De gemeentewerf aan de Eerste Tochtweg 9b is op 11 december geopend van 10.00 uur tot 12.00 uur. Heeft u vragen? Neem contact op met de handhavers (BOA's) van de gemeente Zuidpias, bereik baar via tel. (0180) 330 300. 0p donderdag 9 december 2010 vergadert het Algemeen Bestuur van het bedrijvenschap regio Gouda om 19.30 uur in het Raadhuis van de Gemeente Zuidpias over het te ontwikkelen bedrijventerrein Gouwe Park. In 1993 sloten Gouda, Moordrecht en Waddinxveen een convenant. Daarin is afgesproken samen een bedrijventerrein te ontwikkelen op Moordrechts grondgebied, ten westen van 't Weegje. Op de agenda van deze vergade ring staan de volgende punten: Vaststellen Controleprotocol 2010 - Benoeming Deloitte tot contro lerend accountant ingaande 1-1- 2011 voor een periode van A jaar - Aanwijzingsbesluiten - Voorstel aanpassing grondprijzen - Vergaderschema 2011 De vergadering is openbaar. De stukken voor de vergadering lig gen vanaf donderdag 2 december 2010 ter inzage rn het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1. Voor informatie kunt u terecht bij mevrouw I. van den Bogert, secretaris van het bedrijvenschap, tel. (0180) 639 956. Deze week leest u op de gemeen tepagina wat u bij de gemeente moet regelen als u een baby heeft gekregen. De aangifte U heeft een baby gekregen! Dat wil de gemeente graag weten. Daarom moet binnen drie dagen na de geboorte aangifte worden gedaan bij de Burgerlijke Stand van de gemeente waar het kind geboren is. Een ambtenaar van de Burgerlijke Stand maakt de geboorteakte op. Dit is het bewijs dat uw kind geboren is. Het kind wordt na de geboorteaangifte opgenomen in de Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgegevens (GBA) en krijgt een Burgerservicenummer (BSN). Waar moet u aangifte doen? In de gemeente waar de geboorte heeft plaatsgevonden. Wie kan de aangifte doen? de vader of moeder van het kind degenen die bij de geboorte aan wezig waren (vriendin, opa of oma, etc.) degenen bij wie de baby in de woning is geboren het hoofd van het ziekenhuis of de kliniek waar de baby is geboren. Wat neemt u mee? Legitimatiebewijs van de persoon die aangifte doet Legitimatiebewijs van de moeder Als het kind voor de geboorte al is erkend: een afschrift van de erkenningsakte Wat kost het? Aan de aangifte van geboorte zijn geen kosten verbonden. Erkenning Bent u een aanstaande vader en niet getrouwd? Dan kunt u uw kind nog voor de geboorte erkennen. Hiermee neemt u officieel het vaderschap op u. Dit noemen wij 'erkenning onge boren vrucht'. Alleen een man kan een kind erken nen. Erkenning heeft tot gevolg dat de man wettelijk de vader van het kind wordt. Hij krijgt dus de rechten en plichten die bij het vaderschap horen. Erkenning kan al vóór de geboorte van een kind plaatsvinden, maar ook bij de geboorteaangifte of op een later tijdstip. Voor erkenning van een ongeboren kind geldt een aantal voorwaarden: U kunt een kind alleen erkennen als u 16 jaar of ouder bent. De moeder van het kind moet vooraf schriftelijk toestemming geven voor de erkenning of aanwe zig zijn bij de erkenning en mede de akte ondertekenen. Bent u getrouwd met een ander dan de moeder van het kind? Dan is erkenning alleen mogelijk als de rechter heeft vastgesteld dat u een bijzondere band heeft met de moeder, bijvoorbeeld omdat u met haar samenwoont. Wat betekent erkenning? Erkend vaderschap over een onge boren kind heeft voordelen: Het kind heeft meteen na de geboorte een juridische vader. De erkenner staat als vader in de geboorteakte. Afhankelijk van de nationaliteit wordt bij de erkenning van het eerste kind een naamskeuze vastgelegd. Deze keuze geldt dan voor alle volgende kinderen van diezelfde ouders. De gevolgen van de erkenning van het vaderschap zijn: Het kind krijgt de Nederlandse nationaliteit, als de vader een Nederlander is. De vader krijgt een (gedeelde) financiële verantwoordelijkheid voor het kind: hij moet meebetalen aan de opvoeding, ook als de vader en moeder uit elkaar gaan. Er ontstaat een erfrechtelijke band tussen vader en kind. Gezag Als u gezag heeft over een kind, bent u verantwoordelijk voor de verzorging en opvoeding van het kind en heeft u vrijwel altijd een onder houdsplicht. Ook bent u de wettelijke vertegenwoordiger en beheert u het geld en de spullen van het kind. In Nederland staan alle minderjarigen onder gezag. Belangrijk! Het gezag voor het kind is niet automatisch geregeld door erkenning van het vaderschap. Bent u getrouwd of heeft u een geregi streerd partnerschap, dan krijgt u wel automatisch samen het gezag over uw kind. Dit geldt ook als de man niet de biologische vader is. Meer weten? Kijk op www.zuidpias. nl of bel de afdeling Publiekszaken, (0180) 330 300. Subsidiebeleid Al eerder maakte het college bekend dat er op donderdag 9 december een inspraakavond plaatsvindt over het nieuwe subsidie beleid van de gemeente Zuidpias. Voor deze avond hebben belanghebbenden, dat wil zeggen de maat schappelijke organisaties die werkzaam zijn binnen de gemeente, inmiddels een uitnodiging ontvangen met de bijbehorende Concept Notitie Subsidiebeleid Gemeente Zuidpias 2012. Vrijwilligersbeleid Veel organisaties die belanghebbende zijn voor het subsidiebeleid, zijn ook belanghebbende voor het vrijwilligersbeleid. Op dezelfde avond kan men daarom ook inspraakreac ties kwijt over de Concept Nota Vrijwilligersbeleid 2011-2014. Ook hiervoor hebben de betreffende organisaties enkele weken geleden een uitnodiging ontvangen. Schriftelijke zienswijzen Voor beide beleidsnotities bestaat ook de mogelijk heid om een schriftelijke zienswijze in te dienen. Belanghebbenden kunnen deze sturen aan het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Zuidpias. Het is belangrijk dat op een schriftelijke zienswijze duidelijk de naam van de instelling en de naam. en functie van de indiener staan vermeld. Zienswijzen die zijn ingediend voor maandag 3 januari 2011 zullen door het college beoordeeld worden en kun nen van invloed zijn op het definitieve raadsvoorstel. Informatie Bent u geen belangheb bende maar bent u toch benieuwd wat er in de conceptnotities staat, kijk dan op de website van de gemeente, onder afde ling Maatschappelijke Ontwikkeling. Voor klachten of opmerkingen over gladheidbestrijding neemt iu contact op met het Meldpunt van de gemeente Zuidpias. Het Meldpunt is dag en nacht bereikbaar op (0180) 330 300 of via het meldingsformulier op www.zuidplas.nl. Belangrijke data: 9 december 2010: Inspraakavond Subsidiebeleid (19.30 uur - 20.45 uur) Pauze (20.45 uur - 21.00 uur) Inspraakavond Vrijwilligersbeleid (21.00-21.45 uur) 3 januari 2011: Termijn voor het indienen van inspraakreacties is gesloten 1 maart 2011: Raadsvergadering Plaats: De inspraakavond en de raadsvergadering vinden plaats in het Raadhuis aan het Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5