Zuidpias gemeente WEEK 49 VERVOLG BEKENDMAKINGEN RAADSINFORMATIE 8 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZVIDPLAS 8 DECEMBER 2010 Aangevraagde omgevingsvergunning(en) Verleende ontheffing en bouwvergunning Verkeersbesluit Voorgenomen ontheffing/ bouwvergunning Archeologisch beleid en Erfgoedverordening ZEVENHUIZEN Burgemeester Klinkhamerweg Gedeeltelijk slopen fietstunnel (ontvangen 25-11-2010) Rozenstraat 48 (2761 GK) Plaatsen dakkapel voorzijde (ontvangen 25-11-20101 Artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening Dorpsstraat 7 (2761 AC) Oprichten garage/berging Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een beroepschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180) 330 488. Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 149 Wegenverkeerswet en artikel 87 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 ontheffing verleend: ontheffing voor het rijden over de fiets- en voetpaden langs de Rotte op grond van artikel 87 van het Reglement verkeersre gels en verkeerstekens 1990 aan bepaalde leden van de Zevenhuische IJsclub Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaar indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om: met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing van het bestemmingsplan "Eendragtspolder" en een reguliere bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van een schoorsteen op het adres Zuideinde 8c, 2761 DA te Zevenhuizen (BR/2010/133). Het ontwerpbesluit en de relevante stukken lig gen vanaf 8 december 2010 gedurende 6 weken ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Zienswijze(n) Gedurende de bovenvermelde termijn van terin- zagelegging kunnen belanghebbenden schrifte lijk of mondeling zienswijze(n) tegen het voorne men om ontheffing/bouwvergunning te verlenen kenbaar maken. Deze zienswijze(n) dienen bij voorkeur schriftelijk te worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijze(n) kunt u richten aan: Het college van burgemeester en wet houders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL. Voor het indienen van mondelinge zienswijze(n) dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraak te worden gemaakt. Informatie Voor meer informatie of voor het indie nen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met C. Rodenburg, afde ling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180)330 489. ZUIDPLAS Vaststelling en inwerkingtreding Archeologisch beleid en Erfgoedverordening Zuidpias 2010 Het college van burgemeester en wethouders van Zuidpias maakt bekend dat de gemeen teraad van Zuidpias in zijn vergadering van 23 november-2010. heeft besloten vast te stellen de gemeentelijke beleidsnota en bijbehorende verwachtingskaart Archeologie gemeente Zuidpias, de Archeologische beleidsadvieskaart gemeente Zuidpias en de Erfgoedverordening Zuidpias 2010. De Erfgoedverordening vervangt de Monumentenverordening 1995 (Zevenhuïzen- Moerkapelle) en Monumentenverordening Nieuwerkerk aan den IJssel 1997. In de Erfgoedverordening zijn onder andere regels opgenomen over de aanwijzing tot gemeente lijk monument, regels over het verlenen van vergunning voor het wijzigen van een gemeen telijk monument en regels voor de bescher ming van archeologische terreinen. De arche ologische beleidsadvieskaart dient als basis voor de beleidsafwegingen in het kader van de archeologie in de gehele gemeente. De Erfgoedverordening Zuidpias 2010 treedt in werking op de eerste dag na deze publicatie. De stukken liggen ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel en zijn tevens digitaal te raadplegen op www.zuidplas.nl onder plannen en projecten. Tegen vaststel ling van de Erfgoedverordening Zuidpias 2010 staat geen bezwaar of beroep open. Vergadering: Gemeenteraad Datum: Dinsdag 14 december 2010 om 20.00 uur Locatie: Raadhuis (raadzaal) Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Vergaderpunten 1. Opening 2. Vragenhalfuur actualiteit (indien er vragen zijn ingediend) 3. Spreekrecht 4. Vaststelling agenda 5. Ingekomen stukken 6. Verslag van de vergadering van 23 november 2010 Hamerstukken 7. R 10194 Subsidiejaarprogramma Maatschappelijke Ontwikkeling 2011 In de voormalige gemeenten Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel was het gebruikelijk de subsidieaanvragen voor het komende jaar in één keer te behandelen in een verzameldocument; in Zevenhuizen-Moerkapelle was dit niet zo. Hierbij ontvangt u 'Subsidiejaarprogramma Maatschappelijke Ontwikkeling 2011'. Het bestaat uit drie afzonderlijke delen, waarbij per deel grotendeels te werk is gegaan zoals dat in de betreffende voormalige gemeenten gebruikelijk was. De reden hiervoor is dat voor 2011 de oude, afzonderlijke subsidieregimes nog gelden. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 8. R 10198 Nota Integraal Veiligheidsbeleid Met betrekking tot het integraal Veiligheidsbeleid stelt de raad de kaders en daarmee de kadernota vast. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 9. R 10199 Gemeentewapen Zuidpias De gemeente Zuidpias heeft tot op dit moment geen gemeentewapen. En hoewel een wapen misschien niet als een sterk gemis voelt, hecht het bestuur er toch aan dat de gemeente Zuidpias net als alle andere gemeenten in Nederland weer een officieel wapen mag voeren. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 10. R 10196 Werkgeversrol gemeenteraad Op grond van de Gemeentewet is de gemeenteraad werkgever voor het griffiepersoneel. In bijgaand voorstel wordt een voorstel gedaan voor een praktische invulling van dit werkgeverschap door een werkgeverscommissie in te stellen die het werkgeverschap uitvoert ten aanzien van het griffiepersoneel. Portefeuillehouder: Werkgeverscommissie i.o. 11. R 10195 Vaststelling verordening voor de onderzoeks commissie 2010 De Wet dualisering gemeentebestuur heeft uw raad in het verleden een aantal instrumenten gegeven waardoor uw controlerende rol is verstrekt. Te denken valt aan de reeds door u vastgestelde financiële verordeningen ingevolge de artikelen 212, 213 van de Gemeentewet, maar ook de nog door u vast te stellen verordening op de rekenkamercom missie. Sluitstuk van de u ten dienste staande controlemid delen is de nu voorliggende verordening voor de onderzoekscommissie. Portefeuillehouder: Presidium 12. R 10193 Controleprotocol en normenkader 2010 Jaarlijks dient het controleprotocol en normenkader op actualiteit beoordeeld en opnieuw door de raad te worden vastgesteld Portefeuillehouder: H. van der Torn Bespreekstukken 13. 10189 Najaarsnota De najaarsnota 2010 is de tweede tussentijdse rapportage in het kader van de planning en controlcyclus van de gemeente. Hierin worden de belangrijkste financiële afwijkingen op de voorgenomen plannen en de bijbeho rende budgetten besproken. Portefeuillehouder: H. van der Torn 14. R 10191 Fusiebudget De Provincie heeft aan de voormalige gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle een budget beschikbaar gesteld van ca. e 8,5 miljoen. Dit budget is voor de kosten van de herindeling. De Raad wordt gevraagd in te stemmen met de bijgevoegde verantwoording van de gemaakte kosten. Portefeuillehouder: H. van der Torn 15. R 10188 Belastingverordeningen De raad besluit dit tot het jaarlijks vaststellen van belas tingverordeningen waarin onder andere de belastbare feiten, de belastingplichten en de tarieven zijn opgenomen. Portefeuillehouder: H. van der Torn 16. a. Benoeming leden commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven In verband met de benoeming van de heer J. Hennip als plaatsvervangend lid van de raadscommissie ruimte is het nodig dat de raad drie leden benoemt voor de commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven die vervolgens de geloofsbrieven van de heer Hennip zal onderzoeken. b. R 10197 Benoeming in Raadscommissie Ruimte De fractie van CDA heeft de heer J. Hennip voorgedragen als plaatsvervangend lid van de raadscommissie Ruimte.. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 17. Sluiting De voorstellen van de voornoemde agendapunten liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www.zuidplas.nl Spreekrecht gemeenteraad: Na de opening van de bovengenoemde vergaderingen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan, benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op tel. nr. (0180) 330 313 (Josette van Houwelingen) of via e- mail: griffie0zuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 8