Zuidpias NL gemeente Gegevensverstrekkingen uit de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens Heeft u een laag inkomen? Afsluiting A20 richting Gouda uitgesteld Meld een klus aan voor NL DOET en ontvang 500 euro van het Oranjefonds Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Oan komt u misschien in aanmerking voor een gemeentelijke vergoeding WERKEN AAN DE WEG bOEH HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 8 DECEMBER 2010 De gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens is de officiële benam ing voor de Nederlandse bevolkingsad ministratie. Hierin zijn persoonsgegevens opgenomen van iedereen die binnen de gemeente woonachtig is. Het gaat hierbij om uw adresgegevens, gegevens over een eventueel huwelijk of geregistreerd partner schap, uw nationaliteit, ouders en kinderen. Deze gegevens worden veetal automatisch verstrekt aan vele overheidsinstellingen en enkele bijzondere maatschappelijke instell ingen, zoals pensioenfondsen, voor zover dat noodzakelijk is voor hun wettelijke taken. Verplichte verstrekking Deze gegevensverstrekking aan de hiervoor genoemde instellingen is voor de gemeente verplicht. In enkele gevallen kunnen ook andere instanties gegevens uit de basisad ministratie opvragen. Dan kunt u [in sommige gevallen] vragen om geheimhouding van uw gegevens. Het gaat dan om verstrekkingen aan zogenoemde verplichte derden. Dit zijn bijvoorbeeld advocaten die uw gegevens nodig hebben om uw echtscheiding, uw ver zoek om alimentatie of de omgangsregeling met uw kinderen wettelijk te kunnen regelen, de stichting interkerkelijke ledenadminis tratie, die voor in beginsel alle kerkgenoot schappen in Nederland de ledenadministratie bijhoudt en aan zogenoemde vrije derden. In die laatste groep vallen niet commerciële instellingen, zoals sport- en muziekverenig ingen of particulieren. Hoe regelt u geheimhouding? Bij de gemeente kunt u een schriftelijk ver zoek indienen om aan de verplichte derden, zoals hierboven beschreven, geen gegevens over u uit de basisadministratie te verstrek ken. Hiervoor zijn speciale formulieren bes chikbaar die u kunt opvragen bij de afdeling Publiekszaken. Wilt u weten aan wie uw gegevens uit de basisadministratie in het afgelopen jaar zijn verstrekt? U kunt daarvan schrift elijk, samen met een kopie van uw geldige legitimatiebewijs, een overzicht opvragen bij Publiekszaken. Binnen vier weken krijgt u het overzicht thuisgestuurd. Het is van groot belang dat de over u in de basisadministratie opgenomen gegevens juist en actueel zijn. Twijfelt u daaraan, neem dan contact op met de gemeente. Kijk op www.zuidplas.nl of bel met de afdeling Publiekszaken via (0180) 330 300. Voor inwoners van Zuidpias met een laag inkomen, bestaan er een vijftal gemeen telijke regelingen. Hieronder volgt een overzicht in vogelvlucht. Voor uitgebreide informatie is het raadzaam bij de afdeling Werk en Inkomen te informeren of u daad werkelijk in aanmerking komt. 1. De langdurigheidstoeslag Wet werk en bijstand Voor mensen tussen de 21 en 65 jaar die voor minimaal 36 maanden afhankelijk zijn van een inkomen op minimumniveau; geen direct vooruitzicht hebben om door werk het inkomen te verhogen, biedt de langdurigheidstoeslag uitkomst. 2. De bijzondere bijstand Bijzondere bijstand is extra geld voor kosten die noodzakelijk zijn, maar die u niet uit uw normale inkomen kunt betalen. U moet denken aan hulpmiddelen, gehoorapparaten, tand artskosten, fysiotherapie, een bijdrage voor schoolgaande kinderen en hoge woonkosten, ledereen die een laag inkomen heeft, kan bijzon dere bijstand aanvragen. Met een laag inkomen wordt een minimuminkomen bedoeld, bijvoor beeld een bijstandsuitkering, maar ook mensen die in 2010 het minimumloon verdienen. Bij een inkomen tot 120% van het sociaal minimum (2010) blijft het inkomen buiten beschouwing. Heeft u in 2010 een inkomen boven de 120%, dan wordt daar slechts gedeeltelijk rekening mee gehouden. Vanaf 1 januari 2011 wordt bij een inkomen tot 115% van het sociaal minimum het inkomen buiten beschouwing gelaten. 3. De regeling chronisch zieken en gehandicapten Personen die niet (langer) kunnen werken en daardoor van een minimuminkomen moe ten rond-komen, kunnen voor een financieel extraatje van 250,-- per jaar in aanmerking komen. De afdeling Werk en Inkomen ver strekt deze vergoeding onbelast. 4. De Rotterdampas 2010 (geldig tot 1 maart 2011!) Met de Rotterdampas, de voordeelpas voor Rotterdam en omstreken, kunnen inwoners van Zuidpias kortingen krijgen op veelsoor tige activiteiten en evenementen. Zo kunt u voordelig naar binnen bij alle Rotterdamse topattracties, musea en Pathé. Daarnaast kunt u met korting een cursus volgen, uw tegoed op uw OV-chipkaart opwaarderen, zwemmen in Tropicana, een abonnement op Diergaarde Blijdorp nemen, reizen en sporten. En dit is nog maar een kleine greep uit het totale aanbod! 5. De collectieve ziektekostenverzekering De gemeente Zuidpias heeft samen met verzekeraar Zorg en Zekerheid uit Leiden een collectieve aanvullende zorgverzekering ont wikkeld. Deze aanvullende verzekering biedt inwoners van de gemeente tot een bepaald inkomen (120% van het sociaal minimum] extra voordelen door ruimere vergoedingen voor zorg. Meer informatie nodig? Voor meer informatie kunt u dagelijks tijdens het informatiespreekuur tussen 9.00 en 10.30 uur terecht bij de balie van de afdeling Werk en Inkomen. Op werkdagen is deze afdeling voor alle vragen telefonisch te bereiken tus sen 9.00 en 10.00 uur. Het telefoonnummer is tel.(0180)330 300. Aan deze tekst kunnen geen rechten ontleend worden. De geplande werkzaamheden van Rijkswaterstaat aan de Groene Brug in de A20 zijn uitgesteld. Volgens planning zou het onderhoud plaats vinden van 10 tot en met 13 december 2010. In verband met de verwachte weersom standigheden is het werk uitgesteld. A Op 18 en 19 maart 2011 is het weer NL DOET, de groot ste vrijwilligersactie van Nederland. Misschien bent u met uw organisatie al aan het nadenken over klussen en activiteiten. Of misschien bent u een nieuwe organisatie en nog niet (helemaal) op de hoogte van NL DOET. Kijk dan voor meer informatie op www. nldoet.nl. Hiervindt u onder andere kant-en-klaar materi aal en handige tips om uw klus te organiseren en promoten. Ook kunt u zich aanmelden voor de digitale nieuwsbrief. Klussen Binnen uw organisatie zijn er vast klussen waaraan u niet toekomt of die niet alleen door eigen vrijwilligers gedaan kunnen worden. Het kan daarbij om grote, maar ook om kleine klussen gaan Denk aan verven, het buitenterrein beplanten, een grote schoonmaakbeurt, hulp of advies bij admini stratie en communicatie, het timmeren van een hekje of een hok of het repareren en sorteren van materialen. Het kan allemaal! NL DOET is de uitgelezen kans om elke klus te klaren. U legt nieuwe con tacten en zet uw organisatie in het zonnetje. Oranje Fonds Financiële bijdrage en gratis promotie Meldt u vóór 31 januari 2011 een klus aan voor NL DOET, dan kan het Oranjefonds u een bijdrage geven van maximaal€ 500,-. Op www.nldoet.nl leest u de voorwaarden hiervoor en vindt u het speciale, beknopte aanvraagformulier. Iedere organisatie die een klus aanmeldt, krijgt begin maart in ieder geval een uitge breid, gratis promotiepakket. Hiermee kunt u de klussers verrassen en u zichtbaar maken als deelnemer aan NLDOET. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel. Schielandstraat 110, Moordrecht 2e publicatie 2-kamerwoning (Galerijflat met lift, 3e verdieping) Beschikbaar per 3 januari 2011 Huur: 441,72 Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Maximum bruto jaarinkomen 42.966,-- (2 personen) Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang. Land voor Water 20, Moordrecht 3e publicatie 2-kamer seniorenwoning Galerijflat met lift, 1e verdieping) Beschikbaar per 3 november 2010 Huur: 538,33 Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Maximum bruto jaarinkomen 42.966,-- (2 personen) Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang. Prinses Marijkestraat 111, Moordrecht 3-kamerwoning Beschikbaar: per direct Huur: €411,11 Voorwaarden: Max. 3 personen Max. bruto jaarinkomen 42.966 (2 personen) Max. bruto jaarinkomen 46.047 (3 personen) Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Ingezetene van Molukse afkomst genieten voorrang. Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaardenTVraagt u dan naar een inschrijf formulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 330 300 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet maandag 13 december vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alteen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenver klaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brieven bus doen van het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7